Sporovăieli

Nu, astia nu sunt aia cu baclavalele. Sunt tabere diferite :laughing:

Buna dimineata! Hai desteptarea, c-am facut cafea intunecata, lapte nu dau,ca n-am!
Avem un cer de octombrie tarziu, bate si nitel vant, ia sa-mi caut eu bilete de avion pentru septembrie, sfarsit- octombrie, inceput, sa ma duc la soare, vreo doua saptamani. Pana atunci, imi fac astia capul ferfenita!
Hai gagici, la munca, sa avem o saptamana faina si sa facem o grama’ de treaba!

Hello mai!!

Lipsa de cafea dimineata e un fel de condamnare la dureri de cap.
Am fost la analize azi si de aia nu am consumat.
Trebuia sa ma duc sambata, dar vineri seara am avut niste musafiri la remy, si sa spunem ca nu am baut limonada :smiley:
In vreo 3 zile am rezultatele, si dupa aia sa vad de ce ma apuc :smiley:

Mi-am cumparat carte de colort cu mandale. Foooarte misto! Am desenat sambata la unu mic vreo 2 ore. Imi intepenisera degetele. Dar relaxeaza intr-adevar.

Iata!!

1 Like

Mie numai intunecate dintr-astea imi plac :relaxed:
Io-te la albina ce le coloreaza, bravo!
La noi soare si cald si bine, cu toate astea nu mi-ar strica nici mie prin toamna - inceputul iernii niste concediu la caldurica :heart_eyes:
Azi, direct de la serviciu, merg la un prieten la barbecue. E bine ca am un tel si nu-i numai luni.
O saptamana buna!

1 Like

Eh, ca bine zici tu cu nitel concediu la caldurica, iarna!
Din nefericire, eu nu pot atunci, ca suntem in planificari maxime pentru anul urmator, plus de pus la punct anul care se incheie.
O sa ma consolez cu niste maratoane LoTR si The Hobbit si poate ceva binge, daca apare vreun serial care sa ma intereseze.

n are nici o treaba cu discutia voastra si e posibil da va stric si zenu, da nah, … :d asta, viata e greu.
stau si ma gandesc ca prostilor le e misto si usor. sa mor de nu.
am in coaste caz de pustoiaca de 18 ani cu leucemie. facut transplant, pla, transplant esuat. ma’sa tinea transplantu ca pe ultima carte. toata lumea o pisa la cap sa l faca…mnah, il facu.
vineri, munca. se imprastie zvonu cu esecu. o dobitoaca, atat pot vis a vis de ea la ora asta, se planteaza in fata mea si incepe: si acum?
eu, plat: acum ce?
ea: acum, dupa asta? …
eu: pai…esec…tu ce crezi
aia: pai, da, a esuat, deci, …acum…
eu: bah, esti femeie la peste 40 nu ma fa sa te injur, te rog. a esuat translantu, toate analizele praf. leucemie, ce pla mea crezi ca urmeaza?
aia: pai da, si acum?
eu: deja in draci, auzi, tu ori esti proasta ori esti proasta, daca ti zic io cu cuvintele mele crezi ca e altceva?
aia: da eu nu pot sa concep.
…hai du te dracu!

EA nu poate sa conceapa …in timpu asta aveam in cap un meci de K1 in care ii rupeam capu. direct.

@flipper eu am ajuns la concluzia ca e teribil de reala vorba cu “fericiti cei saraci cu duhul”. Uneori poate e mai bine sa nu concepi nimic…
Imi pare rau ca a esuat operatia…Nici nu mai sti ce sa spui in astfel de cazuri…cazuri tot mai dese…

Sincera sa fiu, ma doare n kur de conceperea ei. Pe nimeni nu intereseaza de ea. Nu ea e preocuparea noastra.

Trist :frowning:
Flipper, r u a doctor?

Nu mamica, de unde dracu atata inteligenta?

Pai nu am inteles…unde ai cazul in coaste? :smiley:
Poate ai zis pe undeva cu ce te ocupi, dar mi-a scapat…

Era o metafora. :slight_smile:

Ok, am inteles ca era o metafora.

Am de facut …cum sa ii spun…erection procedure pentru un santier :smiley: Si colegul care trebuia sa ma ajute s-a carat subit de la berou.
Sunt la al-2 lea proiect pe care il fac de capul meu…asaaa cum cred io ca e mai bine…
Ma mir ca se leaga…

@albinuza bafta sa iasa ok :wink: lasa, nu te mai mira ca se leaga! :slight_smile:

Of, flipper…:pensive: Groaznic asa ceva.
Am cautat pe google ce-i aia erection procedure :joy: Albina, esti desteapta, bai!

Nu vrei sa stii cat am ras la prima din asta! Ca un copil cand aude prima oara de homosapiens :)))

pt mine e prea de dimineata sa impreunez neuronul, am cafeaua si singura intrebare care imi furnica prin cap in lupta asta cu deschisul ochilor este: cat mai e pana vineri???

@Zambareata pana vineri mai e drum lung :slight_smile: Dar lasa ca trece ea si saptamana asta :wink:
Ar merge si la mine o cafea…am baut doar un ceai negru azi.

Bai, tu acum ai deschis ochii? :astonished:
Cata neobrazare, sa vii si sa ne fluturi asta pe sub nas, noua, carele ne-am trezit cand si cele mai insomniace creaturi cad in moleseala! Eu sunt satula de munca si tu acum te trezesti? Unde muncesti tu, ma rog? Sa-mi depun CV-ul de-indata!