Moda? Trenduri?

Ce dumnezeu se intampla cu moda asta?!! Inainte te uitai sa iti clatesti ochii pe ce se mai scotea la London Fashion week etc…
Acum te uiti ca sa te mai crucesti un pic cu doua maini. Crocsi cu pietricele pe ei :joy:

Si mai avem si UGG-ul care s-a gandit sa mai revolutioneze un pic piata de uratenii

Nu stiu de ce as vrea sa ma incalt cu genul asta de sandale…chiar nu ma ajuta imaginatia.

Deschid topicul, vad poza si, pan’ sa citesc textul, zic in gand: bai, ce-a apucat-o pe @Daria sa posteze poze cu papuci si orteze, facu naibii vreo entorsa de glezna si acu’ vrea s-o consolam?! :smile:

2 Likes

Hahahahaha :joy:
Deci nu-s singura fara stil care cand a vazut poza cu nenorocirile alea s-a gandit ca e un produs pentru entorse :joy:

Si entorsa de-as face si tot nu as pune in picioare in asa ceva :joy:

Te rog sa nu te legi de crocsi! :smiling_imp: :joy: Urati cum sunt, cu pietricele ori fara, da’s comozi si creeaza o clima stabila de numa. Astia-s papucii mei de casa vara.
Sandalele astea uggoase nu le inteleg nici eu nicicum. Poate pentru cei cu fracturi la deshtele de la picioare :joy:

Apropo de trenduri, acum mai mult in materie de biuti, nu de moda, ma seaca pitzi astea Kim Kardashian si Kylie Jenner wannabe, cu sprancene à la Anastasia Beverly Hills si ruj nude cu tenta maronie, e plin de ele. Si pe strada, si pe Insta, bleah!

Hahahaha :smile: Nu ma leg, nu ma leg :joy:
M-am obisnuit cu ei si le inteleg utilitatea. Dar jur ca pentru ochiul meu e prea mult sa vad si pietre pe ei si sa fie pusi si pe un podium de moda :joy:

Mai dar tot nu mai scapam de “modelul” asta din societate, Kardashian?!? Ca o tinem langa deja de ani de zilele cu fufele astea. Nu mai schimbam placa :joy:

Acum m-ai facut curioasa sa vad despre ce sprancene e vorba :joy: Ahh, alea asa de zici ca sunt date cu o tuna de tus si vopsea pe ele?

Io-te aici :fearful:

https://www.instagram.com/p/BK8DMAQgGva/

Aiaiaiaiai!

trase la indigo :joy: una si una, ca fetele imparatului din poveste :joy:

Pitzi nowadays :grin:

Stai ca astea sunt cum sunt. Stai sa le vezi pe alea trase la indigo si pe care le promoveaza tampitii nostri la tv. Am dat drumul la tv cand am fost acasa si am nimerit la niste emisiuni de can-can. Olalalalalaa!!! Sar dioptriile in sus si se duce creierasul la culcare pentru ca e mult prea confuz si socat sa mai proceseze ceva :joy:

Ceee? Daca astea-s “bune” :joy: nici nu vreau sa-mi inchipui cum or fi alea de care spui tu :fearful:

Exact :joy: :joy:

Mi-am luat bashcheti de toamna cu sclipici:

Aceeasi, neprinsi in capse:

https://www.original-markenshop.de/palladium/palladium-baggy-lea-low-lp-sp-w-schuhe/a-5094/

Sunt chiar simpatici :smiley: Si merg combinati la o gramada de chestii. Sa ii porti cu placere :slight_smile:

http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2951996/Kanye-s-clothes-just-fine-want-look-like-ve-forgotten-dressed.html

"…and then I said ‘why don’t you wear nude spanx for 1000$?’ "

1 Like

Imi imaginez un roman distopia cu genul asta de toale si cu roboti/clonati imbracati asa. Sau un film de genul asta :smiley:

Fiind vorba ca adidasii in trend sunt cei din piele intoarsa: vi-i prezint pe Loewe SS18 :joy: Aferim!

Si iar sunt asa numitii jelly shoes la moda :see_no_evil: Pentru plaja mi se par ok, dar sa mustesti pe canicula in ei prin targ…:disappointed:
Alexa Chung

Gucci

Jimmy Choo

1 Like

WTF?!?! :roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes:

A luat-o lumea razna de tot :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Gumari Jimmy Choo :rofl: :rofl: :rofl:
Si aia Gucci …ce orori! Griatis sa mi-i dea si nu mi-ar trebui!

Astia ar merita trimisi intr-o tara comunista, plina de saracie, sa se sature de gumari si prostii :)))))