Sporovăieli

@unamica Adevarul este ca la modul serios, eu nu pricep de ce nu mai cresc sprancenele mele. Am ajuns sa ma pensez de una singura la cateva luni…doua trei firicile. Nu ca m-as plange…dar mi-e ca in ritmul asta raman fara :)))

@Daria, in cazul asta, daca n-a lansat-o deja cineva, zic sa lansam noi moda asta. Fa niste cercetari acolo la tine, ca io la mine nu vazui.

Mai nu cobi :smile: Ca acusica fac pe dracu in patru sa fac rost de niste ulei de ricin sa dau pe ele :)))))

1 Like

@Daria :laughing:
Vrei sa-ti trimit cateva kile?

:))))))))) Cred ca ma acuza astia de terorism, transportat otravuri si alte cele :))))
Nu stiu de ce am impresia ca pe sub mana la magazinele romanesti de aici, as putea gasi si niste ulei de ricin. Gasesti de la antibiotice si pana la tigari din Moldova :smiley: taman asa ceva natural sa nu aiba?! :joy:

Check this out! M-am gandit sa ma apuc de pictura pe sticla. Tutoriale vaz ca sunt destule, borcane tot strang (fara sa vreau), ma gandi io acum sa le fac mumoase. Ca nu ma pricep la pictura… pot sa transform asta intr-un punct tare, pen’ ca intru la pictura naiva or something. Plus ca exersez gen flori si fluturi cu creta in parc. Si ambulante, pentru cunoscatori. Da, asa fac. Sa vaz cum e cu vopselele acrilice.

@Daria, dar e aliment, nu otrava. Se si ingereaza. Cand ai probleme de un anumit fel. Mie mi-l prescrisese doctorul inainte de nastere (aia naturala), ca s-o grabeasca. N-a avut efect. Nici cu sprancenele. Deci e… ca apa chioara.

1 Like

Si chiar am gasit unul pe net la fel de talentat ca mine

(Shhhh, are 7 ani artistul!)

2 Likes

Mi se pare tare misto ideea :smiley: Da-i inainte ca suna tare bine :wink:

Daria, BB? :laughing:
Gasesti peste tot castor oil in uk :stuck_out_tongue:

Eu cand zic ca omul cat traieste invata :smiley: Multam @Ziggy
Habar nu aveam ca uleiul de ricin e castor oil. Buna informatia :-*

1 Like

Noi gata dezmatul, in drum spre casa. La delfinariu 3/4 din program numa’ am plans.

@Ziggy de ce?

@unamica De drag, de emotii, de bucurie, de pms. Asa ma mai apuca. Cand eram insarcinata lacrimam la reclame :laughing:

2 Likes

@Ziggy, Aaaaaaaaaaaaa, am crezut ca a fost un show trist…

@Ziggy :joy: eu am crezut ca ti-au pus flacaii nervii pe bigudiuri.

Nuu, au fost foarte incantati si cuminti. Chiar si la planetariu.
Nu imi ies poze bune cu telefonul, mai ales in miscare. Simpatici foc chinezii astia noi.

4 Likes

We placut, doamnelor!

@unamica weekend placut si tie!

La mine, dupa cum arata vremea (sper sa nu o deochi) va fi weekend de iarba verde si de terasa :smiley:

Ca să vedeţi şi voi ce am fost şi ce am ajuns.
Mă duc azi să o cunosc pe directoarea grădiniţei la care o să meargă odrasla. Foarte simpatică, doar că nu ştiu ce informaţii avea, că la un moment dat, mă întreabă: Dumneavoastră scrieţi despre parenting? Cam ca PU, aşa?
Io m-am apucat să îi explic că sunt pe craca ailaltă, adică nu cred că faptul că ai produs un moştenitor te califică automat ca guru, expert sau psiholog. Consortul era deja semi-prăbuşit de râs,

4 Likes

@Freddie :))))) nu pot sa cred! Si taman pe tine te-a gasit :joy: