Tenis - barfe, stiri, comentarii

Wow, nu ma așteptam. Nu am citit prea mult despre asta, iar presa de aici e mai mult preocupata de can can, dacă se poate împotriva jucătoarelor “noastre”.
Ce ofticoasa Anjelică :sweat_smile:

Offf, greu a castigat Simona setul 2. Sa vedem ce face in decisiv.

E obosita Hercog și Simona e mai agresiva, o tine bine pe fundul terenului

Gata, adjudecat!

Ce bine! Parea cam daramata Simona in al doilea set.

Tuși Vinăs nu se lasă și nu se lasă. Sper sa treacă Simo de ea, rapid! Dupa primul set plec spre perna.

A trecut in 2 seturi, numai primul am văzut ca apoi am avut și io meciuri. Și Caro a plecat acasă.
Simo are următorul cu una din Wang, joaca Acu între ele cele 2 Wang :slight_smile:

Nole pierdu, iarăși Bautista a venit din urma…

Zgubiliticul in acțiune.

https://twitter.com/TennisTV/status/1110104785884250119?s=09

Bravo Simo!!!

Când am zis și eu sa stau sa vad meciul, na ca s-a și terminat. Ma așteptam să fie mai târziu. Asa țineam minte, ca la Miami sunt meciurile f târziu la noi. Ei, bine ca a câștigat! Sa ajungă în finala și sa ia trofeul ca nu i-ar strica :grin: țin minte o semi pierduta cu sirina, dar acum ceva ani. Moamaaa, de când e a noastră în top 10, sau chiar 5, parca dintotdeauna. Câte s-au tot perindat prin top 10 între timp, multe comete, ea strong pe poziție. Bravo!

Imi place de antrenorul ei, dupa Cahill e tare greu sa lucrezi cu cineva. Sa castige si finala sa ma linistesc.

Are semifinala nainte, one step at a time:) cu cehoaica: ori pleasca or iarăși marketa
Pleasca a jucat cel mai bine de am vazut-o vreodată cu Putsinteva

Petra saraca abia a putut respira azi noapte, umiditate mare si e astmatică…
Tstsipas cu Denis a fost un meci foarte tare!

Pleasca a câștigat așa ca semifinala e stabilită

Nu am văzut meciul, dar îmi dau seama ca a fost nasol. Vine zgura, perioada grea.

Haha :joy:

1 Like

De vazut cand apare

2 Likes

Și-o fura Nole? :astonished: