Hai la lupta cea mare! Dieta colocatarului disciplinat

Da, e nevoie.
Si daca n-o faci o prioritate, iti scapa din vedere.

Ia sa vezi cum încep sa fac squats și alte cele in balcon😂

1 Like

Pai, de ce nu? E fain tare, daca ai loc.
Cand am fost in Tenerife, aveam camera langa un cuplu de englezi 50+
In fiecare dimineata, gagicu iesea sa fumeze si se intorcea pleostit, ca vecina facea yoga in balcon si nu-si permitea s-o polueze :joy:
Nu-ti bate capul ca te vad vecinii. Ce daca te vad? Poate ii inspiri!

1 Like

Cred ca măresc și eu doza de vit C la 2g pe zi, când iau msm.
Am uitat de Lizi, deși mai multa iau zilnic din mâncare. Mai are câte ceva prin ea, printre care și propolis, echinaceea oricum luam separat deja.

1 Like

Update:

-1 ou fiert cu un mot de kaviar
-150 ml supa miso, fara nimic altceva

Urmeaza porridge cu nuci, piure de mere si afine. Cred ca am si niste mango congelat, daca sap in congelator.

Nu i-au nimic extra, eu sunt si alergica la lamaie ai Vit C, adica daca as consuma zilnic, o sa am o reactie naspa. Dar am niste Vitamine in casa pentru cel mic si sot, le vor lua in caz de ceva. Am si niste bauturi Boost cu vitamine, pe care le mai bea sotul, eu am luat ocazional cateva guri, iar asta mic a zis ca sunt scarboase deci nu vrea sa se atinga de ele.

Nu am vreo jena de vecini , Acu s- a topit zăpada din balcon :slight_smile:

1 Like

Ciorba de pui, mamaliguta cu multa branza, niste carnati polonezi, multa branza si iaurt. Cam asta a fost meniul nostru zilele astea.

Pt seara asta: fac repede niste snitele de piept de pui cu piure de cartofi, in care o sa arunc niste pecorino + o salata mare de varza dulce, cu un pic de morcov si marar.

3 Likes

S-au prins astia doi ai mei ca imi e mai bine si au prins curaj, imi cer de mancare. :joy:
Dimineata:
Primul breakfast: Cafea neagra mie, si latte sotului, biscuiti graham si nuci.
Al doilea breakfast: Flat bread cu 4 branze, ardei gras si sundried tomaoes, dar si niste felii de carnati, ca-mi cere Ardealul :smirk:
Pranz: Sandwich cu toast Ancient Grains cu unt, omleta, mere si suc de portocale.
Snack : Jumatate de boost, cioco Aero si nuci

Bag-o pe aia cu: “Abonatul Connex nu poate fi contactat”

1 Like

Ce mă enervezi! Acum vreau de-alea :yum::yum::yum:

Tam tanaaa-na, mamaligutaaa! Mi s-au facut ochii ca la melc.

Pai le-am dat flit cand am fost mai rau . Dar acum, sa vezi ce mutre recunoscatoare au, si cat imi mai multumesc dupa masa, lesin de ras. Greu fara mama!

1 Like

Daca va spun noua metoda de facut mamaliga (descoperita acum cateva saptamani) ;)))))))))

1 Like

A cumparat mister acum vreo doua luni un rice cooker - Nu, indiferent cate metode am incercat, mie orezul nu imi iese ca la chinezi.
Ehh, nu ma mai plang, am orez ca la restaurant si acasa. Genial aparatul corean, face un orez de sta matza-n coada.

Pai mai nou, nu face fata si mamaliga la rice cooker?!?! :)))))))))) Arunc malaiul, arunc apa si sare, pun capacul - setez aparatul pe “long rice” si aprox juma de ora mai tarziu am mamaliga :))))

2 Likes

Numele aparatului, do tell. Caut de ceva vreme un rice cooker, dar nu ma pot decide. As prefera sa fie mic.

Uite aici:

Deci faza asta cu mamaliga e pt mine cevaaaa :heart_eyes:

1 Like

Și instant potul face orez perfect

E mișto mașinăria aia :slight_smile: bine ca nu am unde s-o mai pun

Io-s priceputa (scuzati lipsa de modestie) si la orez si la mamaliga (urcam pe munte, inca din adolescenta, era obligatoriu sa stii sa faci o mamaliga, in ceaun), dar ma dau in vant dupa device-uri care-ti usureaza viata.
Si-mi place mult mancarea asiatica si indiana.
Cred ca asta mi s-ar potrivi mai bine

1 Like

Ba lauda-te :grinning:

1 Like