Seriale - 2019

@Zambareata, astept cu nerabdare episodul din seara aceasta, s-o vaz pe Celeste gatata pe socrella.

M-a cam dezamăgit sezonul 2. Ultima scena absolut inutila.

Mie mi-a placut. M-am pus in pielea fiecarui personaj si cred ca asa mi-as fi dorit sa se finalizeze fiecare poveste.
Happy end realist.
Tu cum ti-ai fi dorit sa se termine seria 2?

Fără ultima scena :grin: Nu intru în detalii sa nu spoileresc, dar de ce???

Era constiinta prea incarcata, trebuia sa se intample :slightly_smiling_face:

Am dat gata aseara sezonul 3 din La Casa del Papel/Money heist.

Pai si eu ce fac acum pana la anul?!?! Fffff tare serialul :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

@Freddie Mi-au picat ochii pe un status scris pe tema serialului asta. Era legat de o tantzica care critica tineretul ca se uita si asculta asa ceva :smile:
Cu 383484365983473 de maini m-am crucit!! Efectiv, CRUCIT!

Da, in caz ca va intrebati, o cucoana s-a declarat oripilata ca ne distram pe muzica comunista in timp ce ne uitam la un serial cu furturi.

Pai și li se ușurează conștiința dacă se cazează toate la mititica? Ala tot țapăn rămâne :joy:

S-a apucat omul meu sa se uite aseara la

Eu ma tot invarteam prin casa cu treb’soare, mai aruncam un ochi la tv. Pana la urma m-am uitat cu amndoi ochii, cel mai tare mi s-a parut ca-i fac de cacat pe frantuji, tot ce fac aia e pe de-a-ndoaselea, ca in real life :laughing:

mai am un pic si-l dau gata, mi-a placut mult

1 Like

L-am văzut anul trecut, tare mi-a plăcut și mie. Cozy!

Imi puteti recomanda un serial fain la care sa se poata uita si un copil de 12 ani?

Hmm…Eu as zice Stranger Things. Sau poate e prea dur?

Ma mai gandesc si revin cu idei :slight_smile:

1 Like

subscriu, nu e prea dur pentru 12
de fapt pustii de acolo in jurul varstei asteia se invart
:slight_smile:
singura parte mai aiurea e ca nu o sa inteleaga toate legaturile cu anii 80

1 Like

in weekend ne-am uitat la asta

destul de enervant pe alocuri, dar prinde pentru simplu fapt ca fix la sfarsitul episoadelor se intampla ceva ce te face sa vezi si episodul urmator :)))
nu e nici intr-un caz un serial sf de calitate, are o gramada de momente de millennial de te intrebi cum au ajuns oamenii aia cosmonauti :))))
poate a fost facut special de genul “millennia in space” :))))

totul e sa reusiti sa treceti de primele 2-3 episoade :slight_smile:

Da, pai sincer de asta m-am si gandit la Stranger Things. Insa am zis sa intreb daca nu cumva o fi prea dur. Nici mie nu mi s-a parut, dar cum nu mi-am pus niciodata problema dc un film este potrivit pt copii, ma gandeam sa nu fac vreo boroboata.

adevarul e ca nu stiu nici eu daca vreodata mi-am pus problema daca un film e prea dur pentru copii, adica pentru ai mei nu m-am gandit la asta, dar pentru altii ma gandesc :slight_smile:
Aveam o problema pt ca lor le-au placut filmele horror de la o varsta destul de mica, eu nici acum nu pot sa ma uit la cele prea dure :)) Asa ca se uitau fara mine. NU cred ca au ramas marcati :slight_smile:

1 Like

Multumesc pentru recomandare😘. Ne-am uitat cu el aseara la un serial din Black Mirror, i-a placut mult, dar mi s-a parut cam dur si trebuie sa gasesc ceva rapid sa nu mai ceara Black Mirror.

A incercat animes? Nu stiu cum e in tara, aici exista o comunitate mare (si de adulti) care sunt fani. Gianni e unul dintr-asta, a recomandat pentru 12 ani:

The Seven Deadly Sins

A.I.C.O. – Incarnation

Dragon Ball Z: Battle of Gods (2013) and Resurrection ‘F’

Angel Beats

Knights of Sidonia

Trigun

Attack on Titan

Little Witch Academia

Aggretsuko

One Punch Man

Lupin 3: The Castle of Cagliostro (1979)

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Violet Evergarden

1 Like

Superheroes care lucreaza pentru un concern, o satira dura la adresa societatii noastre, dar cu umor, cel mai des de-ala negru. Made by Amazon.

Multumesc, am notat.
Aseara m-am dus eu incantata sa ii spun de Stranger Things in loc de Black Mirror, si a fost asa:
“Really?” si i-a picat mutra.
“L-ai vazut?”
“Nu, se uita colegii mei la ei.”
Am negociat sa mai vedem cateva seriale din Black Mirror si apoi trecem la Stranger Things.

Aseara am vazut serialul cu mama care era freak control, avea o tableta in care vedea tot ce face fiica-sa. A fost marcat ca poate vedea mama tot ce face copilul. La sfarsit i-am spus, guess what, si noi avem o tableta asemanatoare si vedem tot ce faci :))). A muscat din halvita cateva secunde :))).

1 Like