Loc pentru taifas

Eu am fost prin 2002, sau 2003. Tare mult mi-a placut!

Am mancat la indian, mi-e un somn de lesin, de nimic nu-s buna! Si peste o ora jumate, imi iau talpasita, musai tre sa produc ceva azi…
Si dupa aia, tre sa-mi scot tartita la murat, of! :roll_eyes:

Si eu am fost de cateva ori, 3, 4 cred ca. Si sigur mai merg.
Eu am mancat la cantina snitel cu hrean (hreanul sub panada) cu cartofi taranesti, fasole verde, salata de varza si de frunze asortate. Bun tare a fost.
Se intunecase afara adineaori si ma luase si pe mine subit starea de somnolenta. Cum a dat iar soarele, cum m-am inviorat si eu.

In ultimele zile iar am avut tzirkus pe baza de engleza. Un caz: una a scris “the book has the wrong label”. Propozitie legitima. Numai ca vroia sa spuna ceva de genul when booking the materials to stock, the wrong labels have been put on them. Copiii de la Belgrad n-au inteles ce vrea persoana cu cartea de la ei, persoana s-a ofensat ca adica cum, ea doar a scris acolo etc.
Mai avem una care scrie intotdeauna “please greate” in loc de create si mai are cateva cuvinte pocite, dar pe care le foloseste cu regularitate. Dar macar se intelege ce vrea.

Happy Friday!
In sfarsit weekend! Ma gandesc sa imi iau o zi libera saptamana viitoare, in care doar sa lenevesc.

Cea mai amuzanta chestie pe care am citit-o intr-un mail a fost: please find attached the shit :joy:
In loc de sheet (excel file)

Buna dimineata!

Haha, ce tare…Freudian slip! :smile:

Sunt la munci de doua ore si in afara de raspuns la cateva mailuri n-am facut NIMIC!
Mi-e foame, azi mancam la un restaurant turcesc, abia asteeeeeeept!

Si eu sunt cu foamea-n gat, azi ne dau Kaiserschmarrn. Caramelizat :drooling_face:

Buna dimineata de la frig!
Ultima saptamana inainte de concediu, o gramada de lucruri de facut/terminat si timp putin.
Va doresc una frumoasa si fructuoasa!

Buna dimineata!

Eu am saptamana scurta, dar agitata. Trag tare sa termin zilele astea niste probleme. Joi decolez spre Bucuresti. Marti ma intorc la treaba.
Deci e perioada agitata.
Sambata am dat si ochii peste cap :smile: Nu il mai panicasem de mult pe mister. Anyway, all good.

E soare si se anunta vreme buna saptamana asta. Taman bine ca ma duc in Bucuresti la ploaie :smile:
Sa avem o saptamana usoara si eficienta!

Buna dimineata!
E cald la noi, nu foarte, dar e fain.
Cred ca dau in dementa, azi diminata am luat si cheile nele si ale gagicului, apoi m-am dus la o intalnire, care are loc maine! :roll_eyes:
Azi muncesc, maine si poimaine sunt libera. O sa lucrez ceva de-acasa, oricum, dar n-o sa rup hamul.
S-aveti o saptamana faina si fara incidente enervante! :slight_smile:

unul dintre cele mai dragute sentimente e cand ambii copchii si-au gasit joburi si simti in sfarsit ca ti-ai terminat treaba si poti sa-ti faci de cap de acum cat de cat :)))))))))))))))
asa un moment eliberator cred ca n-am avut niciodata :))))))))))))))))))))))

@Samoa, sper ca numai lunea asta a fost o zi tampitica si ca apoi lucrurile s-au normalizat
@snowdrop, wow, asta da realizare! Felicitari tie si copiilor! :clap: :raised_hands:

Maiul de anul asta e un fel de martie, aprilie. Sunt 5 grade si se fac 7 max azi. Vineri cica vor fi 23…

Buna dimineata!
17 grade, se fac 22, am venit la cracii goi cu o rochita flu-flu si tare fain mai e!
Am tona de munca, nu stiu unde sa incep, poate cu o cafea, maaaaaaaaaaare…
Zi scurta azi, sa-i dam bataie ca maine incepe weekend-ul, whhooohooo :grin:

In weekend face pitic 5 ani, n-a vrut party la loc de joaca - “Eu vreau la Pescarus, in Herastrau”. :rofl::rofl::rofl: Copil dus de mic la carciuma, acum suport consecintele :grin:

Prin urmare, veni si soacra in vizita. Azi dimineata. M-a facut scurt cu capul, asa ca la 8 si 15 am ales sa ies pe usa si sa duc eu copilul la gradi azi. Deocamdata suntem in grafic, soacra n-a reusit decat sa scoata o punga de fulgi de cereale din geanta cu suficient elan incat sa o faca franjuri si sa o imprastie prin toata bucataria. Deci pe mine ma-njurara vecinii ca la 7:30 dadeam cu aspiratorul pe gresie.

Distractie mare cu cadoul pentru pitic. II dadu 200 E, sa-si ia tableta, ca i se strica aia veche. Dar nu asa… Cu ceremonial. Buni, stii ce sunt astia? Bani, zice fiu-meu. De care bani? Bani din alte tari. Si ce scrie pe ei? 50. Oare iti ajung de o tableta? Daca nu, buni mai are… Uite ce-am gasit! ce sunt astia? Tot bani! Si ce scrie pe ei? Tot 50. Oare acum iti ajung de o tableta? etc. etc.

Toata scena pe hol, cu noi doi incalcati si in usoara intarziere sa ajungem la gradi. Imi venea sa urlu: femeie, opreste-te! Pun io restul, numai lasa-ne sa plecam! Si oricum ii da frate-meu Ipad-ul lui!!! :open_mouth:

Pleaca macar cel tarziu luni, dupa ziua copilului?
La multi ani piticului si serbare frumoasa, fix asa cum i-o tihni lui!

Stiu cand vine da’ nu stiu cand pleaca, pana acum statu intre 3 zile si 3 saptamani :grin:

“Stau cat vreti voi, mama!” fu replica comunicata lui husband la ultima vizita prelungita, de nu se mai termina si deja facusem strategie cu mamicile din parc care imi erau amice s-o intrebe ele cat mai sta pe la noi, in caz ca se intersectau cu ea p-afara…

:fearful:
Biata de tine!
La mulți ani fericiți și veseli, lu’ prichindel și zen maxim, ție!

Spala soacra de dimineata cestile de cafea, se oferi ea. Dupa ce s-au scurs vasele si le-am pus la loc, ma manca undeva sa ridic suportul de vase :joy::joy::joy:

La punctul asta tu esti vinovata: cum sa n-ai tu masina de spalat vase? :joy::joy::joy:
Ce mai, soacra ta e o speciala :roll_eyes:

Pentru ca eu spal vasele Agatha Christie style! :grin:

Buna dimineata!
E o dimineata superba si insorita! M-a batut soarele in obraz cand am venit la birou, mai mare dragul :heart_eyes:

Sa aveti o zi frumoasa si usoara!

Buna dimineata!
La mine a plouat cu spume, acum e gri, dar nu e frig.
Se anunta vreme calda, in urmatoarele zile, dar pisacioasa. Ca la tropice, ne baga 25 grade si ploi, o sa creasca paduri de palmieri :smile:

Sa va fie saptamana, asa cum o doriti, ma bag in munci!