Loc pentru taifas

Am vazut. Nu imi vine sa cred :pensive:
Nici acum nu au stins focul.

Si oricum nu au cum s-o refaca exact la fel. Apoi oamenii nu cred ca au cum sa fie la fel de fascinati de ea ca inainte. Chiar de ar fi refacuta.
Cu cat e mai autentic un simbol cultural, cu atat e mai pretios.

Sunt socata. Imi pot inchipui Parisul fara turnul Eiffel, dar nu fara Notre Dame si Sacre Coeur.

Si inca nu se stie ce daune sunt la interior.

Neata. Mda, ff trist momentul. Ff trist. Dar macar nu au fost victime. Mie de asta imi era frica aseara.

Un articol (lung) despre roaba asiatica si de ce e superioara celei europene, mie mi s-a parut tare interesant

Mi s-au uscat ochii de tot de la atata benoclat in exceluri si rapoarte.
Mai stau o ora si rup usa. Enough is enough.

Pacat ca a ars catedrala. Apreciez totusi (desi suna dubios aprecierea asta) faptul ca cei de la Charlie H si-au pastrat totusi stilul sinistru care i-a consacrat si au ironizat si evenimentul asta. Ma rog, mi-i face cumva mai putin nesuferiti…

1 Like

Azi m-am trezit cu noaptea in cap. La 7:15 eram in birou. Cand e liniste si nu e nimeni, parca am mai mult spor.
Asa ca o sa si plec devreme si fac o plimbare pe jos pana in centru daca nu ploua.

Prind niste rasarituri absolut superbe. Incep ziua mai bine cand vad toate culorile pe cer

2 Likes

Same here. Desi am ajuns la 7.30. Doamne cat imi place pustiul asta care e in cladire cu noaptea in cap :heart_eyes:
Abia astept sa treaca si ziua de maine si sa ma bucur de weekend lung.

Sambata ma duc la teatru, la o piesa cu Marius Manole si Medeea Marinescu.

Aveti liber si vineri? Noua ne-au dat doar luni. Bun si asa.

Da, e liber si vineri. Vad ca e liber doar in Anglia si Wales :frowning:

Sunt destule tari care n-au liber de Vinerea Mare. Italia, vorba aia, centrul catolicismului, de ex., n-are :thinking:
Eu la 6:20, cand rasare soarele, dorm inca neintoarsa, nu mi se intampla sa ma scol cu noaptea-n cap, cu toate ca mi-ar place si mie sa vin si plec devreme, Dar nu pot si n-am de gand sa ma chinui.

Numai la 5.30 am facut ochi in ultimele doua saptamani. :unamused::unamused:
Si dc tot m-am trezit, am venit si la munca. Macar am plecat un pic mai devreme.

Am aflat ca oile rasturnate trebuie ajutate pe picioare, altfel pot chiar muri :hushed:

Am aflat si eu asta din The Archers :joy::joy::joy:
Da, m-am apucat cand m-am mutat aici, de telenovala rurala - radiofonica, veche de enspe mii de ani, The Archers. Am zis sa invat mai multe despre englezi. Ocazie cu care ma tot informez despre cand/cum se nasc mieii, cum e cu porcii, cum e cu vacile cumparate de la francezi pentru blue cheese :joy::joy::joy::joy:

Acum e cam jale mare pentru ca: Brexit. Au inceput sa remarce personajele principale (fermieri) ca s-ar putea sa intre in rahat masiv :smile:

Halesc un snitel de pui cu orez de la japonezi si deja simt restul zilei va fi fff inceata.

Ce ma doareee capul. M-am trezit cu o durere crunta de imi vine sa plec acasa desi abia am ajuns la birou.
Dar e vinerriiii!!!

e vineri??? :roll_eyes:

pe ce fus orar sunt mah astia cu brexitul? :thinking:

Pentru mine este vineri, da :smiley:

Maine e liber, la fel si luni :smiley:

aaaaa bun, pt tine… m-ai facut sa ma uit in calendar :joy:

1 Like

Hihihi, trolam si eu putin :smile:

Am aranjat pranz cu echipa la Biershenken sa halim, sa bem o bere si sa sarbatorim Pastele.

Eu am ajuns intr-o stare de confuzie absoluta. Daca e liber, evident ca parca am face si niste cumparaturi, evident ca parca ai lua si ceva mai special…ca doar sunt magazinele pline de “de toate”.
De Pastele nostru eu sunt la munca. Deci eu ce si cum sarbatoresc?! Am ajuns la concluzia ca nu mai respect chiar nici o traditie. Nu stiu daca sa ma bucure sau sa ma intristeze faza. :roll_eyes::roll_eyes: