La o vorbă şi-o cafea

Multumesc frumos!
Sa aveti si voi parte de tot ce-i mai fain, ca sunteti al naibii de misto, toate!
Diseara eu o sa servesc tapas si vin rosu, apoi cateva lacrimi de Mistela de Moscatel.

Dar abia maine ma sarbatoresc de-adevaratelea.
Gagicu e deosebit de cumintel, nu-mi iese din voie. I’ve got the power :laughing:

1 Like

Buna dimineata!

La multi ani @Samoa!!!

Nu pot decat sa rasuflu usurata ca astazi este vineri!
Desi am in program niste agitatie nu tocmai bine-venita plus ceva team rahat, Escape Room.
Apreciez insa ca toate astea nu se intampla in timpul meu liber :smiley:

@Queen Cred ca nevoia de control a oamenilor ii face sa se agate de cele mai mici si mai nesemnificative chestii ca sa para ca depinde exclusiv de ei sa le ofere copiilor pace si viata prospera si roz mereu.
Fiecare cu visele lui.
Din aceeasi categorie mi se pare ca face parte nebunia cu mancat/dormit/respirat sanatos si doar sanatos si bio, pur etc.

1 Like

La multi ani feiriciti, Sam! Sa fie toate cum iti doresti!

1 Like

La multi ani @Samoa! Distractie frumoasa cu haleala buna si multumire maxima dupa gand si dorinta!

1 Like

@Samoa La multi ani fericiti si jucausi! :champagne::cocktail::birthday::moneybag::video_game:

1 Like

Multumesc asemenea, dragalaselor! A trecut, s-a dus, sa trecem la treaba :tired_face:

In tramvai, in fata mea, o duduie la vreo 30, imbracata intr-un parpalac gros, argintiu (ca tabla zincata) si restul, roz Barbie. Cizme roz, sidefate, sosete roz cu sclipici, colanti roz, fular roz, caciula roz, cu urechi de ursulet , manusi si telefon, evident, roz. Si o valiza, animal print.
ROZ! :fearful:

Mai tineti minte scandalul cu internship-urile? Si nemultumirea elevilor, ca le-am dat locuri de kkt? Curg mailurile cu multumiri si scuze, cu explicatii detaliate, ce fac ei acolo si cate lucruri au invatat si ce misto e personalul si gata, ei acolo vor sa lucreze :laughing:
Probabil suna arogant, dar imi face o placere imensa, cand vad ca timpul mi-a dat mie dreptate. Mai aveau putin si puneau recompensa pe capul meu, atat de furiosi erau.
Ego-ul mi-e umflat ca o gogoasa!

2 Likes

Sam, tanti Roza o avea vreun critic greu de multumit, cum il are bona noastra pe pitic. Decreta balaurul: Oșu! (roșu) Si apoi detalie: sosete oșii, pantonci oșii, buza oșie, uj oșu, țerței miți!

Cand am ajuns acasa, nu stiam de ce arata bona ca baietii de la Jerry’s Pizza. Da’ ea era fericita… Ca se uitase reincarnarea lu’ Versace la ea si daduse verdictul: Ești fumoaaaasa… :smile:

6 Likes

La multi ani @Samoa cu recompense fara numar! :birthday:

1 Like

E misto tare, prichindelul tau! :laughing:

Duduia se uita cu flegma la restul muritorilor, lipsiti de simt fashion si fara glamour!
Am calatorit impreuna vreo 6 minute, ochii imi sunt raniti, ca si cum m-as fi uitat la sudura.

Am de munca, mult! Nu m-as fi apucat, dar tocmai am primit unda verde, s-o plasez pe o “speciala” de profa, pe un curs de etica si cum tipa mi-a dat dureri de fiere, semestrul trecut, mohahahaha, abia astept s-o altoiesc :smiling_imp:

Multumesc frumos, frumos de tot!

1 Like

:smile:
Hai, sa vedem cât de rea poți fi.

Watch me!
So, tipa lucreaza 80%, in primavara nu mi-a zis care zi o vrea off si atunci, dupa jdemii de ore si stors creierii, o las libera joia. Si primesc frate un mail A4, in care urla (CU CAPS), ca ce, daca e sa fie libera joia, nu mai vrea sa munceasca 80%, ci 100%, ca ea vinerea voia. Rectorul zice, ok si mai bine, mai da-i ore. Neah, neah, neah, ca eu cunosc modelul. Incepe pe 100% si la jumatea lui septembrie, pac, te anunta ca ea nu poate, e prea mult, vrea inapoi la 80%. Lasa, schimb toata planificarea. Si da-i si lupta si fa-i loc in orar, sa nu se buseasca orele ei, sa nu se buseasca subiectele…Imi venea sa-mi dau cu capul de pereti!
In octombrie a inceput curs nou, voia sa-i mut orele de joia, dupa masa, marti dupa-masa, sa isi planifice cursul, rahat, vrajeli. Ei, ideea ei era sa nu aiba ore joia, ca sa poate trimite mail “lucrez de-acasa”. Sufletul colega! Am oftat din rarunchi “nu pot, Helena, n-am sali libere martea!”
Acum avea niste saptamani goale, martea si miercurea, am innobilat-o!
Prin munca! :grin:

1 Like

Casc gura pe upplevelse.com.
Am gasit asta si tare ma tenteaza s-o iau cadou, pentru mine si perechea, de Craciun (nu sa ne ducem de Craciun, dar ala sa fie cadoul). Mi-e teama numai as nu nimerim veme de kaka si sa nu vedem nimic. Ne mai ducem dracului si pana in nordul Suediei.
De cativa ani imi tot zic ca ma duc sa vad, dar ex-ul nu era foarte amator de mers prin zapezi si asteptat norocul, pe cand Actualul, e fan drumetii si conditii extreme.
Vai, ce ma mananca in degetul de click!

Nu stiu daca e cazul sa ma simt vizata, dar nici nu am vreo inhibitie sa spun si aici, asa cum am spus dincolo. Nu imi place parada militara, nu imi duc copilul la parada militara si daca am chef sa povestesc despre asta pe FB este fix problema mea. Nu oblig pe toata lumea sa fie de acord si nu oblig pe cineva sa imi dea follow sau add friend. Butonul de block e la indemana, pe homepage.

Neata!
Pai, dacă te mănâncă și ai cu cine, do it!
E un cadou superb, oricare ar fi ocazia.
Cipcirica&Cipciroi zgribuliți sub luminile cerului :smile:.
Sa va luați si-un vin schiert în termos.
Me envy…
Eu gata, am dat cep și la ornarea cashii pt Crăciun.
Amu sunt la un espresso strong, în spionaj economic pe diferite site-uri pt Za Coroniță pe ușa de la intrare.
La prima vedere, așa ceva m-ar inspira, dar mai caut:

Vreau sa o meșteresc by myself, nu sa o cumpăr.

Neata! Abia m-am trezit…cred ca daca mi-as fi dat voie nu m-as fi ridicat din pat :smile:
Vreau sa profit de soare si sa trag o plimbare sanatoasa, sa imi cumpar niste rame de ochelari si mai vedem :smiley:

@ChickyG Fff misto coronitele! Cred ca o sa iti iasa tare fain. :slight_smile:

In ceea ce ma priveste nu e vorba de vreo vizare. Habar nu aveam ca ai scris despre asta.
Am citit multe si diverse pe subiect. Pe alocuri parerile anti-parada mi s-au parut exprimate putin cam prea dramatic si apocaliptic. But that’s just my humble opinion.
De asemenea mi se pare firesc ca fiecare sa aleaga ce ii place, ce nu si unde anume sa isi duca copilul.
Personal nu m-as duce nici pe mine la parada pentru ca nu imi plac baile de multime.
Pareri si pareri, stiluri si stiluri.

Este un forum restrans, intr-adevar, insa chiar nu cred ca putem face integrare cu FB-ul astfel incat sa verificam ce parere are acolo un utilizator sau altul pe oaresce subiect.
Fiecare dintre noi ne putem simti vizate de parerea lui x si y exprimata aici in timp ce noi stim ca pe FB am avut o parere diferita.
Sunt totusi locuri diferite iar uneori (mai ales acum de 1 dec cand numai despre asta s-a scris) pot aparea coincidente.

2 Likes

Bună dimineața!
Mic dejun la pat, servit de Gagicu. Vă zisei că e tare cumințel, de când a uitat :smile:
Acum m-a trimis să mă fac gagică, iar când am întrebat cât de gagică, a zis să echivaleze costumul elegant pe care îl va îmbrăca el. Nu vrea să zică unde mergem, cică e suficient să știu că eu voi fi centrul atenției, până pe la 1 noaptea. Cică azi e ziua mea :laughing:
Cred că e mai bine că a uitat!

6 Likes

Ce tare @Samoa!

Distractie placuta doamna Cindirella ;)))
As muri de curiozitate :)))))

M-a luat o durere de cap sora cu moartea :rage:

eu nu am vizat pe nimeni, daca despre asta este discutia sau in tot cazul nu persoanele care s-au autosesizat :smile: din doua motive:

1. nu urmaresc ce posteaza pt ca nu “followuiesc” persoana. pur si simplu nu ma intereseaza ce scrie chiar toata lumea din lista mea. daca pt unii alternativele sunt follow sau unfriend…mno, asta nu se aplica la mine, io avand atat friends fara follow, pe care nu ii urmaresc, nu ca as avea ceva cu ei, ci pt ca pur si simplu nu socializam suficient de des cat sa ma intereseze tot ce fac, dar si “friends” tolerati care nici nu ma intereseaza, nici nu ma deranjeaza sa imi populeze lista, si care sunt liberi oricand sa se autoserveasca cu unfriend. nu e suparare si nu se lasa cu resentimente.
  2. daca aveam ceva de zis pe tema unor postari de FB ale cuiva, avand acces pe pagina persoanelor sa imi dau cu parerea chiar acolo…apoi mi-as fi dat, fara jena si fara greturi, indiferent ce raspunsuri primeam, cum de altfel am mai facut-o. consider ca daca ai pe cineva in lista si ii permiti sa comenteze la postarile tale, se intelege ca daca simte nevoia e liber sa posteze la oricare dintre ele si sa zica atat chestii care iti convin cat si care nu iti convin.

si un motiv bonus: cum pe teme ca vaccinurile, cumintenia pamantului, homeschooling etc… isi dau cu parerea suficient de multi cat sa aflu treaba asta fara sa followuiesc pe cineva si pe tema manifestarilor militare de ziua nationala, isi dau cu parerea suficient de multi incat atunci cand imi dau eu cu parerea despre parerea lor sa nu fie nevoie sa ma refer la o singura persoana sau la un grup restrans. greu de crezut, probabil, da sunt suficient de sociabila cat sa am mai mult de o persoana in lista de FB :smile:

madam @Samoa, te asteptam cu updateuri cat mai detaliate :grin: