Prima cafenea

Am dat peste articolul asta care descrie un pic jocul Pokemon Go.
Da, deci cred ca va fi nebunie mare cu el ;))

Pokemon Go e tare, dar da dependenta, nu ma bag!
Jocul in sine, nu e mare branza, dar iti gadila spiritul competitiv, de umbli bezmetic noptile ‚Äúto catch 'em all‚ÄĚ!

Sincer, as vrea sa vad ce joc m-ar putea face sa ies noaptea din casa la plimbare! Asta apropo de poza pusa mai sus de @Travelerista Greu de crezut ca m-ar putea determina sa fac asa muschi :))
Eu cred ca are si jocul asta o limita :))) mai exista si unii lenesi care au atins ‚Äúexpert level‚ÄĚ si nu prea ii poti momi cu zaharelul asa :joy:

@ChickyG cum e la soare? Hai ca ai o vreme numa buna.

hahahaha :))) vazuta mai devreme pe linkedin

@samoa, fataaaaa unde umbli. Imi fu dor maxim de tine si ma bucur si io ca te vad, tot Nancy style :slight_smile:

salutare Samoa din nava mama :)))
cred ca s-au intamplat multe de cand nu ne-am mai povestit
cel mai nou e ca de luni acum am alt servici, firma veche e pe duca asa ca a trebuit sa ma reprofilez
m-am apucat de ceva ce n-am facut in viata mea…lifturi :))
lucrez la firma la care lucreaza si colocatarul asa ca acu’ suntem impreuna 24 ore din 24…inca nu ne-am batutara :)))
faza misto e ca el ma invata ce tre sa invat si eu tre sa-l iau in serios
dar de, nu-mi permit sa stau acasa sa frec menta
avem intretinuti de intretinut din multe parti :)))
asa ca si la batranete se poate reprofila lumea daca vrea…ma incurajez eu singura :)))
copchii si animalele din dotare o duc bine merci in continuare

seara buna!

am draci pe mine cat china. m-am marit/latit/crescut vreo 6 kg frumoase. stau mult la calculator, nici nu prea mai merg pe jos. sunt asa suparata si mi-e ciuda ca nici nu is genul sportiva, doar ma stiti ca in fiecare an m-am plans de treaba asta. nu stiu ce sa fac, prietena care sa meaga la sala nu am, toate-s ca mine.

Da, ce faci cu prietena la sala? Intreb dacat.

1 Like

pai dracu, sa ne imbiem una pe alta . sa ne impingem ca vitzicile. ca asta m-a intrebat si musiu, ca trebuie schimbat stilul de viata. asta stiu! sunt sedentara inraita, daca ma lasi 12 h pe scaun nu ma ridic decat pt miscarile necesare vietii. imi plac plimbarile lungi si cam atat. nu excelez la sport, sunt ani de zile de cand tot spun ca ma apuc si degeaba. deci, daca ma duc cu una sau ma ‚Äúinhait‚ÄĚ acolo cu alte cotoharle poate imi da inima ghes sa ma mai duc.

La sala te duci sau nu, ce zici tu acolo e abureala :))). Sa mi scuzi franchetea, cand o sa ai tu chef pe bune sa te duci o sa te doara n kur de cine mai merge sau nu la sala. Daca asteptam sa mearga cineva cu mine la sala…vedeam sala numa pe exterior.

mananc muult cu el, am slaninit-o toata primavara, eu care in viata mea nu am avut pofta de slanina, in primavara asta am mancat cat intr-o viata. exact asa…! apoi imi pun fundul in masina, in rest, frec menta cu paste, ciorbe mai rar in ultima vreme :cry:, hainele ma cuprind dar simt ca m-am umflat ca balonul.

no, asa zice si el. deci sa ma duc singura? pai eu ma tot apuc de diverse chestii si apoi abandonez rapid. anul trecut pe vremea asta ma apucasem de alergat, eee, am alergat de numa:))

Crezi ca patesti ceva singura? :))))

nu, dar stiu ca nu ma tin.

Mai am si eu momente cand chiulesc, stai linistita, cre ca toti avem, io zic sa te efortezi nitel dk tot te deranjeaza kilele alea. :slight_smile: Ps: oricum, pleci negativist din start. :slight_smile:

mda, poate sunt negativista, eu zic ca-s realista. pana acum asa am procedat. :frowning: maine ma duc sa ma interesez de un abonament ca la mine in sat nu prea gasesti sali unde sa te poti duce la orice ora.

Mah, realist nerealist…usor nu e, tre sa tragi si tu nitel de tine :d acu serios. Cat despre program…io dacat seara prestez. :slight_smile:

1 Like

@Maggie_the_Cat poate ti-o fi mai bine la inceput sa incepi cu o rutina sportiva mai usoara si mai distractiva pentru tine: mai mult mers pe jos, role, bicla, ce crezi tu ca ti-ar placea.
Si da, si eu sunt de parere ca important este sa fii tu motivata.
Oricum la o adica poti taia un pic portiile daca zici ca asta e problema. Anyway, tu trebuie sa te simti bine :wink:

@Maggie_the_Cat, what about aqua gym? :slight_smile: daca esti din bucuresti (nu retinui cine esti dar verific :slight_smile:) iti recomand eu un loc unde antrenorul nu se joaca de-a balaceala, curat, frumos, organizat. iar sportul este ideal pt cineva antitalent sportiv declarat (asa cum sunt si eu) :smile: