La o vorbă şi-o cafea

Neața!! O cafea cu marshmallows (cumpărate, că eu n-am talentul lu madam @Queen, care le face singură) și o poveste de Agatha Christie. Nu-i rău, după - încă - o săptămână de scos cărbuni cu bețișoare chinezești :smiley:

Voi ce faceți? Mândrele de acasă, n-ați ostenit de atâta odihnă? :stuck_out_tongue: Nu mă băgați în seamă, sunt doar pricinoasă :smirk:

Sam, TU ce faci? Așteptăm cu maxim interes :sparkler:

Neata!
Eu azi nu fac nimic :smiley: Am terminat cu programul administrativ al casei de dimineata asa ca imi planuiesc o duminica lenesaaaaaa si relaxanta :smiley:

@Samoa cred ca se recupereaza acum ;))))

Neata la prânz!
Da, și eu aștept cu maxim interes continuarea.
@Samoa, ia fa-ne invidioase :smile:. Unde te duse zburatorul și cu ce te trata?
Dupe cum vezi mata, noi așteptăm cumintele pe prispă.
Intre timp, am meșterit doo Tiramisu și un sos Prosciutto e Funghi pt paste. Mă simt expuizata :joy:.
Tre’ sa ies la o plimbare, sa-mi fac fotosinteza până nu dispare soarele.

Neața! Fuserăm la pedichiură cu pești, apoi prânz aici

http://www.goteborg.com/en/upper-house/

Restaurant de fițe și talente, șampanie (de la care eu sughit, în draci) și senzația că ești cel mai iubit dintre pământeni!
La 5,30 eram în foaierul teatrului, eu serveam un 43, înainte de piesă. Mephisto, ultima reprezentatie, sezonul asta.

http://www.stadsteatern.goteborg.se/pa-scen/2016-2017/mephisto/

Dupa teatru, cina si show oriental la restaurant turcesc.
Am primit o pereche de cercei frumoși foc și aia a fost seara.
A fost foarte, foarte fain. Relaxant și nițel romantic, domeniu în care eu sunt varză :blush:

Azi iar dejun la pat, am văzut un film, am luat bilete pentru vineri la Rogue One și acum mergem să mâncăm ceva. Mai vreau așa, încă vreo lună :smile:

4 Likes

@Samoa sa iti fie de bine :slight_smile: Frumoase surprize :slight_smile:

Hai buna dimineata, sa avem o saptamana buna!

Acum am realizat ca diseara vine Mos Niculae :smile: V-ati facut ghetutele?

Buna. Sunt in urma cu toate. Mai ales cu banii. Mi-i ia ANAF-ul, s-a decis. Sa-mi bag picioarele! Acum? Tocmai acum? Adica… putea sa fie in alta luna. Oricare. In fine, asta e. Si va jur ca nu stiu cum reusesc unii sa traiasca organizat. Mie vad ca nu-mi iese. Am avut niste job-uri la viata mea care mi-au adus mai multe pierderi decat castiguri. Ca eu am vrut sa mearga, sa fie bine… sa-mi fie bine. Dar se pare ca singurul lucru care-mi iese cu adevarat este… sa fiu in paguba. Bietul barbate-miu! Mi-e si jena sa ma mai duc acasa…

La multi ani cu maaare intarziere si de la mine @Samoa :blush:
Eu nu am miscat mai nimic zilele astea libere, doar m-am pus pe recuperat kilograme, dupa 3 saptamani de munca intensa.
Am facut bradul in seara asta :joy:

Hello!
@Samoa, sa-ti fie de bine The Day si sa-l pui in rama pe Mr. Eu cred ca doar s-a prefacut ca a uitat de ziua ta, prea s-a mobilizat instant mai ceva decat toti macho din filmele romantice: dresura de pești absolvenți de cursuri de cosmetică :smile:, cină romantica cu șampanie și haute cuisine, belete la teatru, mic dejun la pat…Frate, ori te iubește din cale-afară, ori are conștiința încărcată.
Al meu never ever nu va avea imaginație pt așa ceva nici intr-o mie de vieți.
Sa-ți trăiască! Și tu lui! :wink:
@unamica, nasol. I-a apucat elanul p-ăstia de la ANAF ca sa-și expliciteze prima de Crăciun, sau fix pentru ca vor o prima babana de Crăciun, cota parte din amenzile aplicate. Eczista o explicatiune logica…

Ce v a adus mosul?:slight_smile:

Mie, dupa cum mi a fost gandul cel romantic, un ulei de…vergeturi: bio oil. Acum ma rog sa faca minuni:)))

Două pijamale. Una mai sexoasă, una mai comodă, cum voiam eu! :))

@Maggie_the_Cat, depinde ce asteptari ai si cat de vechi sunt vergeturile :slight_smile: si eu folosesc si chiar de multa vreme, ba chiar si in combinatie cu masaj cu dracovenie de ventuza pt a fi mai usor si ce sa zic…pe alea vechi cauzate de crestere de ex, cel mult le face asa, o idee mai soft, dar nu scapi de ele :grin:, in schimb daca sunt mai noi, si usor rosiatice, scapi sigur de ele, dar tre sa perseverezi vreo cateva luni

1 Like

Ii aduse Mosul piticului un lego care are si-un scripete. Il intreb: Mami, ce face asta? Raspunde: Firul mulineaza! :smile:

Acu’ ma-ntreb unde-o fi auzit formularea… m-a lasat tablou!

5 Likes

@Queen stiu dar lasa-ma sa visez:joy:

helloooo :slight_smile:
Lunga zi si cred ca va fi o saptamana si mai lunga :))) Iar maine la 7 dimineata trebuie sa fiu deja la niste treaba. Aia e cand te mananca ca pe Zambilica sa fii pro-activ.

Trag de dimineata pe mine un pulovaras cumparat recent de la Zara - purtat de vreo 3 ori maxim. Ajung la treburi si cand sa deschid laptopul remarc ca am doua gauri in maneca :rage: descusute asa frumos si profi fix la cusatura de pe maneca.
Buna treaba!

@Mother_Abigail woaaaa, mulineaza?! :smiley: foarte tare pustiul :slight_smile:

:smile:
O fi citit deja instrucțiunile de asamblare. L-ai întrebat unde a auzit cuvântul și conjugarea corectă a verbului? :smile:

Sincer, l-am intrebat, ca noi in casa n-avem verbul in vocabularul curent si nici la Fishing & Hunting nu ne uitam la TV. Nu m-a lamurit… cica, “stie el!”. :wink:

Pitic a intrat in etapa in care scoate frecvent replici d-astea nemaiauzite, perfect puse in context, si noi ne uitam unii la altii :smiley: . Ii facu taxo freza si-i zise ca-i frumos, la care el raspunde “Bineinteles ca-s fumos!” Cand l-am intrebat daca a varsat ceva din greseala, mi-a zis “Nu… cu intentie!”, pronuntat cu t, nu cu ț , ca sa fie circul complet.

Acu’, sa nu va-nchipuiti ca-l culc cu DEX-ul sub cap si-i citesc din Patapievici, insa am incercat sa vorbim de la inceput cu el cu tonul si limbajul pe care le-am folosi cu un adult, fara matzaieli si pelticeli, de ex. cand m-a intrebat “ce-i ala?” i-am zis ca e un buldoexcavator si nu “tu-tu mare”…

Oricum, are si momente in care face harcea-parcea pronuntiile, ieri mi-a explicat serios ca “tanti Maleana merge cu tambaluzu” (troleibuzul) si eu ma chinuiam sa nu rad :smile: .

4 Likes

dilema vestimentara :slight_smile: : cat de ravisanta vi se pare rochia asta pt o petrecere de craciun?

http://shop.nissa.ro/ro/produse/detalii/7045-Rochie-de-seara-RS6560

Majestate, eu aș plusa puțin. Ceva mai festiv, adică. Nu rochie cu trenă, dar ceva mai sofisticată.
Mă explic ca un kur, dar tu ghicești ce vreau să zic.

@ChickyG, a uitat, dar cum nu e foarte orgolios, a dat goarna prin colegi, că a comis gafa și l-au ajutat ciracii, că deh, oameni trecuți prin necazuri :smiley::smiley:
Care cu o idee, care cu un telefon, dat unei cunoștințe…I-au spălat onoarea, cu alte cuvinte!
Dar da, mă iubește, că altfel nu mi-ar suporta toanele și PMS-ul și mofturile. Dar și eu pe el, că nici el nu e vreun Dalai Lama, suntem chit! :relieved:

3 Likes

pricepez ce zici, doar ca e genul de petrecere la care nu merge o rochie rosie, care sa intoarca capete, asa cum ma batuse gandul initial :smile:
e mai putin fistichie…cred. si e posibil sa fie chiar si persoane imbracate mai putin pretentios, poate chiar casual (asta pt ca asa le e felul…nici batuti nu ar lua tzol festiv). nu tin sa fiu chiar iesita din toate tiparele, dar nici in jeansi nu intentionez sa ma prezint

la rochie, evident, m-a incantat materialul in primul rand, ca e matase in partea de jos, iar eu urasc rochiile din materiale dubioase si m-a mai incantat si argintiul din broderie, care o face ceva mai mult decat o simpla rochie neagra. hmmmm poate din accesorii imi vine vreo idee cum sa o scot din anonimat.

Votez si eu cu Sam - nu stiu cum arata in realitate rochia, dar in poza pare cam banala. Din aceeasi categorie de pret, te-as vedea mai degraba in ceva gen:

http://shop.depot96.ro/produs/4758/rochie-bleumarin-eleganta-cu-paiete-5561

2 Likes