Putina mişcare nu strica

Am fost la pump. Am mai pus niște kile pe bară. Greu, dar fain. Am simțit corpul, puternic, mușchii au dus eroic!

Am devenit membru, Team Nordic Trail :running_woman:
Am și tricoi, care atestă chestia asta :wink:
Alerg cu ei, lunea, la pedure. Plus alte antrenamente, organizate mai din scurt.
Bun așa!

1 Like

Fuse balet. Îmi place de mor!
De săptămâna asta, mă duc duminica. Și alternez Boot Camp și Bootylicious, joia, că lunea nu mai pot merge la vocsâta. Adică pot, dar o să fie cam mult, 30 min HIIT și după aia, o oră de intervale și alergat la deal, prin pădure!

Eu am mers cu bicicleta 3 ore duminica, azi am fost la catarat doua ore jumate. Astept sa se mai incalzeasca sa ma duc cu bicicleta vinerea la birou.

1 Like

Pump azi. E soare, ies cu amica la un PW in padure, că de alergat, s-a lăsat total. În plus, e gravidă, o luăm ușurel :grinning:

10 km la pădure. Vai, cât de frumos e!

4 Likes

Intr-adevar, f frumoasa padurea ta. Eu am prestat joi pilates si body pump. Pana luni nu mai prestez nimic pt ca…28 de zile si nu ma distrez prea bine in perioada asta, asa ca nu ma da pe afara cheful de sport.

Cu alergatul in parc am incheiat-o de cand am pus la ultima alerga de un nou episod infiorator de rinita alergica. O sa vad pe unde au instalat tot in parc nu stiu ce pista speciala pt alergat, ca poate acolo nu o fi asa mare sursa de alergen, dar eu in jurul lacului precis nu ma mai duc. Daca nu, asta e, mai incerc de prin iulie incolo…

1 Like

Naspa cu alergiile. Multam cerului, n-am!
Maine alerg cu trupa Team Nordic Trail.
Am fost si mi-am luat lampa. I’m all set! :smile:

1 Like

Si ce face lampa? Cum o porti? Am alergat 5km, cam greu pentru prima sesiune.

Banuiesc ca pe cap sa vada drumul :slight_smile: Frontala stiam ca ii zice generic…

Saptamana asta mi-ar placea sa am timp sa merg aprope in fiecare zi la sala. Sa vedem daca se va intampla…

Pare frontala, dar nu inteleg pentru ce e firul ala. Aaaa, probabil iti arata cum incarci frontala, nu alergi cu firul in cap😀

1 Like

A fost de vis! :heart:
Abia aștept sâmbătă. Așa arată de-acolo de sus, unde am alergat sprinturi :crazy_face:

![20190325_185223|666x500]
(upload://ybGDSnZJqs64pPOPiBN931diwU.jpeg)

L.E. Alergăreții ăia noi, devin tot mai mișto, cu fiecare sesiune de trail.
Au costat o grămadă, se pare, însă, că-și merită prețul. Au trecut aproape 12 ore, niciun deranj la picioare. Poate chiar mă vindec! :grin:

1 Like

După noaptea chinuită, de ieri și o zi lungă și greoaie, am băgat un pump, cât îmi fierbea supa (că ce femeie superioară…:joy::joy:)
Băi frate, ce greu e, când ai oboseală în corp! Ai senzația că te prăbușești, cu bară și cu greutăți, cu tot!
Ruptă sunt! În juma de oră, am parcat!

Am alergat 6K. Știți, când e soare și un pic de vânt, ca un ventilator, așa și ai o idee romantică “whoaaa, e primăvară, să alerg, ușoară ca un fulg, în aerul curat și călduț, cu ciripit de păsărele!”
Dar nu ești ușoară ca un fulg, alergăreții par umpluți cu plumb și fiecare km, pare 15. Kilometri. :roll_eyes:
Dar măcar e fain, c-au înflorit brândușele!

4 Likes

Am fost la catarat 3 ore, sunt incantata, am facut progrese dupa toata iarna pauza.

3 Likes

Ieri, am băgat un pump. Azi am alergat ruta Trailvarvet, de anul ăsta. 11,5 km trail. E mișto rău, dar tehnică și are niște pante, de te ia amețeala. Dar e faină de tot! Acum, o să bag un somn mic, m-a anihilat alergatul și norocoasă cum mă știți, m-am pomenit și cu 28 de zile, azi dimineață. Înainte de alergat, na, că viața e mișto! :roll_eyes:
Să-mi hodin năcazul, zic!

Am fost sapt asta luni la circuit, marti la body pump, miercuri la circuit, joi la pilates si azi la cycling. Maine cred ca o sa merg la un eveniment pe care il are sala si o sa stau probabil pt o ora jumatate la care o sa fac body pump si trx. Nu m-au tinut puterile si vineri, in special pt ca am un program infernal de la inceputul anului, cu stres cat casa, care cand si cand isi spune cuvantul. Sa vedem sapt viitoare…

1 Like

La mjne trebuia să înceapă stresul, în mai. Se pare însă, că începe imediat după Paște.
Vai de capul meu! :roll_eyes:
Mi-a făcut gagicul masaj, am niște febră la picioare, moaaaa… :sob:

1 Like

12 km la pădure. Power walk :walking_man: nu alergat, că am alergat ieri și alerg mâine. M-aș fi dus la Boot Camp, dar mai bine o iau ușor, cu picioarele, să nu stric naibii ceva :grin:
Băi, în ce fel arată padurea :heart::heart::heart:

3 Likes