Pastile de iasomie

Acum mă văd și eu :joy: și le văd și pe ele. Aplaudă :wink:

2 Likes

Ce zici ca fumezi? Dă-ne si noua! :smile:

2 Likes

Hahahahahah :))))))
@Samoa eu v-as intreba pe amandoua ce ceaiuri beti :joy: Ca prea e la comun imaginatia :joy:

1 Like

Azi am aflat lucruri bune :slight_smile:

Era de garda o amica a lui husband care-i medic, asa ca m-am dus sa ma trag in poza pe dinauntru. Eco la ficatzi, rinichi, tiroide, tot ce are omul prin el… Plus radiografie la coloana si plamani, daca tot venisem la pozat.

Si… cica PERFECT. Era doctorita uimita ca nu vazu niciun chist, nisip, umflatura la nimic. Ca unul din enshpe pacienti tineri e asa… Zic, si la aia spre 40 cum e?! :smiley: Evident, la plamani imi articula un: sunteti fumatoare! plin de reprosuri, dar asta fu singura chestie :slight_smile:

God, I feel good! ta-na-na-na , mai ales ca un control d-asta amanuntit nu mai facusem de ceva ani si nu pot zice ca sanatatea e principala mea preocupare…

5 Likes

Cineva m-a sabotat. Dupa ce mam laudat aici intrand de pe tel ca era deja we, n-am mai putut sa intru. Banuiesc ca e de la telefon, dar ma fac ca ploua. Pana nu moare de tot, nu ma las de el. S-a innoit proasdpatul student si mi l-a oferit p-al lui ala vechiu, care e mult peste al meu, asa ca mi se facu frica. Facui pe generoasa cu shortul, care avu si el aceeasi reactie. :laughing:
Dupe care ne vaitaram cat de mosalai suntem amandoi… :disappointed:
Altfel beuram, ne dixtraram si acum mai avem doar niste ceai verde si schweppes. Sorry, girls! Hâc!

Multumesc tare pentru felicitari! I le transmit!

Sotul meu spune ca un om care e sanatos arata foarte bine. Si tu aratai foarte sanatoasa :stuck_out_tongue_winking_eye:, asa ca nu avea cum sa iasa altfel investigatia. Tine-o tot asa!

1 Like

Good morning!!

Am mai avut o noapte, de fapt o dimineata cu dureri crunte. Da acum is bine.
Doar ca azi noapte m-am trezit asa deodata, si nu am mai putut sa adorm. Cred ca am adormit spre ora de trezire.

Azi tre sa ma duc sa imi renegociez salariul. Sunt suparata :smiley:

As vrea sa fac diseara niste paste cu pui si dovlecel. Nu am mai facut pana acum…

@albinuza succes la negociat :smiley: :smiley: da-i cu tupeu si cu argumente calme si punctuale :wink: Haidi, sa auzim vesti bune :wink:

Succes, @albinuza! La cat mai mare!

@albinuza, sper ca negocierea a mers bine si ai primit o marire substantiala! :+1:

Am un stres cat casa, ma apuc sa-mi fac unghiile. Bej. Ca la cat sunt de agitata, daca le fac rosii, o sa arate ca si cum l-am macelarit pe bietul crestinul asta, nevinovat, saracul!

Eu am fost calma azi. A iest bine pictatul :joy: mi-am achizitionat si doua oje noi :smile: ca sa mearga cu toamna: grena inchis si una albastra aprins :joy:

Eu m-am lasat de cumparat oje in toate culorile, nu mai am chef de pictat, in ton cu tinuta. Cumpar 2-3 tonuri de bej, roz cat mai natural, 2-3, hai 4 tonuri de rosu si una neagra. Cu alea rosii, ma dau numai cand planific tinute in alb si negru, cu alea bej cand vreau sa par cuminte :wink:
Aia neagra, cand sunt in beast mode :laughing:

1 Like

:smile: Fix asta vroiam sa va întreb ieri seară, când eram în epicentrul atelierului de pictură: ce culoare purtam săptămâna asta?
Eu am optat pt un verde brotacel franjurat :smile: la chisoare, și lila la mâini. Da’ socoteala de duminică seara nu se potrivi cu luni dimineața. M-am îmbrăcat în bleumarin și bej. Asta e, mai încerc și mâine.
Albinossa, ce făcuși? I-ai dovedit? Sa bem pt victoria clasei muncitoare în fata imperialismului, au ba?

Neata!!

Aaa stati asa ca nu e asa!!
Am vb cu sefu meu direct deocamdata. El tre sa se duca mai departe sa vorbeasca cu derectorii. E de asteptat. Nu e asa oricum aici.
I-am zis ca nu cred ca au de ce sa se planga de mine, le-am arat ca pot si vreau, acum sa imi arate si ei ca vor. Pentru ca nu as vrea sa fiu pusa in situatia de a imi cauta de munca in alta parte din cauza banilor. Ca mie chiar imi place aici…
A zis ok. Si o sa vb!

Io nu sunt data cu nici un fel de oja. Le las sa mai respire nitel.
Am ajuns uda tata la serviciu. Jur ca nu ploua cand m-am uitat io pe geam dimineata.

Acum sa muncesc zic…Ca de aia sunt platita prost…

Zi faina!

2 Likes

continuam aici:

1 Like