Sfarsitul lui Erdogan?

http://www.politico.eu/article/turkish-military-in-attempted-coup-says-pm/

Se pare ca armata preia puterea…

“An army group in Turkey says it has taken control of the country, with bridges closed in Istanbul and aircraft flying low over Ankara.
PM Binali Yildirim earlier denounced an “illegal action” by a military “group”, stressing it was not a coup. He said that the government remained in charge.
Traffic has been stopped from crossing both the Bosphorus and Fatih Sultan Mehmet bridges in Istanbul.
There are reports of gunshots in the capital Ankara.”

Skynews-ul transmite despre asta, RT-ul e si el pe val…BBC-ul doarme in front. N-o fi corect politic sa vorbeasca despre asta?!
Pai sa nu le dau dreptate si englezilor care boicoteaza corporatia si nu dau bani pe licenta?!

Anyway, daca scapa turcii de Erdogan trebuie sa se apuce sa le dea si altora lectii despre ce inseamna “secularism”.

Acum am facut si eu ochii cat cepele la stiri. Ce-o mai fi si asta? :stuck_out_tongue_winking_eye:

Uhhh, stai ca s-au gandit intr-un final si au bagat BBC america si au inceput sa transmita.

Turkish air tv nu mai emite.
Ii tataie fundul lui musiu Erdogan ca cere intariri :)))

Si noi suntem calare pe toate stirile. Doamne-ajuta sa scapam macar de un nebun la putere!

Cica e pe drum inspre Germania, dar n-a primit permis de aterizare. Twitterul spune de explozii in Ankara.

Zic la digi ca Erdogan nu e lasat sa aterizeze in tara si cică ar intenționa sa ceară azil politic în Germania.
Ete idiotul cere oamenilor sa iasă în strada.

Sunt tare curioasă cine o sa-l lase primească. :smiling_imp:

Pe bune?! :joy: Si chiar faceam misto mai devreme ca poate il ia Merkel la ea :)))

Dupa ce inchizi ca nemernicul retelele de socializare cand si cum ai tu chef, acum te folosesti de facetime ca sa chemi lumea in strada :joy:
Il aratau astia la tv mai dvrm cum era dragul de el pe facetime live la nu stiu ce tv privat (probabil un fel de antena 3).

Cică se aduna protestatari în taksim
… iar armata e cu tancurile pe strazi. :fearful:

Vezi Tweetul lui @RamiAILoIah: https://twitter.com/RamiAILoIah/status/754081123630710785?s=09

Muezinii au tras chilotii pe ei in miez de noapte si canta la microfoane sa iasa lumea in strada pentru Erdogan :hushed: Si ies

Niste amatori, dom’le.

1 Like

Mda…si au iesit in strada…
Misto poza. Sa te tii acum exercitii de forta la Erdogan si echipa.

A iesit mamaie sa-i linisteasca. :laughing:
Iti dai seama ca i-a crescut ego-ul pana la cer.

S-a ales praful de lovitura asta de stat! Ba mai rau, cretinul de Erdogan vrea sa reintroduca pedeapsa cu moartea pentru pucisti! Daca nici acum nu sar europenii in ajutorul turcilor, praful se va alege si de tara asta! :frowning:

Îmi suna putin a făcătură. Hmm…

Sincer, nu m-as mira ca marele sultan sa profite de situatie si sa faca dezastru total…