Shit happens coffee helps

Exact cum spune @snowdrop, dacă spun că percep, sunt deschisă să accept că mă înșel. Dacă însă, consider pe cineva într-un fel, mi-am cam format părerea, e mai greu de schimbat.

Juju a fost bolnăvior, a vomitat (din fericire, pe covorașul de la lădiță, care e din cauciuc) apoi a dormit, practic toată noaptea. Nici măcar nu torcea, când îl mângâiam. Am dormit, fix pix, am stat geană pe el. Acum e bine, zburdă ca un turbat, iar eu sunt ruptă de oboseală. Și mai și plouă! :roll_eyes:

3 Likes

i s-o fi aplecat :grin: asa e cand esti haplea :joy:

2 Likes

Neata. Am mai dovedit o saptamana de munca :smiley:

Si eu tot ca @Samoa si @snowdrop: daca percep X om/chestie intr-un fel…e loc de nuante. Parca asa mi se pare mie chestiunea dar e loc de schimbat parerea. Daca e pe baza de “am considerat” inseamna ca e cam puternica opinia si e probabil ajutata si de ceva dovezi/fapte/istoric etc.

1 Like

M-am simțit vinovată! Am uitat de ceapa din salata orientală, care e foarte iritantă pentru stomacul pisicilor.
Nu-i mai dau, oricât scandal ar face! Ne-am speriat bine, gagicu a adus scaunul lui de birou, pe care a pus un prosopel și motanul pe el, lângă pat, să-l putem supraveghea, peste noapte. Am dormit cu veioza mea, aprinsă, pe minim.
Acum a mâncat, s-a jucat și e la siesta

4 Likes

Deci, cine mananca ardeii umpluti si cine s-a ales cu midii & langusta? :slight_smile:
Sa vina toate la mine, n-am nimic gatit in frigider :joy:
Sau punem masa mare, boiereasca, si mancam toate? Mr Sibipa se ocupa de gratare, ca tot e Master Chef.

Mi-e dor de mare!

2 Likes

Mamaaa, ce figura de macho are Mr Grizzly! Si taman unde si-a ales sa troneze!
Cred ca pica toate matzele ca mustele cand le fixeaza.

Apropo de asta, discutie la domiciliu mai dvrm, mister “cred ca ma vad cu X la o bere”.
Zic ff bine, du-te. Stau baietii se gandesc, se sucesc etc si numai ce il aud iar pe mister: neah, ne-am sucit, mergem maine cu totii la un gratar.
Eu: Mergem la ei la gratar? El: nu, mergem in parc la noi, la Greenwich. Eu fete-fete-fete-fete - bah voi ati innebunit?!?!? Gratar romanesc in parc la astia?! V-ati ticnit?!
El: pai ce-are?!?! Nu toti englezii sunt pe iarba la picnic?
Eu: picnic e una, sa o pui de gratar e alta.
El: ahh, pai nuuu, noi la picnic ne refeream.

Hai ca suntem muteaaa cu surdeaaaa. Sau din ciclul: la roman nu exista notiunea de picnic :)))))) orice-ar fi, oricum ar fi…noi tot gratar ii zicem.
Eu deja ii vizualizam cum incep sa imputa parcul cu mici si eu taind-o de la locul crimei cu viteza luminii :)))

3 Likes

:joy::joy::joy:
Pana sa ajung la sfarsitul msg, deja eram pe jos de ras.
Si niste lautari adunati din metroul londonez, si-o alba-neagra pentru entertainment, si sa vezi distractie cu britanici, mai ceva ca-n imaginile din Ibiza. Se strangea tot poporul din Greenwich Park langa gratarul vostru.
Amu, daca-i picnic, e safe. O sa fie liniste.
Pacat :joy:

Si, da. Picnicul mioritic e cu miros de carbune ars si mici sfaraind pe gratar. Asa, stat precum oile la pascut, ce-i aia?! Pai, nu?

2 Likes

Pai sa stii ca fix toata circoteca am vizualizat-o si eu :rofl: :rofl: Si cu ochii in exceluri si treaba fiind, nu imi venea sa cred ca le-a putut trece o astfel de idee prin capatana :)))))))) Zic, hait, izolarea asta a ticnit barbatii :))))))

1 Like

Din spusele amicului, e doar aparență :joy::joy:
Citez "Grizzly e o blondină tipică, sper ca pisoii să moștenească intelectul Lunei și aspectul lui! :joy::joy:

2 Likes

:thinking:

Matza la socializare

5 Likes

Are stofa de cantaret! :rofl::rofl:

Milogea grupa mare. I-am dat un sprot afumat. Si-a intors fundul la el. I-am zis “sictir!” . Dupa o milogeala de 10 min a priceput ca nu scoate altceva de la mine

4 Likes

Saraaaaaaaaacul, e mititel, tu!
Da-i mai bine langusta aia si midiile pregatite pentru coana @Nancy, sigur n-o sa se supeer ca ea e inima larga :laughing:
Nu-i asa @Nancy?

1 Like

Nu am dat nicio midie :rage:. Oricum avea burta plina, nesimtitul, de facea atatea figuri

2 Likes

Ai ajuns la mare?

1 Like

Acum ma ridicai de la masa, de la pescaria lui Matei :yum:

1 Like

Sa-ti fie de bine!
Am recunoscut mobilierul :joy:
Vacanta plăcută si sa va întoarceți sănătoși acasa!

1 Like

Au aici un model de bbq mic de pot sa il tin in palme, canadienii il folosesc in parcuri si isi incalzesc doi - trei carnati pe el, nu scoate fum :))))
@ChickyG`cu siguranta sotul s-ar baga sa ne gateasca, cu muuult fum :))))
@Samoa, valeu, ce noapte ati avut.
Azi, Toronto si Mississauga sunt in Stage 2, ca au inca cazuri de Covid, orasul meu si cel de alaturi in Stage 3, adica s-a deschis cu totul, bine, cu distantare in restaurante si masti peste tot in interior, Am luat sushi, dar pentru ca nu era loc pe terasa l-am mancat acasa, era o forfota si o bucurie ca s-au deschis :))
Ah, si am trecut si pe la Mc Donalds, ca aveau terasa noua, acum ma jelui de burta, stomacul meu nu mai digera cartofii aia :))))
Azi merg la piscina de cartier cu copilul. Valeu, ce complicat este, trbuie sa faci booking online cu cateva zile inainte pentru ca au un numar limitat de persone, si la ditamai piscina nu au voie decat vreo 25, si nu avem voie mai mult de o ora si jumatate! Duminica am luat bilete la o alta piscina, in padure, dar e foarte naspa, ca nu ma pot intalni decat cu o familie care e cu noi in oras, ceilalti sunt din Mississauga si nu pot lua bilete :frowning: Ce nebunie!
Ah, si nu cred ca putem intra toti 7, cati suntem in grup, biletul zice ca e pentru Je+5, habar n-am daca bebe se numara ca persoana, asa ca, barbatii vor ramane pe tusa, la padure, cu sucul, ca aici nu avem voie sa bem in parcurile de stat.