Parfumuri

YSL Cinema. Și atât! Mă simt ca fata săracă, printre voi :roll_eyes:

Eu am doar Mon Guerlain, imi place si nu simt nevoia sa variez.

Dior Pure Poison e misto, cam decadent, dar miroase si persista de numa’.

Bai, cum naiba sa aruncati Alien la gunoi?!!:triumph:
Asta e parfumul meu de suflet de cand s-a nascut. Il folosesc doar cand e frig afara.

Cine a aruncat Alien la gunoi?!?! :open_mouth::open_mouth:
Eu am zis de aruncat dar nu alien-ul. Am aruncat la vie est belle.

:joy:
Am citit aiurea la tine si @Ziggy.
Mea culpa!

1 Like

Hahaha, pentru Alien la gunoi chiar am simtit ca imi sta inima :smile:

1 Like

Decadent, ha? Pai a fost parfumul meu de mireasa, într-o zi fierbinte de august :joy::joy:
Are iasomie muuulta, de aia îți place. Dacă iubești Alien, iubești și pure poison
La mine fu in ordine inversa :grin:

1 Like

Eram sigura ca Pure Poison e un new entry.
Cred ca sunt cam confuzata…

Nuu, e mai vechi decât Alien, cam 2004-2005, atunci l-am avut pe primul și era lansat recent. L-aș mai lua, dar am auzit ca l-au reformulat, și mi-e teama ca nu mai e atât de mișto ca pe vremuri. Reformularile astea ma enervează groaznic, nu le vad rostul.
Singura reformulare serioasa și insesizabila pt nasul meu, miros și persistenta, este magie noire de la Lancome. E la fel de păcătos și imi place să-l pufai in sephora când port geaca de piele, rămâne pe ea săptămâni întregi :heart_eyes:

Sunt foarte curioasa de parfumul Michellei Pfeiffer

Eu voiam să fac un return la Cavalli - Serpentine, dar ghinion. Nu se găsește!
Am luat in schimb, un Cerutti 1881. Am dat un puf miiiic, de probă și m-am urât, toată ziua. Nu pot pricepe, ce draci mi-o fi plăcut la el, prin 2000, când l-am avut prima dată! :nauseated_face:
Pute a săpun comunist!

S-au găsit ăștia de la Beautik sa deschidă magazin în Cta. Am trecut mai devreme pe lângă ei, mi-am scuipat în san de 3 ori și am zis piei, ispita!!!

1 Like

Am 7 desfacute si sambata mi-am mai luat unul, vad ca ma profilez pe Henri Miller (e al 3-lea de la el)

1 Like

A sosit si Glossier-ul YOU. Imi place. Sincer, am dat un puf asteptandu-ma sa imi displaca total, dar nu. Este chiar ok si pe gustul meu (momentan).
Seamana cu ceva cunoscut dar nu pot identifica exact cu ce. Imi tot miros incheietura mainii poate-poate ma prind :smile:
E o combinatie de fresh (am inteles de ce zic americancele ca parca are aroma de rufe proaspat spalate), parfum masculin si usor dulce - dar ff usor.

2 Likes

M-am indragostit de asta:

43596

1 Like

Eu votez cu

1 Like

I-am luat netrebnicului gagic, care ieri m-a isterizat peste poate :face_with_symbols_over_mouth:, un Tom Ford-Tobacco Vanille.
Aștept să vină acasă, canalia, să-l testăm! :grin:

2 Likes

Le-am tot mirosit Private Belndurile astea ale lui Tom Ford, mie mi-au placut in general.

Acum vreo cateva luni, intr-o plimbare, am intrat pe Oxford Street in magazinul astora. Mi-a ramas mintea la un parfum de la ei pe care nu l-am cumparat pt ca mi s-a parut prea scump si am zis ca o sa il cumpar la pt ceva ocazie speciala.
Pai nu am ocazie? Am :))))
Trebuie sa trag o fuga zilele astea sa gasesc parfumul si sa il inhat (da, nu mai stiu cum se cheama dar il identific eu la fata locului).

https://www.arabianoud.co.uk/our-story