Pauza de cafea

Cârnat de ren și mușchi de vită, afumate foarte, să înnebunești mâncând!

4 Likes

Azi chill si oleaca de

Acum vad ca i-am pozitionat gresit alunita lu’ Audrey :))

4 Likes

Ce cana cocheta! :heart_eyes:

Deci toata lumea are planuri mari azi: de hibernare :smile:

Noi ieșim, power walk alternat cu alergare.
Nu vreau, nu vreau, dar e fain și călduț afară, e păcat să stăm închiși.
Cu ocazia asta, mâncăm ceva, sau luăm o pizza, în drum spre casă, bucătăria o ținem de decor :smiley:

Am desenat pe ea fata unui personaj din serial, dar tu nu stii, ca erai prea mica si nu te lasau parintii sa vezi :laughing:

1 Like

Ce personaj? Daca e vorba de Twin Peaks ai dreptate ;)) nu pupam serialul ala.
Fie vorba intre noi, nici nu prea tineam mortis. Prea emana filmul “sperietura de bombe” printre adultii familiei ;)))

Noi ieşim la marşul pentru Colectiv.

2 Likes

Vai, cât de miștooooo :slight_smile: Mă bucur mereu când dau peste fani ”Twin Peaks” - singurul serial pe care l-am văzut de 5 ori și cred că nu o să mă opresc aici.

Would you care for a piece of pie? :smiley:

1 Like

Cu asta m-am trezit in cap de dimineata…

Audrey. Dar poti sa-l vezi acum :grin:

Chiar replici inca nu stiu :sweat_smile:. Abia il vad a doua oara. Pe bune, nici nu zici ca au trecut 20 si ceva de ani de atunci, il am infipt bine in memorie. Personaje, nume, imagini…

1 Like

Păi așa se explică - faptul că ești la a doua vizionare. De la a cincea încolo, vom dialoga numai
în replici din film :smiley:
Btw, știi că anul viitor se lansează continuarea, nu? :smiley:

Daaa, abia astept! De asta mi-l improspatez :grin:

1 Like

Au fost mulți participanți la marșul Colectiv?

Au fost peste 5000 de oameni. Unele surse, precum Digi 24, au dat chiar 10.000.

2 Likes

Cum ziceam, doamna @Samoa…nu cre ca vedem cadouri de la mos craciun anul asta in ritmul in care mananci tu reni. Acum, dupa poza, parca parca te-as ajuta si eu :smile:
Nah, daca ziceai cat am fost in Suedia era o treaba. Acu nu imi ramane decat sa salivez :grin:

2 Likes

Asta sună într-un fel: Sam, mâncătoarea de reni :)))

4 Likes

Tocmai ce au sunat doua puștoaice la ușă. Au întrebat dacă primim cu Halloween-ul :joy:
As primi, dar n-am nicio bomboană în casă. Sa-l transforme pe mister în broscoi, el a deschis ușa :joy:

2 Likes

No, se duse weekendul :weary:
Încheiem ziua, cu praline cu punch și Chef’s Table.
Gagicu cică “aaa, nu… Nu poți să păstrezi programul ăsta, pentru când eu voi fi mort?” :joy:

3 Likes

Băi, eu sunt foarte interesată de gusturi și noi experiențe culinare, mă uit la programul ăsta din pur interes, dar vai snobismul e la cote de avarie!!!
Iată un fel de mâncare servit la restaurant de 3 stele Michelin:
“Minty potato medium rare”
Say what??? :fearful::fearful::fearful:
Plătești un rinichi, ca să mănânci un cartof, practic nefiert???

4 Likes