Wimbledon 2019

Hai că tre’ să apar io ca Afrodita din spuma mării (bine v-am regăsit, apropo, luaț de-aicea o cafea la metru pe chestia asta :coffee::coffee::coffee::coffee::coffee::coffee::coffee: ) ca s-avem topic.

Nooo, văzurăți ce mișto fu azi? Simona a bătut, Buz a bătut. Partea nasoală e că se-ntâlnesc în turul 3, păcat că una dintre ele inevitabil va ieși.

Marketa (pe care personal n-o pot suferi, are un rânjet sinistru când îi ies anumite puncte), out.

Șiiii… Osaka, out :smiley: La ea văz că nu mai leșină nimeni că vaaai, a scos-o în turul 1 una de pe locul treij’nouă. Dacă era Simona în locul ei, o treceau Dunărea scumpii de românași, tenismeni de canapea care este dânșii.

Sper că diseară se cară și Prostapenko (are meci cu Su-Wei), ca să desăvârșim ziua asta și-apoi ne putem bucura de tenis.

3 Likes

Șiiiiiiii…

image

Iuhuuuu, we can call it a day :smiley:

2 Likes

E greu pe iarba…
sper ca Simo nu și- a bulit glezna prea tare
Sasha și Tsitsipas out in prima zi!

Haoleo, sa-mi fie rusine, nick macar nu stiam ca a inceput!!!
Hai ca mai am doar azi zi de foc pana dupa amiaza si apoi is pe cai!
Haha, bine ca au iesit alea, cu figurile lor de strut.

Niculescu a învins, Bogdan si Sorana au pierdut…

Ce-a fact urlatoarea? S-a retras la 5-0 pt Parmentier in decisiv? A vazut cine a daca a patit ceva grav, au luat-o pe targa sau ce?

La mâna stânga a primit tratament, după cum a masat-o e tennis elbow

Serena e, încă, incredibilă. I-a dat niște zmetii copilei ăleia de nici n-a știut biata Giulia ce-a lovit-o. Nu-mi place Serena, mai ales de când cu circul de la US Open, dar băi frate… în ce fel joacă la vârsta asta :flushed:

Muguroasa gud bai

1 Like

Și Garcia (ieri). Le-au cosit, nu glumă :)))

1 Like

Na ca Andy a hotărât sa faca echipa cu Serenoaia la mixt…

Dupa ce batea apropouri urlatoarea pe twitter ca s-ar baga la un mixt cu el :joy:

Simona joaca cu Buzarneasca?? :flushed: Acum am auzit, azi sunt cuminte, activitati domestice. Doar sa vina ploaia aia mare anuntata, altfel ma tarasc sabotorii la plaja si nu mai vad meciul.

Da…

Svitolina s-a împăcat cu Monfils :slight_smile: dar ca pierde acu și ea

Na ca câștigat ca s-a accidentat Gasparyan.

Simo a câștigat, Next cu Vika.

Angi încă odată arată cât e de acra și biatch…nu a așteptat oponenta ca sa plece împreuna de pe court după ce a pierdut. Nimeni nu face asta la Wimbledon… plus ca Davis a meritat din plin victoria.

Nu am vazut meciul. Aiurea daca face din astea, pacat de reputatia de fata OK de pana anul asta.
M-am uitat a seara la meciul de dublu a lui Andy, a castigat. Se misca binisor, sper sa il vad inapoi la singles cat de curand.

Woza out :grin:

Zgubiliticul a fost nesimțit rău cu Rafa, sa te uiți la Press conference sa vezi ce idiot e
Reporter: Do you regret not apologising for hitting him with the ball in the third set?

Nick Kyrgios: Why would I apologise?

R: That’s the convention, isn’t it?

Kyrgios: Of what?

R: Of tennis.

Kyrgios: Is it?

R: If you hit someone with the ball.

Kyrgios: I didn’t hit him. Hit his racquet, no? Why would I apologise? I won the point.

R: He didn’t look too pleased.

Kyrgios: And?

R: You seemed to wind him up.

Kyrgios: I don’t care. Why would I apologise? I mean, the dude has got how many slams, how much money in the bank account? I think he can take a ball to the chest, bro. I’m not going to apologise to him at all.

R: Did you aim it straight at him?

Kyrgios: Yeah, I was going for him. Yeah, I wanted to hit him square in the chest. Like, he’s got decent hands.