Shit happens coffee helps (part 2)

Buna dimineata!

Happy Friday! :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

3 Likes

Happy Friday! Cineva a uitat geamul deschis la toaleta de la serviciu toata noaptea si dimineata cand m-am dus am zis ca ma p… cuburi de gheatza. S-a lasat mare frig.

Altfel, maine avem un party la serviciu, team building cica, baga-mi-as un batz in dos. Nu-i destul ca-mi petrec cel putin o treime din viata cu oamenii astia?
Aparent nu, grrrrr :smirk::unamused:

3 Likes

Buna dmineata!
Ma duc la sala. Acum cat ma simt ok, ca nu se stie mai tarziu.

Am dat instructiuni lui gagic sa cumpere pui (de ferma, crescut cu porumb), azi fac supa.
Si carnea, o voi consuma fiarta si cu garnituri apetisante :roll_eyes: de spanac fiert si morcov, fiert, si poate si vreun cartof, dar as prefera mai putin amidon in dieta, cel putin pentru o vreme.

Si acestea fiind spuse, ma duc sa-mi construiesc o fata umana, precum comunismul lui Iliescu!

2 Likes

Hahahahah :))))))))))))))))) :rofl: :rofl: :rofl:

Nu poti sa zici “pas”? Mai ales in perioada asta, ma gandesc ca poate o lasa mai moale cu pretentiile de genul “hai sa socializam de dragul de a arata ca suntem o echipa” :roll_eyes:

Mai ales in conditiile in care numarul de infectari, creste si in Germania. Nu mi se pare foarte intelept.

1 Like

Nici nu e (intelept), dar mi-au servit zdrobitorul argument ca oricum suntem toata ziua impreuna, deci daca nu ne-am infectat pana acu’, nu se va intampla nici de data asta.
Sunt electrocutata de logica asta.

1 Like

dar la acest eveniment de covideala, o sa stati cu masca pe fata si la distanta de 2 m, cel putin, unul de altul? :smiley: sau si in birou stati “bushon a bushon”, tot fara masca?

1 Like

N-am purtat masca niciodata de cand am revenit din home office (adica de la inceputul lui iunie), niciunul dintre noi. Ne spalam pe maini des, folosim dezinfectant si pace buna.

Si nu vorbiti intre voi, corect?:joy: Va intelegeti din priviri.

Hello!
Pic de somn, nu m-am odihnit noaptea trecuta deloc.
Acum zac pe pat in dormitor, mi-am cam terminat treaba la “office”, asa ca motzai culcata, dar cu dejtu vigilent pe tel de serviciu, sa fiu “verde” si pe e-mail, si pe skype.

2 Likes

Da, nu stiu ce sa zic de asta. Noi purtam toti masca. Mai ales cand ne apropriem prea mult unii de altii. Ok, clar nu port masca cand stau singura in birou, dar nu ma duc la altcineva in birou fara masca si nimeni nu vine la mine fara. La fel si la sedinte. Toti purtam masca.

Ba vorbim, cum să nu. În afară de spălat des pe mâini și dezinfectare frecventă, nu pot spune că facem altceva în plus - mă refer strict la birou.

Știu că nu e prudent, dar atâta vreme cât toată lumea face la fel, n-o să m-apuc să-ndemn la rivoluție, să fiu eu singura dintre toți care poartă mască. M-aș autoizola de echipă și nu cred că aș fi semnificativ mai protejată (suntem 7 oameni într-un open space foarte generos, deci măcar distanțarea e asigurată). Dacă e să fie încărcătură virală… apăi e, iar un singur om care poartă mască nu e din cale-afară de protejat dacă ceilalți 6 nu o poartă.

Cum mi-o fi norocul, până acum suntem bine cu toții.

28 de zile, dulciuri si unghii grena :grimacing:

5 Likes

Eu le am negre , cred ca trec la ceva foarte deschis, azi, sau maine, cand gasesc timp sa le migalesc.

Va amintiti tuta care injura de mama un bebelus, in creierii noptii si care statea deasupra mea? :grimacing:
Intre timp s-a dovedit ca bebelusul e al ei, nu e luat de imprumut si va zisei ca desi plange absolut rezonabil, tot mai e injurat de ma-sa, de catre ma-sa si tot in creierii noptii.

Problema care ma panicheaza acum e ca apart de sus se renoveaza si proasta si prostul scandalagii si manelisti, cu plod in dotare, sunt inca aici :flushed:. Ceea ce inseamna ca sunt sanse mari sa nu mai fie chiriasi ci proprietari.

Scurte-scurte

imagine

5 Likes

Scute, scurte le planuiesc si eu. Rosu orbitor le fac.

Si eu le vreau scurte si rosii :heart:
E o vreme in Bucuresti, de pus la suflet!
Cele mai frumoase anotimpuri in Buh: primavara si toamna, in special aprilie si septembrie.
Voi aveti curaj de mers la un spectacol de teatru?
Mi-e atat de dor sa merg la o expoziție, un concert la Ateneu, un spectacol de teatru!
Anul acesta ar tb sa fie si Festivalul George Enescu, parca :thinking:

1 Like

Nu! Nici la restaurant n-am curaj.

Si mie, imi cuge buza, ce m-as duce la balet, la teatru, la film…dar sed pe kur si ma uit la filme, acasa.
Bine macar ca am atatea optiuni, de streaming.

Eu am curaj, sotul meu nu.
Ma termina psihic programul asta limitat. Casa, plimbare parc, casa. Nu accepta sa mearga nicaieri altundeva. Bine, cu usoare devieri la Mall Park Lake si Auchan. Toate la pas.

Enescu e anul viitor (Festivalul), anul ăsta concursul. Dacă s-o mai ține…

Mi-am ostoit dorul de concerte clasice uitându-mă la Summer Night Concert, de la palatul Schönbrunn. Trebuia să fie în mai, dar a fost vineri. O muzică bine aleasă, sobră și invitând la instrospecție, foarte potrivită pentru anul ăsta ciudat… Niciun marș, nimic săltăreț, care nu lipsea niciodată din program. Iar ”Nessun Dorma” interpretată de Jonas Kaufmann a fost ca de pe altă lume. Vocea omului ăstuia e aproape ireală. Numai la Pavarotti am mai auzit așa ceva…
”Vincero” din final mi-a adus la propriu lacrimi în ochi, pentru că m-am gândit la mesajul transmis.
O să învingem.

1 Like