US Open 2019

:))))) De la atata lucru?!?! Credeam ca a facut ceva mai grav precum Williams etc.
Comentariul ala chiar mi s-a parut un spanac. Nu vad cu ce i-a atins imaginea lui Halep.

Și până l-a concediat pe Sascha Bajin pe Twitter, antrenorul cu care a câștigat 2 salamuri și un premier mandatory in mai puțin de 12 luni. Nu ca m-ar durea de Sascha, dar faza e cam dubioasa. Și pt ca el nu a fost pe nicăieri în discursul de mulțumiri de la AO. Ceea ce ma face sa cred ca e cam disturbed și o sa dispară din scena în următorii ani.
Nu, nu zic ca i-a afectat imaginea lui Halep, putea sa fie oricine no2. Dar nu îți poți justifica asa meciul pierdut. Nu poți sa spui mai simplu ca adversara a fost mai buna? Nu aaa, am avut o revelație, ca no 2 e cu 5 puncte în urma mea și-mi ia locul, m-a luat depresia și am pierdut decisivul.

Mie tot mi se pare o prezenta ff calma si decenta. Nu vad ce e in neregula ca pana la urma a comentat ce a simtit ea: da nene, nu m-am putut concentra pt ca ma gandeam la cai verzi pe pereti: puncte, clasamente etc.
Care e baiul?

Ahh, ca stim noi ca asa se face si asa trebuie sa dai musai credit adversarului?! Da, e corect si asta.
Dar parca uneori mai e nevoie de oameni putin mai diferiti de tiparul atat de bine cunoscut. Eu chiar n-o vad ca disturbed pt ca nu bifeaza un milion de casute de popularitate.

Lasa ca nu se impiedica Halep de Osaka dc vrea sa mai castige GS.

Mda, doar ca da vina pe depresie cam des când pierde. Sau ca simte ca se holbează naspa publicul la ea, și fix ala e motivul pt care a pierdut la Dubai. Ca oricum nu mai știe ce o întristează, cică și-a pierdut bucuria de a juca după ce a câștigat AO.
Pe mine ma plictisește jocul ei, unidimensional, nimic wow. Și când da iar de o jucătoare precum Bencic, nu doar ca nu are răspuns, dar nici nu a preocupat-o să-l găsească, pe baza recentelor experiențe. Placa asta cu copilul inocent care s-a trezit peste noapte în centrul atenției și nu știe cum sa gestioneze treaba, e rasuflataaaaaa. Pa Osaka, pa pa pa, și sa te vad de mana cu ostapeanka și muguroasa.

Bai, nene! Urata e Konta asta!

Da :joy::joy::joy:
Măcar a plâns puțin la finalul meciului?

Grig l-a impachetat pe Federica. :sweat_smile:

Nu, ca n-a fost prezent ghiolbanul roman care sa isi dea in petec ca un barbat si sportiv adevarat :stuck_out_tongue_winking_eye:

Pai da’ ce, nu am văzut-o isterica chiar și la ea acasă? Crezi ca doar românii prezenți la Fed cup au făcut-o sa plângă pana acum? O mai fac și arbitrele, și adversarele. Lume rea.
Si acum, pe bune, publicul de fed/Davis Cup e puțin altfel, se întâmplă și la case mai mari, are destulă experienta sa știe asta.

Eu raman la parerea mea, cocalar mai mare decat Nastase mai rar si da, recunosc ca nu pot uita faza aia nicicum. Si indiferent cate argumente am citit tot mi s-a parut de cea mai joasa speta tot circul.
Asa ca nu, chiar nu imi vine sa o fac cu ou si cu otet vesnic pe Konta pentru ca nu e obisnuita cu taraneti ieftini.
Treaba ei ca e mai sensibila, nu toti oamenii sunt la fel. Sensibilitatea ei care e poate agasanta pentru fanii tenisului nu scuza porcaria.

1 Like

Pai și cu jurnalistul britanic s-a dat rănită, deși ea a atacat prima după ce omul i-a făcut o analiza destul de obiectiva a jocului în conferința de presă. De ce a analizat-o? Pt ca asta e treaba lui și, în plus, banii și susținerea LTA au fost bune, nu? Tu chiar crezi ca de aia nu o plac pe Koanta, de la faza aia, sau ca zic ce bine i-a făcut Năstase?? Am și uitat! Asta cu plânsul și reacțiile aiurea o am de la evenimente de dupa, fara niciun Năstase implicat. Arbitrii ii distrug viata, Serena o bate, presa are ceva cu ea, lumea e rea.
Atâtea aere de diva intangibila are, deși nici nu știu ce mare brânză a făcut în cariera ei, mai sus de titlul ala de la Miami nu îmi amintesc nimic.

1 Like

La faza cu Nastase chiar nu mi se pare ca “s-a dat ranita”.

Ma rog, chiar nu sunt fan Konta, Osaka sau mai stiu eu cine. Pana la urma nici fanul absolut al lui Halep nu sunt.

Pe mine Konta ma irita cu serva :))) La fel cum nu suport sa ma uit la Nadal la meciuri pt ca ma agita cu ticurile.

Ce sensibila, frate, dar cu arogante și obraznicii nu ai prins-o niciodată? Cum e cu sensibilitatea asta? Vine, pleacă, vine, pleacă, după context?

Mai, am zis ca nu sunt aparatoarea lui Konta deci nu te lua de mine sa justific eu reactiile ei de parca as fi ma-sa.
Mie pur si simplu nu mi se pare ok sa fie facuta de kkt pt ca a plans la faza cu Nastase. Punct. Ca a avut reactii cu plans si in alte contexte…treaba ei. Pe bune acum, mi se pare destul de aiurea sa am certitudini vis-a-vis de cat de reale sunt sensibilitatile sau lacrimile unei persoane.

Incercam doar sa inteleg de unde vine vehementa asta, de zici ca ne-a luat banii din cont si i-a pus piedica lui Halep in procesul de beatificare.
Era doar o intrebare/dilema…carry on pt ca nu insist pe subiect :smile:

Pai am zis eu ceva de Năstase și povestea de la Fed cup? Am întrebat-o pe @ChickyG dacă a plâns iar, amintindu-mi de meciul pierdut parca în sferturi, cu Strycova, la Wimbledon. Adica recent, cam 2 luni.

Sunt de acord cu parerea ta despre Nadal.
M-am uitat sambata la meciul lui.
Frate, daca nu s-a scarpinat la putza de 100 de catralioane de ori, dupa ureche, etc.
Sotul meu ii tinea partea: transpira, nu vezi?
Ei, draci!
Sa se epileze!

2 Likes

Pe mine ma enerveaza Osaka din cauza ticului, inainte sa serveasca sare cu picioarele la spate, ati observat? Ma apuca nervii pur si simplu. Apoi, daca este groasa de tot, nu mai sare. Cred ca asa se relaxeaza ea.

Pai pleci de la o întrebarea de-a mea, pertinenta dealtfel, având în vedere câte lacrimi a vărsat asta la meciuri în multe alte ocazii, și amintesti un episod care nici n-are legătură cu wta. Da când făceam mistouri înaintea unui meci de-al ei cu muguroasa, care o sa plângă la final, tot despre Halep era vorba? Ca și cum as fi privit-o vreodată ca pe o mare rivala a Simonei :joy:
Nu, fac mișto de aerele ei de divuliță cu tolba cam goală.
Cât despre Osaka, depressed e cuvântul ei favorit.
Am în general o problema cu persoanele care vorbesc despre ele însele la persoana a 3-a. Iar, când mai adaugă și un alint în propoziție, s-a terminat :rofl:
“The kid was depressed” - Osaka, la 20-21 de ani, vorbind despre ea însăși…:roll_eyes:

1 Like

Sferturi la Wimbledon, bătaie de la Strycova în sferturi, sensibila a aruncat și cu ceva înjurături in timpul meciului. Pt ca o înjura Năstase iar eu răsuflam ușurată ca altfel le bătea apoi la rand pe Serena și pe Halep, și câștiga Wimby.

Ti-am zis ca nu uit nici sa mor faza aia. Wta, ne-Wta…tot sport, tot urat, tot cam prea ca la tara. Nu pot, pur si simplu, jur :rofl::rofl: Si atunci mi se pare ca au fost cam multe misto-uri gratuite ca e ea plangacioasa. Nu de la tine musai, de la multi romani. Si da, jur ca ma irita de nu mai pot kkturile astea.

Pertinenta, auzi la ea…rautacioasa frate, nici un pertinent :))) Si eu am continuat ideea…lasa ca poate n-o pisa ochii chiar degeaba si chiar la orice.

Dar repet, pe cuvant ca nu sunt fana, nici aparatoarea ei nu sunt. Puteti sa le faceti pe toate cu ou si cu otet. I’m really not giving a fuck pt ca nu sunt surorile mele.

Ticuri nervoase, mi-e si mila de el de multe ori dar tot nu ma pot uita.
Nu mai stiu la cine citisem zilele astea, o gluma vis-a-vis de Nadal - ce dracu o sa isi mai dea dupa ureche cand va cheli de tot?!
Jur ca mi l-am imaginat dand aerul pe dupa urechi :)))))))

Ahh, daaaaaa…asa e, ai dreptate :rofl:

Pt mine Konta ramane cea mai ciudatica si enervanta la serva. Nu stiu ce dumnezeu tot face dar parca are un facalet in mana si parca tot incearca sa invarta in mamaliga mai cu spor :))))