WTA Singapore 2017

Abia astept :smiley: Intre 22 si 29 octombrie avem show :smiley: Sper sa am si timp sa ma uit.

Locul 1, căruia îi dă târcoale încă din mai, trebuie că a atârnat greu pe umerii ei: atingerea lui este o ușurare, o grijă în minus, o îndoială transformată în sfârșit în certitudine. Simona, cu mentalitatea ei analitică și neiertătoare față de sine cred că a avut până de curând mai multe îndoieli decât certitudini, iar cele mai mari erau câștigarea unui Slam și locul 1. Faptul că finala de la Paris le-a înglobat pe amândouă și a fost pierdută sfâșietor nu cred că a fost o întâmplare. Simona pune de obicei punctul pe i și merge la inima problemei, iar ce a declarat la ceremonie cred că a fost pur și simplu, adevărul: ”Poate nu am fost pregătită, poate nu am crezut destul.”

1 Like

http://www.treizecizero.ro/news/singapore-tragerea-la-sorti-simona-in-grupa-cu-svitolina-wozniacki-si-garcia

Grupa nu este f f rea, se putea mai rau. Am prins si eu ceva din ceremonie, Simona a aparut ca un adevarat number 1, mi-a placut de ea. misto mi s-a parut si Caro. Ostapeanka a dat-o-n bara rau cu volanele ei. Pleasca saraca n-are nicio treaba cu rochiile si tocurile. Matușa se tine bine. Muguroasa cu rochie de pension si o fata acraaaaa. Svitolina, nu stiu… mie nu mi-a placut deloc rochia, arata ieftin. Garcia draguta.

1 Like

A noastra parca-i un pui de avicola pe langa restul. Eleganta, relaxata si frumusica.

1 Like

nu ca as fi carcotasa, dar nu mi se pare ca o avantajeaza pe vreuna rochia. Wozniacki e ok. singura care poarta natural tinuta, cel mai probabil pt ca poarta pantaloni. in rest toate par asa…usor impaiate. ceea ce nu e neaparat de mirare, avand in vedere ca 90% din timp poarta echipament sport. nu este nici in neregula in conditiile in care nu sunt fotomodele ci sportive de performanta.
pe simona o salveaza oarecum faptul ca a apelat la trucul “little black dress”, dar tot anapoda arata si ea.
chiar eram curioase care e faza cu partea asta glamour a evenimentelor sportive, la care de cele mai multe ori toate poarta niste rochii pe care de fapt fffff putine stiu sa le poarte natural.

1 Like

Azi Pleasca vs Matusa, si ofticoasele, Mugu vs Ostapeanka.

usor spre bine de tot, dupa ochiul meu :smile:

La Simona nu mi-au placut sandalele. Mi se pare de prost gust sa fii pe post de “plimbator de brand”. Dar nah, fiecare cu gustul lui.

Arunc si eu un ochi la Muguruza cu Ostapenko. A cam casapit-o Pliskova pe Venus Williams.

1 Like

nu mi-au placut nici sandalele si nici rochia in mod deosebit, dar rochia sa zicem ca fiind neagra si relativ simpla, a mai salvat putin aparitia.

de aia ma mir de ce exista “episodul” asta glamour pt niste femei care e clar ca nu pot da foarte bine in asa ceva.

nu mai zic de serena cand aparea in astfel de ipostaze. mereu mi se parea ca aduce cu un travestit :smile: nici venus nu este cu mult mai breaza, dar nu e chiar la fel de barbatoasa ca serena.

Pt show, pe asta se bazeaza de fapt acest turneu al campioanelor. Nu pricep totusi de ce se dau puncte WTA, cand este o competite inchisa si bazata pe alte reguli.
Nu am remarcat sandalele Simonei, ce brand sunt?
Woza e mai obisnuita cu aparitiile glam, a fost no1 mai bine de un an si, fiind destul de frumusica, a mai pozat pe ici pe colo.

Cred ca mugu o bate pe ostapeanka, deja are break si in setul 2.
Acum si oleaca de carcoteala, dar ostapeanka nu are bani de echipamente noi sau adidas nu are grija de ea? :joy: nu a mai iesit din echipamentul ala caraghios de la US Open… cand toate au mers in asia cu echipament nou. Macar pt Singapore puteau sa-i dea ceva nou :joy:

Nu reusesc sa mai gasesc poza acum. Purta niste sandale Versace. Ambele barete cu Versace mare pe ele.

Hahahaha, si eu observasem faza asta cu echipamentul la Ostapenko. Cine stie care o fi faza.
A indoit-o Muguruza :smiley: :smiley:

Rochia fetei e inca cu mesaj, mie mi se pare foarte potrivita (nu e perfecta pentru ea din cauza umerilor accentuati, dar in general e foarte ok). Iar sandalele sunt ok de la departare :smile: Ma gandesc ca tinuta e sponsorizata, fiind imbracata de sus pana jos in Versace.

Daa, sigur e sponsorizata. Dar nu pot sa ma impiedic sa nu fac comparatii mentale cu cocalarii care au pe ei cat casa scris: gucci, versace, D&G. E o optiune pur personala, stiu, dar personal, nu cred ca va reusi cineva sa ma convinga ca nu e de prost gust sa ai brandul cat casa pe tine.
Port o haina pentru ca e frumoasa, comoda, e de calitate etc…nu ca sa le arat celor din jur ce firma port :wink:

a inceput greoi, primul game pe serviciul ei a fost luuung, dar si-a gasit ritmul acum, are 3-2
cu break. daca o tine asa, fara probleme. Garcia joaca bine.

1 Like

Am pus si eu un link. Dar e atata agitatie pe aici ca nu pot sa tin casca in ureche pentru mai mult de 3 minute :rage:

Comentatorul NLP: "asa cum o cunosc pe Garcia, trece prin momente dificile in interiorul ei "
In acel moment Garcia avea doua mingi de break, pe care l-a si obtinut. Dar al nostru comentator stie cu interiorul.
Nu pot sa spun cat imi taie cheful de orice meci acest individ.

Astia-s mai prosti decat prevede legea!!! Si eu tot digi am in ureche si ma mai face atenta din cand in cand cate o gogomanie de genul asta.

Bravooo!!! Hai si cu al doilea set :smiley: :smiley: