Loc pentru taifas

As fi zis ca ai facut 30 de ani, nu 40!

1 Like

douajnoo :grin: Sa-ti fie de bine! @Mother_Abigail

1 Like

Olei, ce fresh esti, maica! Ma simt ca bunica-ta! :rofl: :rofl: :rofl:
Eu capitulez in fiecare seara, la 10, ea se tine de party-uri si freze sculate, la 3 dimineata!
Rusine!

1 Like

Sa iti fie de bine petrecerea, iar freza e misto de tot.

Si eu am avut party in weekend, desi m-am procopsit cu o raceala nu am putut sa rezist si sa nu invit niste copii pentru fii-miu, iar seara au venit si parintii copiilor. A fost foarte fain pentru cei mici, pentru mine si barbata-miu mai putin, aseara, dupa ce au plecat oaspetii, aspiram in bucatarie, unde cineva, cel mai probabil o fetita, mi-a facut niste desene pe gresie cu praf de ciocolata … cred ca era ciocolata :)))

1 Like

Si eu am fost la party in weekend.
O buna dimineata insorita! :sunny:

1 Like

Buna dimineata!
Am gatul in pioneze dar vad ca nu sunt chiar daramata. Ohh, well…sa-i dam cu ceaiuri. Mai e si urat afara.
Sa avem spor!

1 Like

Buna dimineata!

Soare si la noi, desi frig. Erau -2 grade, cand am plecat de-acasa.
Am examenele in desfasurare, am alergat ca un catar, sus si jos, in toata scoala si abia e 9.
Si e doar marti, vai de vietissoara mea, cesaptamana ma asteapta!

1 Like

Sanatate @Daria si may the force be with you @Samoa
Noua ne dau 20 de grade azi, yay! Vroiam sa merg la Green Book azi, dar cred ca ma parchez intr-un Biergarten dupa servicu. De la care o sa plec foarte punctual azi.

1 Like

20 de grade? Moama, ce vis! :smile:
No, sa te petreci fain , la caldura!

Vai ce m-a enervat o zevzeaca de la munca.

Clienti problematici - rusi. Ce se gandeste ea sa faca?!?!? Desi nu e treaba ei, nu a rugat-o nimeni sa se bage in problema. Le da urmatorul mail:

What is “CFO” expecting with regards to the next invoice? Would £… be okay?
We will be sending the invoice once we’ve confirmed the amount.

Deci ea intreaba clientul daca li se pare OK factura!! Esti nebuna??!?! Pai daaa, ca stii ca sunt clienti problematici si am zis sa ii iau cu zaharelul. M-am gandit ca rusi fiind ajuta sa procedez asa.

NU MAI GANDI!!!
Sa mori tu ca la tine “zaharel” inseamna sa ii intrebi daca sunt OK sa plateasca ce au folosit?!? Vodafone-ul te intreaba daca esti ok sa platesti ce ai consumat?!

Astia luna de luna fac circoteca pe tema facturilor. Dar de platit, platesc. Eu le ignor mofturile cu success cand escaleaza reclamatii la mine: asta ati consumat, asta tre sa platiti. Nu vrei sa platesti?! E ok, i-ati la revedere de la serviciu.

Cum mama dracului sa intrebi clientul daca e ok sa plateasca factura?!?

Ma uit pe geam si nu-mi vine sa cred…s-a pus pe ninsoare din aia isterica :rofl::rofl::rofl:

Am cronometrat cu colegii: a durat povestea 6 minute. :rofl::rofl:
Vreme mai schizofrenica decat pe insula asta…mai rar.

Si aici s-a stricat vremea. Dimineata erau 3 grade si a fulguit un pic. Acum sunt 7 grade si mohorat. Am revenit la geaca groasa de iarna.

Sper ca in weekend sa iasa soarele ca tare am chef sa facem o plimbare pe coasta.

Au urmat vreo doua ore de grindina torentiala :roll_eyes:
Ma intreb pana plec acasa ce-o mai aparea pe cer :joy::joy:

Happy Friday!

0 grade azi dimineata, erau masinile inghetate. Zici ca e iarna.

Azi imi iau talpasita la 3 si ma ocup sa book-uiesc concediul. Happy times :blush:

Unde va duceti? @Hortensie

Cancun si Cuba.
Am cumparat azi biletele de avion. Trebuie sa mai aplicam la viza pentru Cuba si sa ne uitam de hoteluri.

4 Likes

Vacanță faină, @Hortensie!

Am ieșit la plimbare, e atât de frumos, afară, vreme de tricou. Și flori.

3 Likes

Să tot trăiești, să nu mai morì!
E foarte, foarte frig. Un vânt înghețat, să-ți taie pofta de plimbare! Dar e frumos.

3 Likes