Loc pentru taifas

E o zi tare friguroasa si nu prea ajuta ca sunt niste probleme cu caldura in cladire. Anyway, mi-am luat laptopul si m-am cazat la bucatarie :smile:

Am realizat ca ieri am facut 4 ani de Londra. Nu stiu, chiar nu stiu cand a trecut timpul.

Sa avem o zi buna si senina :wink:

Hahahaha, foarte tari oamenii :slight_smile:

Imi place tare mult trendul asta de DYI - hai sa mai invatam sa facem ceva si cu manutele noastre.

Pai nu iesim si noi in lume?! Iesim :sweat::zipper_mouth_face::zipper_mouth_face:

Adopting Romanian rescue dogs is – to use the technical term – definitely “a thing”.

Hi Daria, I want to ping you re saturday. I’m hosting a disney movie day at mine - Not what I thought a lot of late 20s / early 30 women would request, but believe it or not… a day has been organised!

You are welcome to come

haha i’m not 100% sure its your kind of thing!!

Nici nu am inceput anul bine si trebuie sa crosetez scuze diplomatice si sa tin ochii in frau sa nu se dea peste cap mai rau decat este cazul.
Da, iti poti paria toti banii din banca ca this is not my thing. Iertati engleza din mesaj. Native speaker cu durere in cur :smile:

Comentarii negative din partea celor care nu au nici o treaba cu adoptiile, bagatori de seama, si multe pozitive din partea celor care au adoptat unul sau doi catei din Romania, care de altfel, am vazut ca nu au reusit sa adopte din UK sau sunt nemultumiti ca doar 2 rase sunt disponibile pentru adoptie. Astia din urma sunt revoltati de faptul ca se pune accent pe nationalitatea cateilor! Ce conteaza de unde provin?

Ca sa nu uiti cum se face! :smile:

Neata! Foate frig, -6 grade, cand am venit eu la munca, adica pe la 7.
M-am trezit la 5:40, am zacut o juma de ora si apoi am decis ca nu e cazul, daca tot nu mai dorm, macar sa fac ceva de treaba, cu timpul.
Si am venit sa stau nitel degeaba si la birou, nu numai acasa! :joy:

Neata. Si la mine e frig.

Nu stiu cum se face ca absolut de fiecare data cand orasul asta da cu nasul de un pic de iarna adevarata (2-3 grade in loc de obisnuitele 10-15) incep sa se duca dracului diverse.
Ieri toata ziua la domiciliu a fost apa calaie si caldura nu a mers. La birou probleme cu incalzirea.
La bloc macar au chemat inginerii si seara totul era ok.
Insa pe la vre 22.30 numai ce aud alarma de incendiu de afara. Blocul are parcarea subterana la comun cu parcarea unui hotel. Multi turisti ies din greseala pe niste usi de fire exit. Moment in care centrala da shut down.
Daca se intampla un pocinog din asta pe zi este ok, se rezolva in vreo 2 ore. Insa aseara ce draci de ingineri sa mai cheme?!
Asa ca m-am culcat in frig, m-am trezit in frig si fara apa calda. :unamused:

Oh, bieții de voi! :slightly_frowning_face:

Na, iată-mă cu gaură-n nădragi! Sunt la muncă FML :flushed:

Hahahaah :smile:
Cum ai comis-o? :)))))

Nu stiu, umbland pe coridoare, am simtit ca ma tragea “curentul” la dorsala. Si am pipait. Si…OROARE!!! :astonished:
Era gaura!

:joy: Se intampla :rofl: Am impresia ca am patit si eu o faza din asta.

FYI: Sunt reduceri fff bune de Anul Nou pe Udemy www.udemy.com daca va tenteaza vreun curs online etc.
Pusesem ochii de mult timp pe un curs si l-am inhatat astazi cu 10 lire in loc de 185 cat era la pret normal.

Wow, ce iese daca se da textului spatiu si i se da unui actor extraordinar

Va uitati pe TVR 1 la concertul de la Ateneul Roman? Traducatorul de lb engleza s-a facut de rahat, traducea cand avea el chef, o fi angajat cu pile.

V-am zis ca saptamana asta o sa ma stoarca de puteri cu munca si socializarea aferenta. Eh, azi avusei, speeer…ultima cina in scop de biznis de sapt asta. Pe considerente logistice si de vreme rea am zis hai sa nu mergem la un restaurant mai prin nord sau alte zone ci la restaurantul hotelului unde sunt cazati impricinatii. Care hotel a fost Radisson, care hotel este in apropierea locului unde au loc intalnirile smecherilor UE, golanilor din guvern…ce sa mai, crema cremelor. Mi-am facut o groaza de nervi cu toata calea victoriei inchisa, cu jandarmerie si politie pana la refuz.

Buna diminteata!
Am o durere teribila in partea de sus a spatelui, intre omoplati si urca sus, pe ceafa si la cap. Yoga, stretching, nu ajuta, am programat ventuze, duminica.
E caldut si fain, azi o tai devreme si ies la alergat, dupa aia bem vin si ne jucam.
Si iaca, am dovedit prima saptamana, bravo noua!

Tare lunga a mai fost. Deja vacanta de sarbatori mi se pare din alta viata.

@Queen Vorba unuia de pe facebook, 100 de jandarmi pazesc 300 de emigranti.

Buna dimineata!
Sunt treaza si vioaie, ceea ce va doresc si voua! Azi am zi scurta, iar asta ma bucura maxim.
O sa muncesc ceva, dar mai subtire, ca nu se face sa ma obosesc de lunea.
Hai sa va fie usor si sa fiti linistite!

Buna dimineata!

Vreau si eu zi scurta. Numai ca io am fost lenesa de dim si m-am urnit greu asa ca trebuie sa fac purici la birou pana mai tarziu.

De-aia am zi scurta, c-am venit la 9 si plec la 16 :smile: