Roland Garros 2019

Let’s Get Dirty!

1 Like

Azi intra în scena Rafa și Djoko, iar dintre ale noastre, Sorana cu Petra și Buz cu nu știu cine.
Nu am studiat prea bine lista meciurilor, dacă vad altceva interesant, scriu aici.
Eurosport transmite la noi.

Sorana in turul următor, Petra s-a retras cu o ruptura de mușchi la mana stângă :unamused:

De fapt nu, vad ca joaca cu alta! Ma gândeam ca, dacă s-a retras Petra, trece mai departe dar cred ca a intrat un lucky loser in locul ei.
Woza e paaaaa!!! :tada: După ce luase primul set la zero!

Sorana pierdu primul set.
Bianca joaca și ea azi, întoarsă după injury

Ma uit la Rafa. Pt cine nu știe, 11 titluri aici, cu 86 meciuri câștigate la RG, și doar doua pierdute.

Baietica asta cu care joaca Rafa, a reușit sa obțină, în primul game, câteva BP, fără sa faca break-ul, normal. Amuzant e ca, la primul, a încordat pumnul la Rafa. Big mistake, kiddo! Lasă arogantele și pregătește-te de un covrig, doi :joy::joy:

Cică probleme tehnice și ne-au întrerupt transmisia de pe Chatrier.

A răzbit Sorana

Sirina are colacii la vedere. În mod sigur nu e întâmplător designul, trebuie sa aibă legătură cu mamicenia și cum lupta pt noi sa ne putem arata burțile în voie.
În fine, o frustrează rau rusoaica aia frumușică, Diatchenko. O ucide din priviri deja.

6-2 pt Diatchenko. Hai, scăpa-ne de chestia asta ca ne dor ochii rău.

Fusta e din design cu vedere ampla la bulan.

Cred ca te-a auzit, ca si-a pus tricoul😀

Și a bătut-o pe aia de a cocoșat-o.

1 Like

mah wtf? :))))))

Deci pana la urma a castigat Serena?

Hai Simo, încheie acu cu in bagel

Nu a Vrut bagel de e ok si asa

Îl cam înghesuie unu pe Domi.

Doar un pic, a câștigat

Bravo Irina. Vika a luptat super cu Osaka… mi- a părut rău ca nu a răzbit.
Și iubitul tău Paire a făcut meciul vieții 4 ore jumate
Serena trecu ușor.