Sporovăieli

Punct si de la capăt. Capătul cui? Al oricui :smiley: Mai o cafea, mai o vorbă despre vreme, mai o bombăneala…de toate pentru toti.
Incepem o noua săptămană, ne trebuie o foaie nouă pe care să o umplem. Sper sa fie o săptămană mai bună decat cea care a trecut, ca parcă prea a fost un pic cam sumbră si obositoare rău de tot. Hai, cu energie si sperantă inainte :wink:

Si un clasic, ca sa ne mai ridice zen-ul :smile:

@Maggie_the_Cat congrats, auntie :smiley:

Felictari, tusica Maggie! :)) Sa fie sanatos bebe!!

Azi trebuia sa tragem o fuga si sa facem un ceaun pe coclauri, dar se pare ca ne paste un pui de furtuna, asa ca stam in casa.
Asta micu n-a vrut sa manance nimic aseara, asa ca dimineata s-a trezit cu foamea la cote maxime si mi-a cerut lapte cu cereale. Ieri ne-am intalnit cu medicul care l-a tratat (de care scriam la alt topic), mi-e ciuda ca nu are si el facebook, ca toata lumea! Pffff!!! Dar iaca ce articol misto am gasit despre el, de prin 2014.:
http://adevarul.ro/locale/vaslui/title-1_52e11c19c7b855ff56bb9edc/index.html

Mai la subiect, por favor. V-ati intalnit cu el cum, unde si in ce scop? :smile:

Fara scop, sta prin zona in care iesim noi la joaca. Este un parc de copii unde il las pe cel mic sa zburde si ne-am intalnit intamplator. El venea de la magazin, am stat nitel de vorba, dar cum ochii mei erau numai dupa copil, nu prea am putut aborda problema calumea. :))) Avem multi prieteni comuni si ma bazez pe ei pentru niste “intalniri intamplatoare”, inainte sa arunc pastila cu cafeaua! :)))

Neata. De ce ne-am mutat aici?
M-am razgandit si nu m-am dus la munca. Am mancat micul dejun si m-am culcat la loc :laughing:
O să bag o cafea si ma duc la antrenament, vin acasa si ma joc! Iubesc lunea, cand nu trebuie sa muncesc!

Ce job e ala unde mergi cand vrei? :smiley:
Spor, Sam!

@Samoa asa, asa chiuleste :smiley:
Ne-am mutat ca sa nu fie ditai carnatul de 1000 de posturi ;)) mai schimbam si noi vestmantul ;))

Peste noi veni canicula :smiley: Nu, nu…nu ma plang pentru moment, in caz ca vrea @flipper sa ma mustre :wink:

1 Like

Neața și de aici, am carte mișto de citit și nu am chef, am pe blog de scris și mi-e lene, am de ieșit la plimbre și nu am chef să mă îmbrac. Oare e o problemă dacă ies în maieu alb și pantalonași scurți de pijama cu buline? :smiley:

PS: de ce-l mănânc mereu pe ”i”? :confused: Na, să-mi ajungă: ”iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii”.

Nu e problema :smiley: e democratie unde traiesti tu :smiley: pijamaua cu buline merge brici
ia treci sa ne povestesti ce carte misto citesti :smiley:

Neah, tot biografia aia… săptămâna trecută am fost schimbul 2, ajungând mereu la 1 noaptea acasă și chiaună eram a doua zi, deci nema dispoziție de citit, așa că n-am terminat-o încă.

Pijamaua scurta cu buline este numa buna de plimbare. Cine se prinde? Si daca se prinde careva, ce? :smile:
Eu am unii cu Mickey Mouse, arunc pe mine un tricou si ma duc la magazin fara greata.

@Ziggy, mi-ai adus aminte că am și nște budigăi cu Hello Kitty :smiley: Scandal fac pe-aici, n-o să mai poată ieși jupânul din casă :)))

Pai ce treaba are jupanul?! :smile:

Ah, deja ma faci invidioasa, vreau si eu cu Hello Kitty.
Lasa ca nu s-or scandaliza pe acolo ca ai nostri. Plus, le mai insufletesti vietile. Prea multa liniste strica :laughing:

Are o imagine de om serios pe aici, or dacă o văd ăștia pe nevastă-sa în ținută de scandal… :)))

In tonul discutiei, dedicatie pentru Nancy! :slight_smile:

3 Likes

Haide… sunt doar niste budigai cu buline.
In plus, imi plac contrastele. O am pe grecoaica mea. Gagica are… hmm, 67 de ani! Sotul ei este genul scortos, permanent cu camasa, in schimb ea e mortala, blugi rupti, sandale aurii, cu pietricele, accesorii traznite gen ditamai bufnita pandativ, bratari colorate etc. Si ii sta si misto.

E un job nou, unde imi fac singura programul "daca organizatia nu necesita presenta mea fizica (ex. sedinte, intalniri, etc).
Si mai bine platit decat precedentul. Dar asta e partea roz a lucrurilor. Exista si o parte in culori nu tocmai vesele. Dar e ok, am un zen cat China!

Ahaha, misto articolul.

Cald domne, cald :smile:
Iti face chef de o baie in mare vremea asta! :heart_eyes: