Viitor de aur

I-o fi ajuns lui ceva pe la urechi :joy::joy:

1 Like

Le-a ajuns la toti la urechi ce imbecili conduc tara aia.

Mai dar cum e asta: Papa se plimba cu Loganul in timp ce hahalerele noastri de preoti numai cu Mertzanul dau ture, in timp ce babele le fac plecaciuni?!?!?
Oare o fi vreo sansa sa inteleaga si romanul care ridica in slavi BOR-ul si PSD-ul ce inseamna cu adevarat om de stat/om politic, om de Biserica? :wink:
Macar de aparenta joci rolul bunului simt si a umilintei.

1 Like

O fi fost Logan din ala preparat, la 70k bucata, comanda speciala de la guvern :stuck_out_tongue_winking_eye:. Cine știe ce facilități avea papa în el, piscina și alte alea.
Dacă as fi fost vreo credincioasa, cred ca treceam demult la catolici.

1 Like

Da’ ce, crezi ca secta asta e cu ceva mi buna? :roll_eyes: Am iesit in sfarsit anul trecut din ea. Si mai am aproape 1000€/an in buzunar acum :grinning:

Pt ca la noi is foarte putini și nu atât de ostentativi. 1000 euro?? Dar prin ce metode va scutura de atâția bani?

Nu e cu Romania, dar tot despre democratie e:

Vaiiii, ce frumos!!! Cat de frumos :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

Mda, incredibil ce a inceput sa fie si in Hong Kong :frowning:

1 Like

Pentru ca in Germania se plateste impozit bisericesc la catolici. Ti se trage direct din salariu. Si cand am iesit din biserica, e treaba cu completat de formulare oficiale la primarie, nu oricum.

Iar daca nu vrei, n-ai treaba cu religia, nu te obliga nimeni sa scoti banul din buzunar. Foarte corect si civilizat dupa parerea mea.

Pe cand la noi, de la nasulll mareeee fara numar, numar, numar, numar. Vrei nu vrei, statul ia din banii de la buget sa dea la popi.

Mda, cum zice si Daria, nu ne-or lua ei din salarii, dar de la buget da. Și acolo contribuim cu toții, indiferent de religie.
În plus sunt o adevărată fabrica de bani, scutiți de impozite.

Atâția oameni mișto a strans în jurul lui, și atâta treaba face cu USR-ul de mana, ca un rahat de program de guvernare nu a fost in stare sa propună. Ok, el nu are parlamentari, dar aliatul are, tot degeaba. Urla la luna a paguba.
Încă o moțiune picata, opoziție impotentă, chiar cu 20% și cu șobolanul la răcoare, PSD-ului i se rupe.
Nu mai am cuvinte. Ah, ba da, am câteva de dulce pt mega strategul tarii care ne putea scuti de spectacolul asta macabru, la care asistam deja de 2 ani jumate. Să-l voteze sulea, și pe el și pe ciolosica. Eu am terminat cu votul pana la parlamentare.

Mi s-a parut f bun rezumatul situatiei.

USR-ul et comp. incep sa si-o ia in cap dupa umila mea parere. Lasa-i sa faca ca tiganu’ planuri cu voturile astea multe pe care le-au luat acum. Lasa-i sa faca pe nebunii pentru ca brusc au ei certitudinea ca romanu’ e prost si a stat ore in sir la coada ca sa voteze tot impotenti oportunisti.

Vii tu om de la USR si zici ca nu iti face agenda nimeni, nici macar alegatorii?! Ne arati tu noua ce inseamna progresul si sanatatea cu forta! Serios mah?! Invatati lectii bune de la colegii mai mari de la PSD, ce mai pot zice.

De asta nici nu m-am obosit sa urmaresc tevatura cu motiunea. Am zis de la inceput ca e circ de ochii lumii.

1 Like

Cam toti din jurul meu sunt incantati de faza asta.

Cu toata sinceritatea insa, eu simt un usor: “ma iei de mascarici” pe care nu il pot inca defini/explica prea bine.

Foarte frumos ca ne prezentam in lume si cu altceva in afara de analfabeta de Dancila…dar nu cumva fusese ideea ca tara, TARA aia are nevoie de ajutor, schimbare, actiune?!

Hahahahahahahahah

Televiziunea Nationalaaaa a prabusirii neamului! :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Iar a dat strategul cu pixul. Măcar și-a asigurat voturile psd la alegeri, ca nu cred ca nominalizarea veoricai e făcută cu speranța de victorie.

Il mai voteaza fix dracu pe dobitocul asta. Si-a asigurat voturile, si-a asigurat sondajul de opinie pe spinarea fraierilor. Trai pe vatrai pe domnu’ Ficus.

Pun pariu în turul 2 psd o sa își anunțe susținerea, ca doar au colaborat bine de tot.

Bai dar stati ca acum nu pricep :joy:. Cu ce va deranjeaza nominalizarile. Eu nu vreau deloc sa mai iasa de la guvernare PSD pana la anu’.

Asta da. Sa stea acolo si sa dea foc la tot. Total de acord.

Stii de ce ma enerveaza? Din pur principiu. Mai, macar de ochii lumii, nu imi pune aceleasi si aceleasi si aceleasi scursuri umane.
Pt ca arati ca de fapt si tu te cam pisi bolta pe toti, cum face si PSD-ul.

Nici macar din gura aia nu e in stare sa dea. Sa il vezi ca mai mai atrage si el atentia la una, la alta. Nimic! Domn’ Profesor intr-adevar e ff bun pe post de cuier si de aratat bine la tv in lumea larga. E si asta o calitate, nu neg, avand in vedere cu ce alte jeguri defilam in lume.

Pai tot din pur principiu si eu gasesc inutil un frecus din asta pe ultima suta, doar asa sa aiba Veorica & co ocazia sa se victimizeze. Mi se pare ca mai degraba li se ofera lor material electoral si intre a ajuta PSD sa isi faca campania si a-si face el indirect campanie, parca prefer varianta 2. Adica nu mai consider oportun un “razboi” al nervilor cum a fost ala de atunci de cand a lasa-o pe Olgutza pe bara. Si nah, nu mi se pare anormal sa ii pese de campanie cu 4-5 luni inainte. Pe partea asta eu nu prea am ce sa ii mai reprosez.

Din pct meu de vedere, cel mai mare repros pe care il am la adresa lui este Veorica. Atunci da, a facut o miscare de kkt. Acum habar nu am totusi daca ii zicea aleia pas, doar sa isi umfle muschii, ce scotea din maneca Dragnea.