US Open 2019

Ma întorc mai târziu cu poveștile, după ce analizez cine a plecat acasă, pare-mi-se muguroasa e pa.
Ah, și cred ca toată lumea a auzit ca Sirina a executat-o pe urlatoare in doua timpi și trei mișcări, 6-1 6-1. Unii tot se ambiționează sa numească asta o rivalitate, la h2h 20-2 și un singur set câștigat de dopa în 10 ani.
De văzut încă nu am văzut nimic.

1 Like

Așadar, Muguroasa, Angi și Sloanca au ieșit.
Tinerii Domi și Titi împart taxiul spre aeroport cu ele.
Ah, nu, Domi mai sta cu Kiki, ea a scos-o pe Angi.
Veteranii sunt pe baricade.

2 Likes

Gibbs a jucat super biner ieri cu Halep, antrenant, pacat ca a intalnit-o pe Halep chiar la inceput.

Manca-o-ar mama pe ea :kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart:
Venise si chiulangioaica sa deschida topic. Cand colo, @Ziggy fu salvarea, ca de obicei :smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts:

Ai citit mai ca saraca in iulie era pe pat de spital cu cancer? OMG! FFffff tare gagica!

Ia sa vad ce facu Saharpova cu Williams - daaaa, stiuuu, sunt la spartul targului :smile:

Hahahahahah - ce si-a furat-o Sharapova de la Williams - 6-1 6-1 :rofl::rofl:
Ce ma bucur!

Nu am citit, auzisem ca a avut probleme de sanatate, dar nu stiam de cancer. Chiar ca e super tare! Pana si Halep a aplaudat-o.

Bai dar nu mai pot cu boala asta…La 26 ani de ani cancer la glandele salivare…

Eu auzisem de treaba asta dar am uitat ca ea era. Adică mi-era f cunoscut numele atunci, când am citit povestea cu dentistul care i-a descoperit, doar ca am uitat între timp.

Incredibil…

Cică Petra e out.

Am prins doar ultimele schimburi de mingi…

Offff!

Mega trolling :grin::grin::grin:

Iubitul meu Nole s-a retras, offffff, cat sufar! Osaka a plecat acasa repede, in doua seturi.

Doresc să se consemneze că mă bucur că ieși Osaka, deși m-a surprins plăcut după meciul cu Cori Gauff. Dar să mai lase și pe altele - vorba bancului, poate vrea doamna, sau doamna, sau doamna…

Off topic: am zis să nu râd singură, ia luați de citiți ce cuvânta anul trecut Nănașa Prostapenko:

Doamne, rău e să suferi de tine.

1 Like

A ieșit Osaka? Și eu ma bucur. Cat despre faza de dupa meciul cu Coco, nu ma impresionează chestiunile de show marca US Open.
Slamul asta este pe ultimul loc pt mine, prea mult show și tămbălău, public aiurea, vanzaoleala continua, huiduieli etc. Nu am văzut nici măcar un set. Am avut o tentativa sa ma uit la Rafa, dar am adormit.
Am auzit de Nole, de prin turul 2 se tot zvonea ca nu e ok cu umărul. Imi pare rău pt el, dar ma bucur ca are Rafa mai multe șanse la #19.
Ostapenko săraca, mai e măcar prin top 100? :rofl:

Da…

image

… încă :smiley:

Prostănaca, cică toate vor sa o bata. Pai chiar a devenit ciuca bătăilor și oricum, nu asta este ideea unui meci? Adversarul vrea sa te bata, sa câștige meciul. Mult la vale ii doresc!

Haha, acum am văzut, Bencic a scos-o pe Osaka. A treia papara pe anul asta i-a tras :rofl::rofl::rofl: Iar întra japoneza în depresie, abia își revenise un pic. I se mai arata și AO în zare, gândul ca a pierdut și ca va mai pierde multe puncte nu-i da pace :rofl:

Eu tot nu inteleg ce aveti cu Osaka :)))
Chiar mi se pare o sportiva cu bun-simt.

Pana a început sa dea vina pe Halep și punctele ei când pierde meciuri. Meciuri cu altele adică. Cică au umplut-o de gânduri.