Piua - hai la cafea

Buna dimineata! Sa avem o saptamana senina si cu vesti bune :-*

1 Like

Da, a inceput bine, cu o cucoana, care ma chioraste fata, ca in profilul eleveului sta perioada 21-24, desi ne-am inteles ca era 22-25.
Cucoana, ala e chix din sistemul vostru, despre care am vorbit, eu am trimis un document atasat, in care sta scris 22-25. Nu, nu exista, mi-au zis angajatii mei. Fa, du-te dracului!
Angajatii tai sunt data analfabeti, nu ma mai contrazice, ca eu stiu ce trimit! :rage:
A gasit, pana la urma.
Imi bag picioarele, vreau sa se termine ziua de munca. Mi-ajunge pe azi!

1 Like

Raportez si eu o zi lunga si incalcita. In vreo juma’ de ora inchid sandramaua.

1 Like

Copilul e in camera face lectii, eu la soare in gradina, il mai sun din cand in cand sa vad ce a mai scris, fara sa ma enervez ca trage mata de coada.
Chiar functioneaza invatatul la distanta :joy:

1 Like

Cum spui asta pe un ton formal? :roll_eyes: Valeu, ce oameni!

:joy::joy:
Nu zicea ea, ci eu, in gand!
Dar e o precupeata, magarita, m-am certat cu ea de nu stiu cate ori. Si ma scoate din minti c-o ia inainte cu gura si nu tace mah, nu te lasa sa zici nimic, Pana nu ma infoi la ea, nu se linisteste. Apoi ii explic ce am de zis si vede, cretina, ca nu ma tin de tampenii.
Dar intai tre s-o ciufulesc (verbal), altfel nu ma lasa sa zic nimic, toaca din gura, fara pauze de respiratie!

1 Like

Am inteles ca tu ai zis in gand :joy: vroiam doar sa stiu cum a sunat de fapt raspunsul tau, ca nu poti s-o injuri asa pe fata, desi merita!
La doua cartonase galbene da-i si unul rosu!

Asa:

ANN, NU STIU CAT SE PRICEP OAMENII TAI LA CHESTII DIGITALE, DAR AIA E SPECIALITATEA MEA SI EU ITI SPUN CA E UN DOCUMENT ATASAT DE MINE SI DATELE SUNT CORECTE! NU MA MAI CONTRAZICE, CA AM PROFILURILE DESCHISE, ACUM, IN MOMENTUL ASTA SI VAD DOCUMENTUL.

Apoi ea, cu voce mica “aaaaaaaaa, daaa, uite l-am gasit !”

Eu, in gand: “Sa te f*ta cainii si toata gradina zoologica, nebuno, ca mi-ai mancat sufletul, cutra!”

4 Likes

OK, formal nu e fain, in schimb imi place ce ii urezi in gand :joy::joy::joy::joy:
PS: Deschid usa la barbata-miu, rosu la fata incerca sa il convinga pe unu sa deschida nu-s ce fisier si ala nu vroia :smile:

Piua, mi-am luat frezii albe și miros dumnezeiește!

5 Likes

In Rusia daca te plangi de lipsuri in spital, te ia ameteala si cazi pe geam

Nu cumparati ferestre de la rusi! :smirk:

3 Likes

Zi cu spor!

Neata!

Apropo de rusi, cehii s-au apucat in ultimele doua luni sa faca ceva curatenie generala :rofl: De ex, au dat jos dintr-un parc statuia unui mare comunist rus si l-au trimis la depozit :)) Evident, imediat s-a activat rusul: vai cum, lipsa de respect etc. Primarul sectorului respectiv din Praga a dat o gluma: ne pare rau, omul nu avea masca si a trebuit sa fie dat jos.

Doua saptamani mai tarziu:

1 Like

Buna dimineata!

Am venit la birou, abia astept sa plec acasa.
Exact asa arata ziua, la mine.

3 Likes

Helau!
Biroul meu arata asa. Imi canta Smiley “e ziua in care” :joy:
Nu mai vreau la office!
Mai ies la balcon sa-mi fac fotosinteza…
De abia astept sa se faca 1730, rup usa! Ies la 10 ture de complex.

4 Likes

Eu m-am carat acasa, la pranz.
Acum e soare si ar trebui sa-mi fac curaj sa ies la alergat, dar mi-e cam lene.

@snowdrop si cui ii mai place Pratchett:

3 Likes

Super veste! Mi.ai luminat ziua.
Sper sa o faca cat mai aproape de carti :slight_smile:

Pai cica au batut palma sa se respecte intocmai.
Sa avem speranta! :relaxed:

1 Like