Look-uri Grammy Award

Haolica, ce s-a intamplat cu Gwen Stefani? :astonished::face_with_monocle: Nu mai arata ca Gwen Stefani :disappointed_relieved: N-as fi recunoscut-o-n veci si pururi.
In plus ciorapii aia de plasa trebuia sa-i lase acasa. Si cizmele deasemea, rochia ne da destula informatie. Bine ca s-a abtinut de la bijuterii.

Yola parca-i o veioza intr-un bordel :see_no_evil: Urata rochie!

Se poarta tzatzele lasate:
Mare minune ca Heidi Klum e imbracata frumos (bine, lantul de pe chiept e din alt film)

Dua Lipa mi se pare de-un mare taranism, rochia mi se pare urata, iar coafura groaznica. Latzele alea doua in fata (pe care le-am vazut si la Jenny from the block acum vreo luna, doua) mi se par extrem tzopiste. Cica look de anii '90, eu nu-mi aduc aminte de persoane cu suvite de-alea rurale.

Jameela Jamil mi se pare ok pentru festivitatea asta

Camilla Cabello :see_no_evil: zici ca si-a luat luat rochia cu starlucit si franjuri si ma-sa i-a interzis sa iasa asa din casa si i-a legat inconjuratura aia de talie. Si tanti Tantzi i-a dat setul de bijuterii sa.l poarte, cu cat mai mult bling-bling, cu atat e mai frumoasa :roll_eyes: Numai parul imi place.

Am gasit in sfarsit o poza cu Lana del Rey in care-mi place cum arata rochia

Jesus, nici nu stii unde sa te uiti, la body-ul cu broderii, la pinkul ala, la volumul rochiei :anguished: Obositoare si la numai o vedere

Si mi se pare atat de cool si tare ca Gucci i-a facut lui Billie Eilish costum fix pe placul si stilul ei

4 Likes

Nimic, dar nimci nu mi-a placut! Mi se par de-un prost gust, infiorator.
Copila asta de-a castigat, zici ca-i imbracata din piata de la Lopatari, intr-o duminica cu ploaie, cand comersantii nu prea s-au adunat si-a luat si ea ce s-a gasit.
Atata s-a putut!

3 Likes

De unde au scapat astea toate? Wtf!!! Nu as iesi asa nici ca sa duc gunoiul. Si nu ma intereseaza cat banet costa carpele alea fara forma :roll_eyes:

Stai ca si-a scos inconjuratura si a ramas in rochia cu franjurii, care arata mai rau simpla decat in ansamblu, si n-am crezut ca se poate si mai rau. :joy: Dintre toate imi pare cel mai prost imbracata.
Insa Chrissy Teigen imi place, in ambele tinute, are o rochie neagra eleganta la after party.

Lana îmi place, și cică și-a luat rochia de la Mall, sub 600 usd. Si in afara de ea, le mai știu pe Gwen și pe Heidi. Restul :thinking:
Gwen chiar ca nu mai arata a ea.
Heidi parca e aia a noastră, Dana Budeanu, varianta blonda. Ii iese un degețel din sandale.

image

Who wore it better?

4 Likes

Voi puteti spune ce vreti, dar mie Billie Eilish chiar imi place :crazy_face: A ramas 100% fidela stilului ei, nu se da in spectacol. Si oricum Billie Eilish e Billie Eilish si un Luceafar pe cerul muzicii :joy: Si o iubesc :heart:

Heidi Klum a fost foarte bine imbracata aici, ea in general n-are stil sau un ochi pentru ce arata bine. O fi sfatuit-o noul sot, macar atat. Deshtu’ ala e un mic detaliu :laughing:

1 Like

Pai n-are nimic daca-ti place. E foarte ok sa-ti placa si s-o iubesti. Personal, nu-i cunosc muzicile, dar la capitolul imbracaminte, mi-e foarte greu sa numesc oroarea aia, stil.
Ok, inteleg ca e mai usor sa iesi in evidenta, dar orisicat!

1 Like

M-a dus gandul la Lady Gaga care considera stil toate hidoseniile in care se infatisa, inclusiv celebra rochie din bucati de carne :face_vomiting:. Acum vad ca i-a mai venit mintea la cap si se prezinta si ea ca o lady, nu a ca o Gaga.

Tocmai, Lady Gaga se dadea in spectacol cu tot felul de orori. Fatuca asta e numai asa imbracata, zi de zi, pe scena, in clipuri: haine diforme si intotdeauna cu pantaloni. La cap avea culoarea asta si inainte, nu si-a tras-o pentru evenimentul asta. Deci si-a incadrat tinuta in viata ei, e consecventa si nu s-a cotofanit. Daca-si punea oricine altcineva chestiile alea, as fi zis ca-i nebun(a) :grin:
V-am zis ca gasisem poza aia buna cu Lana del Rey. Ca ea de fapt cam asa a aratat

https://media1.popsugar-assets.com/files/thumbor/bNpAXDVVMGj_UPsOCb6vECYV4Og/fit-in/1024x1024/filters:format_auto-!!-:strip_icc-!!-/2020/01/27/683/n/1922564/b33f34cf8bf8fa44_GettyImages-1202241268.jpg

1 Like

Da dom’le, felicităm consecvența și curajul, dar tot nu pot numi lipsa aia de gust, stil!
Sau poate-mi lipsește rafinamentul, să pot aprecia trendul. În care caz, nu regret!
Rămân de modă veche și apreciez stilul clasic și mai cumințel, care nu-ți violează retina.

Mie una, de fff mult timp mi se pare ca merge totul spre o usoara “uratire”. Inclusiv pe site-uri de shopping dc te uiti, parca special aleg cele mai traznite modele, tzoale etc.
Mai, ma uit sa imi mai bucur si ochiul si sa ma inspir. Nu, chiar nu ma inspira o femeie urata sau un barbat imbracat in tzoale muieresti.
Cam asa mi se pare ca e si cu vedetele astea. Se merge mai mult pe soc decat pe frumos, clasic etc.

Chiar, care e treaba cu tzatzele lasate la vedere?! Pt ca am tot observat si eu noul trend si mi se pare absolut oribil.

1 Like

E, in numele emanciparii, no body shame, iada-iada alte kkturi progresiste.
Mi se pare de tot rahatul, ca femeile aleg sa apara asa, tot alea care urla impotriva “sexul objectifying-ului” din jocurile video. Vai cat sunt de ipocrite!

Valeu, de la ce mall si-a luat Lana rochia? A mai dat si 600 pe ea, Doamne fereste!
Cam decoltate sunt unele doamne, dar sa stiti ca eu visez la ziua cand o sa fie OK sa nu mai port sutien. De fapt, am cateva rochii de pe care le port fara sutien si sunt tare fericita.

Pai si acum e ok sa nu porti sutien. Adica eu nu stiu de nicio lege sau regula, care obliga la suetien. Nu esti data fara din restaurante sau alte locatii, daca ti se ghicesc sfarcurile. E alegere personala, Da-le drumul sa zburde prin tricoaie si rochii!
Acum, daca e vorba de activitati fizice, nu stiu cat de sanatos o fi sa-ti sara in toate partile. Mie imi place cu sutien in lume, dar acasa, nu servesc nimic pe sub tricou.

1 Like

Si ce-l mai iubesc pe Maurice :smiling_face_with_three_hearts:
2 Likes

Abia acum am vazut ca ai scris.
Ei, nici chiar asa, sa nu se vada sfarcurile ca se uita lumea la mine ca la circ. Dar spuneam, in general, ca mi-as dori ca toate hainele pe care le am sa fie extra intarite in dreptul sanilor ca sa nu mai fiu nevoita sa port sutienul sau sa fac artificii sa acopar zona.

Am vazut printre picaturi Oscars aseara.
Cele mai urate, dar haioase, tinute:
Billie Eilish intr-un Channel urat urat, dar daca ma gandesc ca fata are vreo 18 ani, cred ca e OK sa se imbrace cum vor muschii ei.

Kristen Wiig , tipa asta e tare funny, i se potriveste rochia no frills lasagna din fata, pestisor din lateral

Ah, si in top e, half man, half chichen, The chickentaur
Btw, astazi, un comentator pletos si barbos, imbracat intr-o rochie superba, l-a considerat pe Billy Porter cel mai bine imbracat. :joy:

1 Like

I’m too old for this shit.

Stiam eu de ce nici macar de curiozitate nu mai arunc un ochi la astia.

Da, chiar imi doresc sa vad barbosi in rochii.

1 Like

Ah, macar astia ma fac sa rad cu pofta. Trista mi se pare situatia gagicilor care au buget gras pentru toale, dar isi aleg tinute care imi aduc aminte de obiecte din bucatarie, sortul, servetele, mopul si razatoarea de branza.

1 Like