Vrute si nevrute

Ho, ho, ho!
Sper ca toata lumea a avut un Craciun linistit!

Eu sunt un pic add-ista momentan. Am primit atatea carti de la Mos incat deja o dau in nebuneala: incep una, ma apuc de alta, frunzaresc si la a treia. Greu domne, greu!

Ce planuri aveti zilele astea?

2 Likes

O să mă joc și-o să mă joc, pe noua jucărie! Setting up, time, chiar acum.
Iată monstrul, cu banana for scale :grinning:

3 Likes

Citesc, ascult audiobook, cos, ma uit la filme…And repeat :))
Cele mai minunate sarbatori
Doar CA momentan ploua PESTE zapezi :)))

1 Like

Eu am avut maraton de vizite. Ultima fu cireașa de pe tort. M-am întâlnit ieri seara cu colegele de camera din studenție în formula completă. După 25 de ani.
A fost foarte plăcut.
Azi mergem sa salutam marea ultima data pe 2016, după care fixam cap compas pe București. Back to reality.

1 Like

Eu am bolit. O premiera de Craciun. Varza de racita a fost meniul de sarbatoare. :sweat:

1 Like

@Samoa sa te joci sanatoasa pe noua achizitie :slight_smile: De curiozitate, ce marime are? :heart_eyes:

@doarunom multa sanatate :slight_smile: Stai la caldura cu un ceai cald si o carte buna. Trece bolesnita pana la urma.

Apropo de mare, vazusem la tv cateva imagini din Mamaia. Vai ce sumbru arata totul acum iarna. Dar tot mi-ar placea sa ma duc la mare iarna :slight_smile:

Marea era așa de liniștită azi și plina de lebede, pescăruși și rațe plimbarete :smile:. Am savurat un ceai cald în portul Tomis cu nasul turtit de fereastra restaurantului, la căldură și în ritmurile cântecelor lui George Michael :neutral_face:. Plăcut, dar cu nostalgia anilor 80-90.
@doarunom: Carmol, paturica, caldurica, carte buna și muzica în surdină. Ce mai, vacanta continuă. E scris în stele :smile:. Însănătoșire grabnică!

1 Like

Da’ de unde, sunt la munca! :cry: Am ramas pe post de sperietoare de ciori p’aci, ca toata lumea este in concediu.

1 Like

@doarunom Daca esti singura la munca iti poti adauga in ceai un pic de rom :smiley: face bine la raceala! ;)))

3 Likes

75"
Vai, ce experiență oferă :heart_eyes::heart_eyes:
Am amețit la propriu, după prima oră de joacă. La documentare, îți îngheață inima, cât de faine și de clare sunt imaginile.
Am jucat până și Assassin’s Creed II și imaginile sunt incredibile, ținând cont că vorbim de un joc atât de vechi. Remastered, ok, dar totuși…

3 Likes

Decadenta la superlativ :smile:

Mda, a murit și Carrie Fisher… Fuck!

Cred ca am luat 2 kg pe putin zilele astea, culmea ca e copilul bolnav, iar, si nu putem face nici miscare, deci o sa mai pun pe mine pana la Anul Nou.
@Samoa am vazut stirea pe wall-ul primului ministru, mare fan Star Wars, total naspa vestea, parca nu ne ajungea moartea lui George Michael. Of!
Sa stapanesti sanatoasa tv-ul, noi la 60" avem dureri de cap, d’apoi la 75".

Olallalaa :slight_smile: foarte fain @Samoa

@Sibipa Praslea pare ca s-a hotarat sa petreaca toata vacanta de iarna bolnav. Naspa situatie. Multa sanatate!

Eu sunt total pierduta in spatiu :smile: Asa bine este sa nu stii daca e vineri sau luni :joy:

E chiar miercuri :joy::joy::joy:
Eu fusei la office. I-am gasit pe toti rupti de răciți, mucificati maxim. Sper sa fiu imuna la valul ăsta de viroză. De abia mi-a trecut aia de săptămâna trecută.
Abia aștept sa vina week-endu’.
A cam nins azi la Otopeni. Oare cum o fi în oraș?

1 Like

Sănătate bolnavilor! Și baftă, cu pregătirea meselor de revelion. Noi o s-o ardem ca unchieșii, la căsuță, în liniște.
Am instalat Plex, sunt conectată la serverul unui amic. Oh-la-la, ce mai de-a filme și seriale!
As we speak, îmi bucur felinarele, cu Wonders of the Universe. Quel plaisir :heart_eyes:

1 Like

Azi este zi de trebaluit. Dar tare bine e cand stii ca mai urmeaza niste zile libere.
Si noi tot acasa linistiti vom petrece. Daca ar ninge un pic ar fi perfect.

Intr-un ton mai serios: stiti vreun cardiolog bun in Bucuresti? Ar fi perfect daca ar fi si de gasit pe la privat.

@Daria, Fiu-meu a avut lucrarea de diplomă pe cardiologie cu o doctoriță de la Spitalul Colentina, Dna Dr Ioana Daha. O recomandă cu încredere.

Multumesc mult @ChickyG. Fac liste scurte si research pe cardiologi. S-a gandit viata sa ne dea niste emotii pe sfarsit de an. Doamne fereste sa te plictisesti! Ptiu-ptiu! Murphy, murphy ce piftie te-as face.

1 Like

Cu plăcere!
Sa va fie de folos. Sănătate și sa auzim numai de bine :kissing_smiling_eyes:

2 Likes