Tenis - barfe, stiri, comentarii

Oh, ba sigur ar găsi ceva :))) Că e machidoancă, sau că a plătit taică-su, sau că a pus o vorbă Hagi =)) și asta e numai ce-mi vine așa, la prima inspirație.

Nu subestima ura celor care-și mușcă unghiile când văd succesul clădit în ani de zile, cu muncă pe brânci :slight_smile:

2 Likes

Da da, și direct cu 10, n-au nicio limita ăștia, nu putea și ea un 9.50, sa nu bata la ochi? Tz tz
Pana una alta, ale noastre sigur vor întra la dublu și e nasol, pt ca, d-ra aici de fata, și anume Siniakova, este no 1 la dublu. Asa ca, Simo a încercat, dar dacă n-ai cu cine… n-ai cu cine!

Mda. Da-ți dai seama ce revărsare de ură, miștouri de autobază și ”am zis eu, hăhă” ar fi urmat dacă Simona pierdea vreunul din cele două meciuri?

Nu joaca pt Romaniaaaaa, pierde intenționat, nu e dac verdeeee :joy::joy::joy:
Săraca, mai joaca și cu presiunea asta pe creier, sa mulțumesc românul.

2 Likes

Haaaa? Nu consider, deloc, parol! Scriu unde voi!
(și care mai sunt ”other people in the discussion”? Ombra are vedenii, să chemăm popa să-i citească, să scoată dracii dintr-însa…).

Haha, și mie îmi apare asta câteodată. Dar sa vezi când comentez singura, îmi lua maul după 5 postări, dar aia a reglat-o @Daria din setări. Nu e bai, dam înainte cu tupeu, nu ne ceartă șefa :joy:

Hai că ieși superb, nimeni nu credea că e posibil :slight_smile: Bravo ale noastre! :slight_smile:

1 Like

Și eu am aflat cu TV-ul închis, m-a anunțat cineva pe whatsapp. Incredibil, nu ma așteptam, au bătut no 1 și no 2 la dublu :crazy_face:

Ignore si mers mai departe. Isi mai fac de cap setarile cand mi-e lumea mai draga.

BRAVO fetelor! :smiley:

Foarte frumos interviu cu Sorana.

Până acum 5-6 ani, toți cei care astăzi critică spuneau că tenisul se joacă cu “paleta”. Habar n-aveau cum se ține scorul, cum e cu 40, cu 15. Acum totul s-a schimbat cu 180 de grade și toți se pricep brusc. Toată lumea e expertă în orice. Toți sunt experți în mașini, în jurnalism, în tenis.

Ce victorie, am batut Cehia! :tada::tada::tada:

Osaka și Sascha Bajin au terminat colaborarea. Din câte am înțeles, în termeni nu prea buni. Ciudat.

In decembrie a fost numit antrenorul anului de către ESPN și pe buna dreptate, de când a început cu Osaka, 2 slamuri și un premier mandatory, singurele ei titluri și uriașe, dealtfel. Chiar nu vad motivele pt care Osaka a renunțat la el. Gurile rele spun ca nu s-au înțeles la bani. Ciudat, f f ciudat.

pffff, a castigat Simona azi, a revenit de la 1-4 in setul trei cu Svitolina, nu ma asteptam deloc! Bravo!

1 Like

Acum am ajuns și noi din parc, și chiar am dat sa vad dacă joaca, era kerber și am bănuit ca după. Bravo!!! Adică vedem finala mâine?? :grin::grin::grin:

Daaaa.

Sa vedem cu cine, Kerber sau Mertens.

A bătut-o Andreeasca pe Muguroasa, de i-au mers fulgii! Măcel! 6-0 6-1!

1 Like

Am vazut :joy: Meci sub o ora :stuck_out_tongue_closed_eyes::stuck_out_tongue_closed_eyes:
Bravo ei!!