Toate cele!

Sa avem o duminica frumoasa, zic! :slight_smile:
Multe treburi administrative azi, dar facem noi timp si pentru o carte sau un film! :wink:

1 Like

Sau o plimbare în ploaie :smile:.
Neata!
19 C, innorat, dar tot am chef de întins picioarele. Așa răcoare cine știe când mai prind în Buh.
O zi minunată!

Am auzit ca in sfarsit s-a facut si la voi aerul mai respirabil.
Profita @ChickyG ca cine stie cand mai prinzi o gura de aer rece :smile:

Plouă. Stăm goi, în pat și ne uităm la chestii.
E răcoare și se aude ploaia. Am dormitat puțin, e așa o senzație de pace! :heart_eyes:

Aici e soare, caldut si bine. Am executat niste balet de-ala de la @Samoa, radeam si eu in sinea mea de mine, de unde gratie cand belesti ochii sa prinzi prima data miscarile. A prins bine, multumesc! Am rufe bagate la spalat, mai incolo trec si la bucatarie, dar prima data cred ca-mi pun o masca pe fata.
Copilul a terminat scoala vineri, azi s-a mutat la Ubud, maine incepe scoala de yoga.

3 Likes

Bravo, bravo :+1::+1::clap:
Grația, vine cu timpul, important e să te ții. Tu fă acolo și peste juma de an, o să rămâi surprinsă!

M-am simtit oleaca ca la gradinita/scoala primara :smile: , atunci a fost apogeul vietii mele de balerina. Dar ajuta, unele chestii chiar ca nu se uita vreodata.

1 Like

Travelina-Balerina :+1::raised_hands:
Sa mă fi văzut ieri la balcon cu masca pe fata și cafeaua la îndemână :smile: Speriam toate muștele.
Prietena mea, de câte ori da peste o masca care a impresionat-o plăcut, hatz, mă cadoriseste cu dublura. A tb sa-i demostrez ca le folosesc.
I-am trimis o poza cu masca lui Zorro.
M-am dus azi intinsa la Whittard Chelsea sa-mi cumpar un ceai din petale de trandafir. Asa vroia sufletelul meu, sa se alinte pe vremea asta ploioasa cu un ceai aromat baut pe terasa. Ce sa vezi? Era inchis. :frowning: N-au deschis duminica.
Ma trasez cu un espresso, dar sunt cu gandul la ceai.

1 Like

Eu mi-am pus o masca transparenta pana la urma.
Caldurile de Spania vin in forma slabita la noi saptamana asta, I like!
Sa avem o saptamana buna si frumoasa!

Buna dimineata!
Fain e ma,sa lucrezi de-acasa! Te trezesti la 8:30, mananci in pat, muncesti ciufulita, imbracata in haine de scandal. Si esti eficienta :grin:
La noi e cam racorica,me not like, dar se anunta calduri mari, miercuri- joi.
Saptamana faina si usoara sa aveti, ma cufund in munci, acum!

1 Like

Mie cred ca-mi place sa vin la serviciu, as pierde multa hlizeala acasa, de una singura. Tocmai m-am distrat copios: un coleg s-a insurat, azi are liber si pentru maine vrem sa-i decoram biroul. Si baloanele in forma de inima arata ori ca un cap de pisica, ori ca ceva rotund cu doua sfarcuri :joy:
Dau o fuga la amiaza la magazinul de decoratii si tampenii, sa cumpar unele bune. Pe care le voi incerca acolo, pe loc.

3 Likes

Bon giorno!!!

La noi cred ca va fi o saptamana cu soare. Sa vedem :wink:

Deschid inboxul si ma apuc de treaba plina de avant. Si dau peste mailul unuia care a aplicat pentru o pozitie la noi si care a primit reject. 10 zile mai tarziu de la acest reject decent si formal, ma trezesc in inbox cu mail de la individ in care ma face “ridicola” si imi zice ca nu stiu despre ce vorbesc.

Ori am picat eu de pe alta planeta, ori astia pe aici sunt efectiv rupti de realitate si au un tupeu nitel cam mare pentru ce au de oferit.
Pe de alta parte, poate asta o fi o strategie cand primesti “nu” la un interviu :joy:

1 Like

Eu m-am sucit. Am închis laptopul și am ieșit pe terasă. E soare. Și vânt, numai bun, ca să nu te coci.
Mi-am dat comandă de parfum, că e pe terminate, ocazie cu care l-am cadorisit și pe Gagicu cu asta

https://www.parfym.se/parfym/lalique/encre-noir-pour-homme-edt?prod=1461&gclid=Cj0KEQjwwLHLBRDEq9DQxK2I_p8BEiQA3UDVDkdAMtA9SKwKdO-qlnyFh_IcER4D_afaIj0HsopM_RgaAs-V8P8HAQ

Îl caut de ceva vreme prin magazine, nu l-am găsit, dar pe net este. El nu l-a testat încă, vedem cum reacționează pe pielea lui.

1 Like

Tu ce parfum ti-ai luat @Samoa?

Da, hai ca incep saptamana de-a binelea in forta.
Dupa idiotul care si-a luat reject, vine tare din spate si un pusti din propria ograda. Stie bine ca e saptamana grea si ca ziua de azi e full. Imi da mesaj hlizit tot, ca s-a uitat la Game of Thrones azi-noapte la 4 si ca “presupune” ca e ok daca vine azi pe la pranz la munca pentru ca trebuie sa isi refaca somnul.
Bah baieti, ati luat-o razna cu totii?!?!? :astonished: Si uite asa, am fost din nou ff “rude” si i-am zis sa nu mai faca presupuneri si sa isi miste fizicul la birou, ASAP!

Eu cred ca unii traiesc intr-un Disneyland absolut. Eheeee, cate lacrimi de crocodil o sa mai vina o data cu Brexitul si cu lipsa joburilor.

2 Likes

Cinema, what else?
Eu schimb parfumul, o dată la un deceniu, nu-mi place să jonglez cu mirosuri :grinning:

1 Like

Azi merg la cinema, o comedie, de-abia astept!

3 Likes

Pfai, sunt invidioasa! Vreau si eu o comedie buna!

Si eu. Ce film vezi?

Gata, o tai acasa ca nu mai pot. Nici sa respir nu am avut timp azi…si mi-e ca daca mai stau ii dau o palma dupa ceafa unui englez.

Sa avem o searaaaaa bunaaa!!

2 Likes

Maria Mafiosi, dar nu-l recomand. Draguta comedioara, dar nimic mai mult. Si am bagat de seama ca lumea din jurul meu s-a distrat mai mult decat am facut-o eu.