Prima cafenea

Salut,fetele :slight_smile:
Din martie pana acum am dat jos constant kilograme, pentru ca nu-mi mai convenea cum eram si cum ma simteam.
Parerea mea: ca sa slabesti trebuie sa duci o viata de calitate, o viata mai buna.N-o sa incep acum sa va reiau toate bla-bla-urile pe care le stim toate.
Problema se rezuma nu la ce sa faci ca sa slabesti, ci cum sa reusesti sa faci ceea ce cunoaste toata lumea.
Eu am facut de toate: mers pe jos,gimnastica acasa,role,Mancare curata,legume si fructe multe.Am eliminat chiar si branza, eu fiind dependenta de ea.Pur si simplu se poate,cu conditia sa decizi tu ce si cum faci.
Regimurile alea scrise pe hartie: atat dimineata,atata la pranz,atata seara - ma oripileaza.
Nu trebuie sa-ti spuna nimeni ce si cat sa mananci.Trebuie sa hotarasti tu,crezand in anumite principii,descoperind,explorand cum reactioneaza propriul organism.
Constanta,rabdarea,perseverenta sunt decisive.
Asa ca va rog sa vorbim de brocoli,rosii si pepene :))
Si de cat de minunat e sa intri in blugi sexy :slight_smile: si sa porti decolteuri cochete.

Cine poate sa spuna cum e plaja la Tuzla ? Intrarea in mare e lina,fara gropi? E aglomerat ?
De cand au largit olandazii plajele in Mamaia, mie mi-e frica sa mai intru ca inainte in mare,am sentimentul ca pot apare denivelari si gauri brusc.La Vadu am auzit ca nu mai intri cu masina fara permis ARBDE.

1 Like

La Mamaia nu e mărită plaja peste tot. O buna parte a rămas așa cum era. De exemplu, eu fac plajă de câțiva ani buni la Cazino. E superb acolo, iar plaja a rămas aceeași. Nisip fin, apa curată, intrarea în mare lina:

Au marit-o în zona în care băteau puternic curenții și micsorasera plaja. Înspre zona de sud a stațiunii. E oribil nisipul acolo, plin de scoici, nu pot calca pe el desculță. Am sa fac mâine o poză.

1 Like

Mersi,Chick, o sa testez si eu zona Cazinou.Portiunile extinse imi dau o senzatie de artificial, de inconfort.O sa ma obisnuiesc treptat,dar momentan …

Huh? Ce olandezi, ce plaje marite?!

Pai plajele s-au tot erodat,micsorat.Si olandezii sunt experti in asta.
Au luat nisip din larg si l-au “alipit” tarmului.Adica au furat teritoriu marii.Plajele sunt largi acum,dar intrarea in apa nu mai este naturala,Adica intri lin,apoi risti sa cazi brusc in gol.

:fearful: aoleu! Mie si-asa mi-e foarte teama…
Noi la Eforie Nord mergem de obicei, iar dacă e foarte aglomerat, preferăm la sud.

Aha! :kissing_heart: Uite aici plank: http://30dayfitnesschallenges.com/30-day-plank-challenge/

Ce-mi place la forumul asta e ca te duce la ultimul raspuns citit, asa ca e greu sa pierzi firul. Misto de tot!!
Neata, deci! M-ati omorat cu salile si gimnasticile voastre. :))
:coffee: :coffee: :coffee: :coffee:

1 Like

Neatza!
@lilith, zii si mie ca eu ma prind greu de tot… Si azi-noapte n-am dormit…

Atata-i de amara viata ca va anunt ca am dublat cantitatea de zahar la cafeaua de dimineata. Asta e!

N-am inteles. :smiley: Ce sa iti zic sau de ce zici ca te prinzi mai greu? :smiley:

Cum sa ajung la ultimul mesaj citit.

Pai pe mine ma duce forumul. Cand intru la cafenea, de exemplu, nu ma duce la ultimul raspuns de pe pagina ci la ultimul mesaj pe care l-am vazut inainte sa inchid pagina. Nu stiu cum sa explic mai bine, ca si eu sunt nedormita. :)))

Am iesit si am intrat din nou sa testez ipoteza ta. Nu merge la mine. Nici cu tehnologia nu ma inteleg zilele astea.

Nu am idee in momentul asta care o fi explicatia tehnica @unamica. Ma informez si revin.

Salutare, salutare! Io am tras o fuga pana la Budapesta.
Mi-e pofta de saramura. De peste mai ales, dar n-as refuza nici una de pui.

@Travelerista plimbareala placuta!! Vaaiii, fix la o saramura buna de peste poftesc si eu de nu stiu cand :smiley:

@Travelerista Plimbare placuta!
@doarunom Multumesc pentru link. Arunc un ochi.

:smile: Pai când mai calci prin HUBUD, greșește avionul și vino la vale înspre Cta. Cred că se ridica fumu’ de saramură de pește până in stratosfera :joy:
Eu am păpat hamsie pân’ la epuizare. Amu zac precum o focă pe banchiza si-mi fac digestia pe repede înainte. Deseară avem vizită de lucru la fratello: văzut nepoțica întâiasi dată, băut în cinstea sărbătoriților lunii iunie - 3 bucăți, halit pește și naționalități conlocuitoare :joy:Viață grea, după buget.

A zis cineva “hamsii” ?!?!? :heart_eyes::heart_eyes:
@ChickyG oohhhh, distractie in familie :smiley: lasa ca asa-i frumos :slight_smile:

Sa va tin la curent cu mersul lucrurilor in sistemul de invatamant, zic…
Cautam pila deunazi ca nu reuseam sa scoatem adeverinta de bac mai devreme decat vroiau ei, care atunci cand au fixat termenul nu au observat ca facultatile deja incepusera inscrierile… care inscrieri, fara adeverinta de bac… nu se poate, mai pe scurt. Si cum aveam inscriere in deplasare, termenul lor (adica luni care vine) nu ne coafa. Pila avuta intampina greutati de parca ceream ceva ilegal sau imoral… Nu un drept. Dar pana la urma, cica nu putu sa ceara doar pentru copilul pentru care ne agitam noi, ci obtinu sa primeasca TOATA scoala (liceul) adeverinta. AZI!!!
Sunteti deja uimite? There is more…
De fapt, nu adeverinta, ci chiar… (bat tobele)… DIPLOMA DE BAC. Ziceti voi cand s-au mai eliberat diplome de bac la cateva zile de la bac? Ha? Acum ceva zeci de ani? Epoca de piatra?
Deci se poate!!! Si pana acum de ce nu s-a putut? Sa raspunda sistemul.