Tenis - de toate, pentru toti :)

Sa-i tinem pumnii stransi :slight_smile: :slight_smile:

Vai, am scăpat-o pe Miki puțin din ochi, ma întorc și vad ca e condusa cu 5-2 în setul 2, iar Bertens servea pt meci. Am certat-o rău și a luat setul la ție break. Decisivul incepe acum. Hai Mikiduță!!!

oribil injura…

Non stop înjura. Nu cred ca scapa fără amenda grasa.

Ostapeanka next. Sa auzim acolo repertoriu. Vai mamaaaa

a castigat dar sincer cineva trebuie sa lucreze cu ea…la ora actuala ea lupta cel mai mult cu ea insasi. are totusi 30 ani…

Ha? De la ce?

Era o gluma legata de:

1. pozele de la fileu, când sportivii se felicita și uneori sunt prinși în ipostaze amuzante și
  2. de faptul ca sunt die hard fan Andy Murray și am înnebunit pe toată lumea pe aici și pe acasă cu el, cât de fantastic și cel mai cel e, si cum îl bag pe gat tuturor. Aia era ideea, e atât de mișto Andy, încât și rivalii îl adora :joy:
    De Nole îl leagă multe meciuri epuizante, multe finale dramatice și o amiciție veche.

In plus, era legata de postarea Dariei de mai sus, cu poza de la meciul de ieri, Andy și Wawrinka felicitandu-se la sfârșitul meciului.

E singura acolo, fără ta-su, fără antrenoare. Am înțeles ca e al 20-lea turneu anul asta, ceea ce mi se pare enorm pt jumătate de sezon. Acum, daca înjurăturile o ajuta, sa tot câștige sa aibă bani de amenzi :rofl:

Buzarneasca a câștigat primul titlu, Premier chiar, la San Jose. Și întra în top 20. A jucat o finala de zile mari, 6-1 6-0 cu Sakkari.

Buz… La Montreal , cu Svitolina, accidentare urata la glezna la câteva minute după ce i-a spus arbitrei ca este alunecos terenul. Groaznic, sunt în lacrimi. După țipetele ei pare grav.

Am citit si eu de dimineata. F nasol momentul. Dar nah, se intampla :sweat:

Fantastic jucător grecul asta mic, Tsitsipas. I-a scos pe rand pe Thiem, Djokovic și acum ii face/și își face viata grea cu Sasha. 19 ani are. Pame Tsitsi!

Șiii… L-a scos pe Zverev mic și e în semifinala! Omg, am un preferat nou nextgen!!! :heart_eyes::heart_eyes:

Oups, am scris unde nu trebuie cu ochii la Pta victoriei

Simona o macelareste pe Garcia. Are primul set și 5-1 in setul 2. Le face un spectacol canadienilor, de Tre sa dubleze aia prețul biletelor, pt entertainment. Servește Garcia și pare să-și facă serviciul. Hai Simo! Joaca pt calificarea în semifinala.

Nope, nu și-a făcut Garcia serviciul. L-a pierdut de la 40-0 iar Simo e în semi la Montreal! Barty next.

Simona din nou în finala la Montreal!!! Hai! Cealaltă semifinala se joaca între Sloane și Svitolina.