Loc pentru taifas

Neata!
Bravo @albinuza, asa e la bloc soro, ai de-a face si cu putori! Naspa cu obiceiurile, ca la tara, cu guniaoele aruncate pe prund :frowning:
E soare si frig. Dar macar e soare. Cica se mai incalzeste, maine- poimaine.
Am munca multa de facut si am sedinte, cel putin doua, pe zi, in fiecare zi! Help! :scream:

Same here! Dar asa imi place :heart_eyes: Sa fie frig dar macar sa vad cerul senin.

Pe mine soarele ma demotiveaza, la munca. Tre sa fie naspa afara, ca sa am chef de treaba, altfel vreau la aer :rofl:
Plec la masa, azi servim miso si dumplings. Yay!

Arunca si la mine vreo 10 bucati :joy::joy: Da, ca pe seminte le dau gata, daca imi pun mintea :joy:

Atat imi lipseste sa vad cerul senin incat prin aripi si la munca :smile:

Eu mananc portie dubla,18 bucati, altfel plec flamanda.
Bibimbap, desi e portie maricica, iau si 6 bucati de sushi, altfel ma uit urat.

Hahahahahahaha. Si eu care ma simteam prost ca mananc cate 10 :joy::rofl::rofl:
Da, mi-e din ce in ce mai foame.

Eu am fost la pranz undeva de unde cadeau covrigi din cer

3 Likes

Uhhh, ce fain arata!

Eu am halit un poke bowl hawaian la pranz. E mai gustoasa treaba decat arata.

2 Likes

Ce misto arata!
Eu as manca niste covrigi calzi! Nu am nici o sansa, ploua cu galeata, unde sa caut acum covrigi.

Si eu as manca!!! Dar din aia romanesti :heart_eyes::heart_eyes:

Nu aveti si voi un Mega in Londra? :slight_smile:
Macar un covrig congelat, tot e bun.

Hahahahah. Mai Mega nu am dar nici covrig inghetat nu vreau. Nu nene, din ala cald, proaspat cumparat de la simigerie.
Eventual de la Cocoru’ daca se poate :)))) Ma rog, cred ca nu mai exista simigeria aia. Ce mai chiuleam de la liceu sa imi iau covrigi de acolo :))))))

Dar apropo de Mega, s-a deschis un supermarket nou in drumul meu spre casa. Arunc un ochi sa vad ce au: Frutti Fresh bai nene. Frutti Fresh :)))) Ma rog, si o multime de alte chestiuni romanesti. Luai si eu salam sasesc sa nu zic ca ma intorc cu mana in buzunar acasa.

In zona Cocoru’ ajung o data pe an, nu am sanse de covrigi de acolo.
Trebuie sa gasesc niste fainoase mai aproape.

Sambata a fost copilul la Viena si a participat si la un clean up the insula Dunarii, iaca ce message in a bottle a gasit. :joy:

6 Likes

Hahahahah :joy::joy: “Boule”!!

Buna dimineata, lume!

Boule, dar “cu drag Roxi” :joy:
Saptamana asta vine vara si ramane :smiling_face_with_three_hearts:

1 Like

Tre sa v-o zic p-asta, in spiritul Pastelui si al traditionalelor urari #fiecalumina.

Pe niste clienti de-ai intreprinerii ii dadura popii in judecata, basically Parohia Sfantul Nustiucare are niste terenuri si paduri retrocedate si-astia ai mei au niste conducte pe sub pamant si niste fire electrice in aer puse acolo dinainte de 89. Si, normal, parohia vrea banul si pentru istorie si pentru viitor. :grin:

La ultimul termen de judecata, avocata popilor zice hai sa negociem sa o dam la pace. OK, ne exprimam noi, hai sa vorbim si noi cu clientul, stabilim o data si ne intalnim. Cica, de acord. Da’ sa fie dupa prima saptamana din mai, ca acum “parintii postesc” si n-au voie sa discute d-astea. :rofl::rofl::rofl:

In gandul meu: mama, da’ si cand scapa din post, ne rup parintii la negocieri!!!:grin:

2 Likes

:joy::joy::joy: Poti sa fii sigura @Mother_Abigail

Mama, deci pe cuvant daca am intalnit negociatori mai ai dracu decat popii nostri. Bai nene, pentru un kkt de cablu cereau astia chirie si pe mama si pe tata si toti nascutii sa le ramana tot lor mosternire…

Arde Notre Dame :anguished: Nu pot sa cred! Cat mi-s de uraciosi parizienii, dar asta-i o cladire care trebuie sa reziste inca secole. Si refacuta nu mai e chiar acelasi lucru.