Rogers Cup - 2017

Iar da Halep peste afurisita asta mica de Ostapenko :smiley: :smiley: Bun, bun :smiley: Pare ca va fi un turneu agitat.

În sferturi, Simona ar putea primi un rematch cu Jelena Ostapenko; letona va avea de demonstrat și la nivel de turnee WTA că poate relua seria excelentă de la RG și Wimbledon.

Ostapenko și kiki sunt out

Ce ce? A inceput deja? Pfff, pe ce lume sunt? Tre sa vad programul si sa ma organizez cumva, iar am o săptămână nasoală.

Cautasem si eu stiri cu ce meciuri au fost si cine a castigat/pierdut. Grea misiune. Nici macar pe tennis.com vad ca nu s-au obosit sa faca un preview.

:slight_smile:

a inceput Sorana meciul

Am inteles ca a fost misto meciul Soranei dar ca a pierdut pe ultima suta de metri.

Sorana joaca minunat daca e condusa, in ultimul set a castigat cea care intr-un final si-a castigat serva…
de azi incep meciurile serioase;) si la fete si la baieti

Simona a castigat ieri (nu am vazut meciul) sa vedem azi cu Barbara Stricata. (strycova)

1 Like

Mamaaaa, cum de am ratat meciul??? I-a dat-o urat de tot, 6-1 6-0!! :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ca o demnă urmasa a lui Țepeș a tras-o in teapa :smiley:

2 Likes

Așa deci Nadal învins de copilașul de 18 ani, un meci durere!!! După ce l- a scos și pe DelPotro!!!

Uhhh, bravo mai!!! :heart_eyes:

nu am fost vreodata fana de Vika dar chiar imi pare rau de situatia ei actuala:

Sferturile astazi, lupte crancene se anticipeaza, sper ca Simonica sa dea de podea rapid cu Garcia.

Uhh, poate vad si eu.

Inceput

Prezent!

Hai acum

pacat la game-ul ala, atatea sanse. Le-a scos bine Garcia.

Sa stea răbdătoare , psihic e mai tare ca și Garcia