Toate cele!

Asta stii cum e? Ca raraiala care cica se numeste “rotacism”. A tinut mortis o doamna ff pompoasa sa ma anunte acum ceva ani :))))))))))))) Nu, nu sufeream sa stiu exact cum se numeste vorbirea asta mai stramba :)))
Dar ea a tinut mortis sa ma eticheteze stiintific.

Heterocromie sectoriala…auzi la ea…nu mai sanatos era cum ma tachina bunica-miu?! Ceacara si cu asta basta :smile:

Mai, voi v-ati betivanit de nu ati mai stiut de voi, bag eu de seama :smile: Ati dat iama si prin MASH, Fly si restul bodegilor care or mai fi ramas in picioare pe acolo? ;))))

Lasand gluma la o parte, odihna placuta!

Eu am fost fresh azi pentru ca m-am odihnit in weekend. Insaaaa, nimic n-a mers ca lumea azi: clienti cu urgente, babalaii mici mai pierduti ca niciodata si toti cu diverse nevoi, interviuri, sedinte, urgente.
Si asa va fi toata saptamana, se pare :sweat:

1 Like

Sunteti deosebite :heart_eyes:, nu ca aveti nu stiu ce.
Eu stiu o tipa cu ochii astia

Misto, deosebit. Hm, ce scrie in pasaport, nu stiu.
Am fost la un film bavarez, simpatic foc.
Sa va spun de colegul pe care l-a apucat boala saptamana trecuta, ala care si-a bagat notificatia out of office profilactic si binenteles ca joi si vineri ne-a scris ca l-a apucat gripa.
Azi a avut o zi de concediu, luata de mai mult timp. Si trece repede seful mare pe la noi, de fapt numai sa ne zica ca-i toata ziua in ceva meeting in alta cladire. Si spune ca a vazut pe fb ca bolnavul a fost sambata la o nunta in Croatia. :joy: Si ca o sa-l roage sa-i spuna foarte detaliat despre cand si cum s-au desfasurat evenimentele. Eu n-am fb, dar mi-a zis altcineva ca el n-a postat nimic, dar l-a marcat lume care a fost la nunta aia si uite asa s-a aflat :joy:

3 Likes

Buna dimineata!!
Da ci ochi frumosi!! Io ii am banali! :))
O fosta colega de a mea a fost data afara din cauza de evenimente in concediul medical. Da aia a fost ea batuta-n cap. Ca a pus poze pe fb ul ei, unde il avea pe tipul de la hr. Mmm ce sa faci? Nu toti poate!
Noi am umblat tot weekendul dupa niste mobila…am ajuns acasa cu un rahat de soi de noptiera cu care vrem sa mascam niste prize. Da macar am gasit canapeaua pe care ne-o dorim. “Decat” ca nu avem bani acum… :slight_smile: Pentru canapea. Tre sa facem niste sifoniere.
Azi tre sa iau copilul unei prietene de la after ca ea are sedinta la copil. Oare sa il hranesc cand ajung acasa? Cred ca il hranesc…
Exersez si io pe al altora daca mie nu mi se arata :sunglasses:
Si mi-a venit cu 2 zile mai devreme. Ciudat, pentru ca dupa menstruatia mea iti setezi data. Si aproape ca si ora…

hai zi faina!!

1 Like

Neata! Ploaie si rece pe-aici si treaba multa. Aseara la 7 fara 10 mi-a intrat o invitatie la o webex conference azi, la ora 5 dupa-amiaza. Au noroc cu mine ca-s de-asta care vine mai tarziu si sta pana mai tarziu, dar oricare altul din departamentul meu ar fi la ora aia acasa, cu prima bere bauta.

Hahahahaha, cataaaaa aiureala!! Macar stai ascuns de tot, daca tot o minciunesti asa planificat :joy:

Buna dimineata, ochioaselor!

E nitel soare, dar nu si in inima mea, care vrea acasa si nu i se permite! :sob:
In rest, problema aia mare, pierde din dimensiuni, ba chiar s-ar putea sa avem o solutie, daca developerii pun putin osul. Si se pare ca sunt dispusi sa-l puna.
Ieri am fost intrebata daca as dori sa schimb nitel functia si in loc de planificare si coordonarea internshipurilor, sa coordonez un project european. Detalii voi primi in cursul saptamanii. Nu stiu daca vreau, dar parca m-as lasa de internship-uri, e bataie de cap si sitemul e prost gandit.
Joi mergem sa vedem un apartament. Poate, poate…Am emotii!

http://www.stadshem.se/objekt/oppen-planlosning-stort-ljusinslapp-och-harlig-balkong/

2 Likes

Ahaaaaaa!! Exact asa!

Misto rau apartamentul!! Bafta sa fie totul ok! De ce ai emotii?!

Pentru ca pretul e ok, acum, dupa ce incepem licitarea, se duce dracului in nori si oricat de mult l-as vrea, nu dau 400.000 € pe un apartament cu 2,5 camere.
Am patit-o si acum iau fiecare “oportunitate”, cu nitica sare, if you know what I mean! :grin:

Da, dar trebuie sa fii si un picut realista. Piata imobiliara este o jungla. Personal mi se pare ireal si, momentan de neconceput, sa dau peste jumatate de milion de lire pe un apartament nu mai mare de 70 de mp.
Dar ce te faci daca pana la urma preturile astea bombastice au venit ca sa ramana?! Pe de alta parte, daca mai vine vreo criza (sau mai bine zis, cand va veni urmatoarea criza) se va duce din nou la vale bula asta.
Nici nu stii dracu cum este mai bine.

Si la tine, e orisicat Londra, adica vreo 6 milioane de oameni, daca nu ma insel si capitala tarii si univeristati si turism si tot ce mai vrei. Aici vorbim de un oras cu 500.000 locuitori, nici pe departe la fel de cunoscut/ interesant/ atractiv, pe cat e Londra.
400.000 € e nejustificat de mare, nu dau banii aia. Mai bine imi iau chalet, in Portugalia si-mi ramane si-un chelteu de bani!

In Londra sunt vreo 9 milioane de oameni. Da, sa zicem ca e mai justificat aici pretul exorbitant.
Dar da, mai bine iti iei o ditai vila prin tarile calde. Din pacate pe acolo nu avem joburi :smile: Deci tot un drac.

N-am job in Portugalia, dar o proprietate acolo, isi poate plati singura costurile, adica beleaua de credit. Pentru ca se poate inchiria, in cel mai nefericit caz, amicilor si colegilor, dornici de vacante calduroase.
Avem in plan sa ne mutam la caldura, dupa pensie…Nu mai stiu, vreau apartament, sau vreau casa in tarile calde :laughing:
Oricum, il vedem poimaine. Daca se duce pretul, in ceruri, cautam altul.

Cat de tare e faza asta: :smiley:

4 Likes

Cool :sunglasses:

Buna dimineata, natiune!

Obosita fleashca. Am adormit aseara la ora 9 :smile: Macar azi se anunta o zi cu soare…si, la fel de multa treaba si haos :smiley: Noi sa fim sanatosi :smiley:

Ma duc sa mai cumpar o cafea tare ca alfel nu ma vad bine :smiley: si nici pe astia din jur :smiley:

1 Like

Alarma! Am primit un mail de la o eleva, care are internship la psihiatrie. Departamentul e afectat de plosnite! :scream: :crazy_face::fearful:
Asa ca eleva in cauza, imi cere foarte respectuos s-o mut altundeva, ca i-e frica sa nu duca acasa. Biata femeie!
Doamne, cat de jenant! Cu atat mai mut, cu cat se pare ca sefimea departamentului a stiut (sau macar banuit), de ceva vreme, dar a tacut :rage:
Joaba ata cu internship-urile, imi scoate peri albi, nu stiu cat mai vreau sa lucrez in conditiile astea!

Aiaiaiai! Saraca fata si saracii pacienti!
Pai treci la proiectul european si sa se spele ei pe cap cu internshipurile.

Păi da, numai să văd despre ce e vorba, să nu sar din lac în puț!
Am plecat acasă. Iete-așa!

pfuuu…cred ca fugeam mancand pamantul. Chiar ca saracii, toti de acolo!

La mine schizofrenieeee: ploaie torentiala, de te uda pana la chiloti daca te prindea, ba soare orbitor.
Iar la uzina, ca la uzina :smile: Mi-am facut un ceai acum, sa respir 5 minute in liniste si pace.

1 Like

afara e soare si frumos, in birou frig si vant…nu mai zic nimic

Am dat din intamplare peste asta si mi-a placut mult de tot:

2 Likes