Seriale - 2019

A inceput?! Ia sa caut zilele astea.

Mai am un episod din Killing Eve si apoi caut altceva.

m-a luat o raceala si nu pot face altceva…
Alte recomandari mai ai?

Am vazut episodul 2 din Mother Father Son. E cam creepy sau mi se pare mie?

Nu prea.
Noi avem cinemateca in weekenduri. Am vazut “Vacanta la Roma”, urmeaza “My Fair Lady” :slightly_smiling_face:
Te tenteaza?
Insanatosire grabnica!:hugs:

Mie mi-a placut.

1 Like

Mulțumesc! Nunteala faina :slight_smile:

1 Like

When They See Us cred ca e singurul film/serial/documentar/filmare care a reusit sa imi dea nopti nedormite, cosmaruri si tasnitori in ochi.

Mi s-a parut mult mai greu de digerat si de acceptat decat Cernobilul. Cu toate astea chiar va recomand sa il vedeti.
Pe langa realizarea absolut impecabila si actorii care au jucat de milioane chiar cred ca e important sa ne readucem aminte ca viata e a dracului de nedreapta si ca nimeni si nimic nu e pana la urma prea ferit de coruptie, rasism, nedreptati.

Dupa ce vedeti filmul, merita de vazut emisiunea lui Oprah pe subiect.

https://www.netflix.com/gb/title/81147766

1 Like

Schitt’s Creek - pe Netflix.
Are un umor mai ciudatel dar tare mult imi place.

Tocmai am terminat sezonul 3 din “stranger things”
Super, ca deobicei.
cred ca or sa.l continue

ca sa va conving sa-l vedeti :))))

1 Like

Vai cat de mult mi-a placut faza asta @snowdrop :heart_eyes::heart_eyes:

Tot sezonul mi-a placut dar m-a iritat un picut faza cu Hopper. Hai bai nene ca avea ala timp sa se intoarca inapoi la Winona :smile:
Dar probabil e to be continued in sezonul urmator :wink:

1 Like

toata lumea comenteaza ca el e americanul poprit de rusi :smiley:

eu am ramas cu “sechele”, numai melodia aia o a in minte de atunci :)))))

Azi apare sezonul al treilea din La Casa del Papel - Money Heist.

Abiaaaaaa astept! Weekendul asta imi propusem sa bag niste toceala, sa prestez niste treaba prin casa, plus alte chestiuni de om serios. No way, Joseeee! Sezonul 3 va avea prioritate :smile:

de ceva timp ma uit la asta

primele sezoane au fost f simpatice, de sezonul care inca ruleaza nu stiu inca ce sa zic

a, nu e pentru persoane f usor ofensabile
si nici pt copii

Am vazut primele 2 episoade din Stranger Things- sezonul 3.
Nu m-au prins chiar cum speram :frowning: Sa vedem cum evolueaza. Sper ca nu raman cu tema asta de anii 80 - cu Rusia rea.

@Zambareata, astept cu nerabdare episodul din seara aceasta, s-o vaz pe Celeste gatata pe socrella.

M-a cam dezamăgit sezonul 2. Ultima scena absolut inutila.

Mie mi-a placut. M-am pus in pielea fiecarui personaj si cred ca asa mi-as fi dorit sa se finalizeze fiecare poveste.
Happy end realist.
Tu cum ti-ai fi dorit sa se termine seria 2?

Fără ultima scena :grin: Nu intru în detalii sa nu spoileresc, dar de ce???

Era constiinta prea incarcata, trebuia sa se intample :slightly_smiling_face:

Am dat gata aseara sezonul 3 din La Casa del Papel/Money heist.

Pai si eu ce fac acum pana la anul?!?! Fffff tare serialul :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

@Freddie Mi-au picat ochii pe un status scris pe tema serialului asta. Era legat de o tantzica care critica tineretul ca se uita si asculta asa ceva :smile:
Cu 383484365983473 de maini m-am crucit!! Efectiv, CRUCIT!

Da, in caz ca va intrebati, o cucoana s-a declarat oripilata ca ne distram pe muzica comunista in timp ce ne uitam la un serial cu furturi.