Pauza de cafea

:))) am facut un fusion din numele emisiunii. La ala ma refeream si eu dar am combinat numele de la America’s Got Talent :))

Trebuie sa va povestesc asta, desi ma intalnesc zilnic cu situatii retardante asa… Unul nou angajat m-a prins pe coridor ca nu se poate conecta la o app si ca a urmat instructiunile. zic bine hai ok, sa vad ce faci…el constiincios cu instructiunile in fata avea o poza acolo cu screenul: Your Name: Test Account ca doar e de exemplu.

La care el introduce Test Account . il intreb asa te cheama? el cica nu…

durerea mea este cine naiba l-a angajat pe asta ???:slight_smile:

3 Likes

hahahahaha :))))))))))))
Asta e faza din aia pe stilul de la Posta sau Administratii Financiare cand ai formulare completate pe post de exemplu si e gluma aia cu cate unul care copiaza numele de acolo: Ion Popescu :))))))))))))

1 Like

Ma mira faptul ca ala lucreaza la voi si nu la noi :joy:

1 Like

Neata lume! Lume, lume, soro, lumeeee :relaxed:
O cafia? Dau de-asta cum imi place mie

Si c-oleaca de lapte, pentru cine doreste asa

Acu’, ca v-ati baut cafeaua, ia sa punem intrebarea zilei: stiti ce-nseamna lel? :grin:
Poate gameritele stiu, eu n-am stiut si m-am simtit oleaca baba, dar mi-am revenit repejor :smile:

2 Likes

Neata :slight_smile:
nimic, dar nimic-nimicuta nu voi face astazi!!

@Travelerista la fix cafeaua ca inca nu mi-am baut-o :wink:

habar nu am ce este “lel” m-ai facut curioasa

ohh boyyyy, trebuie sa beau cafeaua inainte :smile:

1 Like

Neața, bună cafea!!! :+1: Eu plănuiesc să mă duc prin târg să mă premiez cu ceva, după ultimele două săptămâni am decis că merit :))) Și apoi am să stau, și iar am să stau și când am să mă plictisesc, am să mai stau o dată.

2 Likes

Nancy, eu chiar imi planific sa ma si plictisesc. Lel :joy:

Hello!
Eu as bea o cafea d-aia înspumata fix amu după masă. Pfai, ce pofta mi s-a făcut de un espresso lung!
Sa va spun un secret. Eu p-asta cu LOL n-am inteles-o niciodată, dar nici n-am căutat ce-i cu el, cum și în ce fel a apărut.
Varianta mea, pe înțelesul tuturor :smile:, e hahaha.
As ieși la un film, o comedie. Dar n-am mai văzut o comedie bună de ceva vreme.

M-am imunizat cu Septilin toata toamna si tot am luat viroza de sezon de la colegele mele. Am capul cat o banita si imi curge nasul, dar e weekend si ma rasfat cu struguri negri si Modafen luat cu…bere

1 Like

Ce bine e sa te trezești la ora 9 , cana mea:

3 Likes

Sunt consternata :(. Violente la mitingul unionistilor din Bucuresti pentru ca tinerii basarabeni au vrut sa o ia pe traseu neautorizat (Calea Victoriei) catre Piata Universitatii. Cinci tineri basarabeni arestati, apoi eliberati cu amenzi de cate 3000 lei. Daca nu as fi fost asa de racita as fi fost alaturi de ei acum in Piata Universitatii, dar nu pot decat sa imi arat sustinerea pe net. Sa ne fie rusine noua romanilor din Romania cu tot cu autoritatile care au permis asa ceva

Nu am urmarit stirea cu atentie, dar, daca zici ca nu erau pe traseu autorizat de ce sa ne fie rusine?

1 Like

Sa facem bors deci, sa facem anarhie. Sa nu mai respectam nimic, pe principiul ca ce?
Si pe urma tot noi ne plangem ca sta politia cu mainile n san, jandarmeria nu face nimic…toata lumea are numai drepturi, obligatii nu mai avem.

Imi plac bulinele :slight_smile:
Cana ta imi aduce aminte de canile de lut colorate. Tare mi-ar mai placea una din asta colorata si zbanghie.

Flipper, raspund si inchei subiectul pt ca nu prea e in ton cu cafeneaua. Au fost in Bucuresti enshpe manifestatii neautorizate sau in care s-a schimbat traseul fara sa se intervina in felul asta, si pt cauze penibile in raport cu cauza unirii cu Basarabia. Pentru mine unirea cu Basarabia e subiect tabu, sunt uluita cand citesc opinii contrare, am avut in familie rude prin alianta refugiate din Basarabia (au decedat intre timp dar avem sangele lor in familie). Inca o data, am scris sub influenta socului, am inchis subiectul sau il muta Daria la politica

Bunica mea a fost basarabeanca, tot nu inteleg, explicatia cu au fost si altele si…
daca vrea Daria sa l mute, il muta, daca nu, nu.

A post was merged into an existing topic: Http://www.hotnews.ro/stiri-esential-21368026-incidente-marsul-unionistilor-din-capitala-mai-multi-manifestanti-vrut-rupa-cordoanele-jandarmi-forteze-intrarea-calea-victoriei.htm