La o vorbă şi-o cafea

Hai, mai cu energie ca incepe o noua saptamana! Cafeaua e din partea casei :slight_smile:

1 Like

Ne pregatim de Halloween.

5 Likes

Da’ v-ați pregătit, nu glumă.
Neata!
Happy Halloween pt cine sărbătorește!
Fiu-meu a fost ieri la un film horror sa sărbătorească în felul lui și cică erau unii la vreo 18-20 de ani, țipau speriați din te miri ce. S-a distrat copios pe seama ălora ca la o comedie.
Ce bine e când te trezești pe lumină, cât o mai tine si asta. Mă îndrept cu viteza melcului către office unde mă așteaptă un espresso de vis și un bombon de ciucalata.
La vita e bella! :two_hearts: Macar pana la 0915 când mă scufund în can-canurile firmei :smile:
O săptămână glorioasă!

1 Like

Happy Halloween pt cine sarbatoreste si de la mine. Eu n-am nici in clin, nici in maneca cu sarbatoarea asta.
La mine va fi o saptamana glorioasa pentru ca maine-i sarbatoare, deci lunea de azi e kind of Friday, ceea ce-mi place foarte mult.
Spor in toate!

3 Likes

Neata, petrecere frumoasa celor care planuiesc sa isi faca “vrajitoreste” de cap diseara.

Eu ma bucuram ca voi dormi mai mult astazi cu schimbatul asta de ora. Aiurea, tot cu noaptea in cap am facut ochi.

1 Like

Nici io nu am vreo treaba cu Halloweenu’ si nu am nici liber maine asa ca multa

5 Likes

Deprimanta vreme. Dupa ce ca si asa mi se lipeste geana pe geana, mai trebuie sa bag la capatana si niste termeni business extrem de plictisitori, fazi si dintr-un lemn atat de tare ca ti se strepezesc dintii. Not funny!

De draci i-am dat mail englezoiului :smiley: Ce, numai eu sa am o zi de luni sacaitoare?! Lasa sa ii sacaim si noi pe altii ;)) L-am intrebat daca are vreo veste :joy: O sa fiu surprinsa, sunt sigura.
Una peste alta, timpul trece si gluma se ingroasa. O sa avem niste drumuri luna asta, in decembrie vrem sa plecam la munte, in tara. Asa ca mai cu sila, mai impins de la spate, musiu Lord trebuie sa se mobilizeze.

1 Like

Noi nu avem cum sa scapam de Halloween, copiii sunt foarte incantati sa iasa noaptea pe strazi, in grupuri, urmati si de parinti, bineineles, trebuie sa le tina cineva pungile pline de dulciuri, nu? Anul asta am mai putine cutii ca in anii precedenti, o sa stam acasa vreo jumatate de ora sa deschidem usa la vecini, dupa care plecam cu ei pe alte strazi. In fata usii o sa las cutiile cu dulciuri si cu un bilet pentru cei ce vin in urma noastra, sa se serveasca singuri. Nici n-am mari decoratiuni, aceleasi din anii trecuti, in fata usii un schelete, motion-activated, cu un satar mana, un bostan-evil cu lumina inauntru si scheleti pititici la geam. Fii-miu a infipt in gradina un semn cu : crime scene si viseaza la o masina de scos fum, cu telecomanda, sa isi sperie prietenii cand vin la cersit, pardon, trick or treat, bomboane. N-am cumparat nimic, costa prea mult, dar cred ca are un vecin, cateva case mai incolo, masinaria aia si o sa mergem acolo sa il afumam bine.

1 Like

Mergi peste el calare pe-o coada de matura cu Halloween-ul :joy:, poate se mobilizează de frică. Parul e deja roșu, privirea de vultur de supărare, taman bine. Pe el!
La tine fuse vremea deprimantă, la mine ziua de luni. S-a risipit zen-ul de la prima oră :smile:, dar nu-i bai.
Merg oblu spre casa cu gândul la coastele alea, poate mai prind o bucățică. Nu m-am atins de ele ieri.
Nu știu cum e la voi, dar la Otopeni mirosea a iarna și a aer de țară d-ăla de Sărbători la plecare, doar fulgii de zăpadă mai lipseau :two_hearts: sa fie peisajul complet.
Ce mai, de maine incep sa cant Feliz Navidad :smile:

1 Like

Aici nu prea miroase a iarna. E doar umezeala dar foarte frig rar de tot este. In schimb miroase ff des a mare. Asta probabil si pentru ca stam aproape de Tamisa. Iar daca la mirosul asta mai adaugi si istericalele vesnice ale pescarusilor, mai des mi-e dor de mare aici :slight_smile:
De asta anul asta am zis ca vreau sa mergem la munte. Sa mai simtim si noi iarna, zapada, frigul si mirosul ala de munte :heart_eyes: Culmea dracu, dar da, mi-e dor de iarna noastra sanatoasa :smiley:
Dar sa vedem cum o rezolvam cu biletele. Eu cu low costurile de aici nu mai vreau sa merg spre casa, iar la Tarom si British Airways momentan au niste preturi demne de un mers pana in SUA.

:joy:
FIX așa și eu. Aud mai des pescărușii în Titan decât la Constanța.
Baftă la vânătoarea de bilete. Companiile low cost au reduceri de Black Friday, dar zici ca nu te tentează.

Mai si astia nu au greieri!! Sau or avea dar sunt tacuti sau lesinati de prea multa poluare. Seara in Bucuresti pentru mine a fost de vis, acum in vacanta, numai cat mi-a bucurat auzul galagia trubadurilor ;)))))
Ahh, nici gugustuci nu auzi :)))))))) Incredibil cum devin importante pentru sufletul omului, diverse obisnuinte care sunt poate enervante cand ai parte de ele zi de zi.

1 Like

:joy: :joy: :joy:
Având în vedere ca sunt overloaded cu asiatici, iar ăstia mănâncă absolut orice, o fi o explicație logica pt lipsa porumbeilor și a greierilor.

Hahahaha :joy: Da, buna asta :)))))
Dar overload-ul este cu asiatici care mananca halal si nu stiu daca i-o coafa porumbelul ghiaur la cina :joy:

1 Like

Bună seara!
Ziua de luni a fost oribilă, nu pentru că era luni, ci pentru că suntem mereu pe muchie și niciodată pregătiți cu ce ne trebuie. Când rezolvăm o problemă, iaca stai nițel, că avem alta!
"Când e varză, nu-i butoi
Când e sulă, nu-i un coi
C-așa-i la noi! "
Aia ar trebui să stea scris pe pagina noastră web, nu bullshit, despre ce succes avem noi pe piață!
Muncesc peste program, m-am refugiat la mine acasă, să stau singură în acreala mea!
Fuck this shit!

2 Likes

Happy Halloween evribadi :ghost:

When you see me again, it won’t be me :smiley:

4 Likes

Eu cand il vad pe asta ma gandesc numai la Desperate Housewives :joy: L-am vazut in rolul nepotrivit :smiley:

1 Like

Eu nu-l știu decât de-aici :)) Deci îl asociez mereu cu ”a damn fine cup of coffee” :smiley:

1 Like

Sambata au fost 20 grade, am stat pe deck in sort si tricou :stuck_out_tongue:
Abia astept sa ajung acasa sa vina copiii sa ii “imbolnavesc” cu bomboane. Sunt asa draguti, mai ales cei mici mici care inca se mai sperie de una alta.
Bomboane am luat de ceva timp cu restrictie clara celor de acasa sa nu se atinga de ele. Aseara le dadeau tarcoale si.si faceau calcule cum sa le distribui sa le ajunga si lor :)))
De parca nu erau satuli de cate dulciuri am tot luat de ceva timp pt simplu fapt ca au aparut cutiile cu bomboabe de ciocolata de dat cadou de craciun. Si sunt cu ciocolata buna, de pe batranul si bunul continent :). Nu le cumpar sa le dau cadou, le cumpar pt consum :))

3 Likes

Uite faza asta cu “mici oameni” costumati in toate cele mi-ar placea si mie sa vad :heart_eyes: Cred ca sunt simpatici foc! :slight_smile: