Putina mişcare nu strica

Am alergat, in sfarsit!
A fost fain, vant si nu prea cald, numa’ bine de alergat!

Nimeni nu mai face sport! Mno, ce păcat!
Lasă că alerg eu, sâmbătă, ruta de la Trailvarvet, din nou. Amica, revine, alergăm împreună! Bun așa, îi mai trec gândurile negre, sărăcuța!

Io am fost la khai bo azi, dupa o pauza de o saptamana si mai fac o pauza de inca o saptamana, pt ca…vacantaaaaa

Ieri am fot la balet, azi ma duc la bodypump si la hot yoga, daca primesc loc, sunt nr 7 pe lista de asteptare.
Maine alerg, duminica am bootcamp si hot groovy pilates, abia astept!

Vai, cât de frumos e în pădure!!! E verde crud și nu total infrunzit și e liiiiiniște! 11,5 km trail adevărat, cu gașca de alergăreți! :heart: :heart: :heart:

Așa arată, faceți, vă rog, abstracție de băieții ăia. Nu-i cunosc, nu erau în grupul meu :grin:

Boot Camp și hot groovy Pilates, azi.
Mâine alerg cu Team Nordic Trail de la 18:00 la 19:00, apoi am balet de la 19:35.
Ajung acasă pe la 21:30 și mă prăbușesc direct în pat.

Luni n-am alergat, m-a doborât oboseala, numai de intervale, pe costișe, nu-mi ardea!
Ieri am fost la pump, azi am alergat cu instructorul și cu amica. Tare, tare fain mai e!

Balet azi. În sfârșit am reușit să fac pas de bourré cu piruetă, toată diagonala! Foarte mândră, sunt :grin:
Mâine ieșim la băute, eu, profu, fosta lui parteneră de scenă și soțul ei. Români, amândoi. Proful e din Chile.
Tjohooo, abia aștept!

Am alergat Icebug Backyard Trail. Gagicu’ locul 13, la 6K.
Eu, locul 28 la 16K. Cu picioare betege :smiley:

Luni, am alergat 6K, de una singură, ieri pump, azi intervale, la pădure. Maine pump, vineri Hot yoga sau alergat, depinde când ajung acasă, sâmbătă balet, duminică alergăm pentru o filmare cu drona, dacă nu plouă. Pe arhipelag, între insule, e frumos tare, dacă e vreme bună. Dacă nu, bag un Boot Camp și hot groovy Pilates și gata!

Si-am bagat si Hot Groovy pilates si Bootcamp si am alergat 7 km trail.
Azi bag o plimbare si-mi odihnesc picioarele.
Maine alerg Trailvarvet, m-am echipat :smile:

Si de joi incolo, incep program intensiv de recuperare. Va spun sincer, ma ia frica, nu de alta, dar ma astept la plictiseala maxima…

Aaaaand, I’m all set! :rofl::rofl:

Am alergat Trailvarvet. 1:18 h, la 11,5 km trail nasol cu urcusuri la cer.
A fost tare fain, ieri am stat, sa recuperez picioarele. Azi am prima sesiune de shock wave therapy :cold_sweat:
Nu pot sa spun ca abia astept, din contra, dar poate ma lecuieste.
Marti am fizio, discutam noul plan de antrenament.
Azi bag un pump, maine nu stiu, depinde ce ma lasa nenea vraciul asta, sa fac.

Am alergat 8km. Gata, se opreste ploaia, alerg mai des de acum.

In urma sedintei de terapie, joi am facut bodypump, vineri nimic (am avut dureri crancene, normale, zice vraciul), sambata balet, doar la bara, nu am voie sa topai, ieri power walk. Nu am voie sa alerg, pana joi, cel mai devreme.
Maine ma duc la prima sesiune de MTB, in padurea unde obisnuiesc eu s-alerg.
Azi trec la terapia cu unde de soc, maine ma vad cu fizio baietul.

Luni am băgat pump, ieri, pe niște ploi absolut turbate, am biciclit 3 ceasuri în pădure. Și ploua și se oprea și iar ne mura și iar se oprea… Mountain bike ftw, tre să-mi cumpăr una, cum mă mut!
Acum mă duc să trag de fiare, fără chef, sper să-mi vină pe parcurs.

Verdictul fizioterapeutului, timp de 4 saptamani, alergat 15 min de 3 ori pe saptamana. Fara viteza, fara intervale, fara scari.
O saptmana, iau 6 pastile de Voltaren pe zi. Niciun antrenament cu sarituri, sau alergat, balet la bara, fara sarituri. Pentru fiecare gafa, imi prelungeste perioada, cu o saptamana.
FML!!! :weary:

Am voie bicicleta, cat poftesc.

Whoa, de o luna de zile numai eu vorbesc aici!
Gata, am tacut! :zipper_mouth_face:

Tot e bine ca poti merge cu bicicleta. Eu nu am mai zis nimic, muncesc pe branci si ajung numai dupa 8 acasa, fara sanse de sport.

@Samoa Recuperare cat mai rapida si usoara!! :kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart:

Eu nu ma laud cu nici un sport in afara de mersul pe jos :blush: