Sporovăieli

Ahhh, iesire like in Log out. Deci cred ca puteam sa mai recitesc pana maine si tot nu ma prindeam :)))

@unamica Sa imi spui daca mai ai probleme sa nu iti apara poza/butonul de profil.

Good mooorniigg!!!

Mi-au iesit analizele. O gramada de fosfor. Mi-a zis “doctora” sa nu mai rod creionul :stuck_out_tongue: si monocitele foarte mari. Maine ma duc sa le repet. Ca cica nu e taman buna treaba daca is monocitele mari. Si pe mine ma cam doare ficatul…ce sa zic acum? Cred ca e babanel… :smiley:
Voi ci faceti?

Neața! Am putina treaba de dimineata si sper cu asta sa inchei saptamana cea stresanta, iar dupa amiaza mergem sa-i vedem verisorii chinezi a lui Flipper la delfinariu. Si ce mai e pe langa, planetariu, microrezervatie… McDonald’s :laughing:

2 Likes

Deci program distractiv pentru flacai, Ziggy :two_men_holding_hands:
La noi ploua de rupe si-s vreo 14 grade. Ieri treij si ceva. Ma simt precum calcata de tren.

Multam, @Zambareata! Ai descris la fix si in limbaj elevat. Apreciez!
@Daria, acum se vede butonul… :wink: O fi fost ceva local, pe aparatul meu. Era doar butonul cu lupa si butonul cu liniute (daca nu e clar, sa zica Zambareata cum trebe, ca e ff draguta si intelegatoare cu userii).

In problema tantarilor, raportez “feelingul” bunicului Andradei caruia i se pare ca, intr-adevar, sunt mai putini. Eu nu-mi dau seama, ca sunt cu spray-ul la indemana non-stop. (Mentionez ca in anii trecuti n-am folosit niciodata spray de tantari pe pielea mea sau a copiilor mei). In plus, guguloaiele alea mari de pe corpul fetei s-au mai retras si arata cam cum stiam eu ca aratau in copilaria mea, cand o buna parte din noapte o petreceam cu familia vanand tantari pe pereti (deci in casa). Pentru ca traiam intr-un oras pe malul unui rau. Mare rau. :wink:

Aici sunt deja 30 la ora asta si tocmai ce au anuntat canicula in sud est. Nu e bai, apa multa si palarii.
14 grade brr…

Acum am vazut pe pagina lor de facebook ca azi este zi speciala, Ziua Delfinului, cu activitati pentru copii :smile: Ce fain!

Buna dimineata!
Am avut o saptamana faina, am muncit cu spor si am rezolvat o gramada de dude, care ne-ar fi dat batai de cap mai tarziu. Dar ma bucur ca e vineri si maine dorm, pana ma-imput!
Imi iubesc munca, dar trezitul dimineata, ma ucide!

Sunt chiauna asa ca nu e rost de muncit la mine… Nu inca. Am batut facebook-ul, m-am certat cu dna Firea (sau cu cine butoneaza p-acolo)… am venit aici. Sa va zic ce porcarii mai apuc sa ved eu la tv pana ma cremuiesc - cand apuc. Pe TLC ma uit la tot felul de hidosenii, ca de hidoseniile noastre sunt satula. Oameni care s-au mutilat cu operatii estetice de proasta calitate care vin sa-i indrepte altii (saracii unii nu au nici o vina, sunt de la natura cu diverse probleme). Era una deunazi cu un tatuaj ratat. O ditai inima rosie la incheietura mainii (deci cred ca foarte dureros cand l-a facut) infectata, cu dureri goraznice, i-au facut biopsie intai sa vaza ce-i acolo… ingrozitor! Dar ce mi-a atras atentia a fost motivatia: facuse acel tatuaj ca sa-si arate dragostea fata de copilul ei (la 1 an, doi asa). ma intrebam cum nu i-a dat prin cap sa faca asta dandu-i copilului dovezi de dragoste care sa conteze pentru el, pentru copil. Cum ar fi pupaturi, imbratisari, gadilaturi, jucat cu el pana lesina… d-astea. Ieftine si bune! :wink:
Sau, daca vroia sa vada altii dragostea ei pentru copil, de ce nu purta un pandantiv cu poza sau numele sau o creatie de-a copilului… Zic… Tot ieftine si bune! Cum ajung oamenii la asemenea solutii?
In alta seara era unul care si-a tatuat pe tot bratul numele iubitei la nici 2 saptamani de cand o cunoscuse. Si la cateva zile dupa tatuaj, aia i-a dat flit. Acum avea alta gagica si aia a zis ca nu se marita cu el pana nu dispare tatuajul. I l-au transformat intr-un peste koi si ambii au fost foarte multumiti. Ha? Adica am bagat mizeria sub pres si acum gata, nu mai e! Cat de penibil! :dizzy_face:

Neata :slight_smile:

Da, adevarul este ca te simti fix calcat de tren cand sunt trecerile astea bruste de la 30 de grade la 14…ppfff. Aici mometan de cateva zile parca e primavara asa ca nu ma plang.

@albinuza bafta cu doctorii si santatea!

@unamica :scream: ce or avea unii oameni in tartacuta?!?!
De ce te-ai certat cu echipa de pr a Firei? :smiley:

Nu ma lasa sa public pe pagina ei un articol din “The Guardian”(in coment) in care era criticata pentru povestea cu Via Sport. Nu m-am certat propriu-zis, dar a trebuit sa insist.

Ahh, da, am vazut articolul din The Guardian…

M-am gandit ca poate ea nu l-a vazut. :wink: Sau altii care o aclamau.

@unamica daca e ceva ce ma lasa efectiv masca de fiecare data este dragostea neconditionata pe care o aratam unor oameni politici sub orice critica. Este de neinteles pentru mine.
Am inteles din articol ca oricum au cautat-o jurnalistii de la The Guardian sa isi spuna si ea punctul de vedere…dar nu a fost de gasit :)))

Meanwhile, unii incearca sa isi atraga fani si sustinatori pentru cauza, reusind sa enerveze pe toata lumea. Nu prea inteleg ce sustinere te astepti sa primesti cand blochezi totul din senin. Blocat accesul spre aeroportul Heathrow… :expressionless:

Vaz ca stersera si comment-ul aluia cu “FI-REA CA SA FACI BINE!” :joy:

1 Like

Deci mi l-a sters. Iar un alt om l-a pus din nou… Sa vedem viteza de reactie.

:))))))))))))))
Asta face ca Dragnea :)))) Oamenii astia chiar nu pot realiza ca internetul e un pic mai mare decat pot ei cenzura :)))
Se fac si mai mult de ras cu insistentele astea de cenzura :)))))))))

@unamica , asa ma mai uit si eu cateodata la emisiuni dintr-astea, nici nu stiu de ce de fapt, sa-mi dovedesc ca altii sunt mult mai prosti decat mine :joy: , sa vad unde duce prostia omeneasca sau habar n-am. Imi mai pun asa ceva cand am de calcat si altceva mai interesant pentru mine nu este.
La o emisiune de-asta cu tattoo cover ups venise una cu niste stele, mai mici, mai mari, facute pe brat pana pe la umar. Mie, care habar n-am de tatuaje, mi se parea ceva inofensiv si asa, cumva general, fara vreun mesaj anume. Si cand au inceput artistii aia tatuatori sa se cruceasca si sa tot zica “OMG!” si ca ce dealer like sau al unei bande de-alea rele-rele pare si ca, in orice caz, ce nasol e. Se cruceau mai ceva ca la niste oribilitati optice. I-am zis si fiica-mii: bai, daca te-apuca vreodata nelinistea si vrei un tatuaj, pune mana, du-te in USA la unul dintr-astia consacrati ca iaca, noi zicem ca modelul o fi nevinovat si cand incolo cine stie ce stampile ne punem pe noi :space_invader:

Hmm, sunt la moda sprancenele rase pe jumatate?! :confused: Intreb serios pentru ca tot am inceput sa observ pe strada tinerele (multe dintre ele asiatice) dar astazi vazui si englezoaica zbanghie…cu sprancenele rase pe jumatate.

Uite asta ar fi o solutie pentru mine. Daca tot nu sunt, atunci macar sa zic ca sunt la moda. Yeiiii!