Game of Thrones sezonul 8

Eu invidiez pretul de la cantina :smile: :smile:

Noi platim 3,50 la cantina magaziei (meniu! Si poti combina cum vrei, de ex. juma de portie dintr-un fel si juma din altul, la felul principal. Plus supliment, daca vrei). Si 4 la cantina noastra, tot meniu. Firma plateste si ea tot atat pentru fiecare mancare.

M-ai batut la preturi.

Aia e o terime din ce platesc eu! :astonished:

1 Like

Io nu mai zic nimic. In jur 7-9 lire ma costa un pranz decent. Asta daca nu vreau sa halesc sandvisuri ci ceva gatit, bun.

Da mai, da’ tu n-ai cantina.
Apropo de cantina, la sfarsitul lunii e dat afara ala care tine cantina magaziei, ca s-a plans lumea ca mancarea nu-i buna. Si vrea s-o ia un subaltern de-al lui (Ryan Gosling wannabe, daca va aduceti aminte), devine angajator peste noapte. Cu mancare mai buna, cica.

1 Like

True!

Dar stai sa vezi. Avem biroul intr-o cladire wework. Oamenii sunt moderni: pt angajatii lor nu deconteaza decat haleala vegetariana. Ma rog, io-s curioasa cum gestioneaza oamenii lor de vanzari situatii de genul: clientul isi comanda ce vrea el…si ce vrea el este o friptura. Dar ma rog.
Ehh, au deschis cu mare fast ceva gen cantina in cladire. Totul numai vegetarian. Trecem peste cum arata totul (in general e totul negru - cat poti lasa avocado si vinete si alte cele pe mese?!) dar si preturile sunt de mirul lumii.
Daca la cafenele peste drum, in buricul targului, un croissant e 1 lira, la baieti croissantul e 2 lire :))) Asa ca da, ne-au aranjat pana nu au mai putut si cu cantina.

Am incercat sa-l vad pe tel in pauza la office, dar dupa 5 minute am zis nu, trebe vazut full HD acasa pe cei 123 cm de diagonala, ca doar d-aia luai tv-ul.
M-am pastrat virgina si n-am regretat deloc.
Bre, Sansa asta are niste ochi! :heart:

1 Like

Imi place de ea mult de tot :smile: Mi-ar placea sa ii dea una peste ochi marii Regine. A inceput sa ma agaseze asta cu mania ei ca e Regina si sa o respecte toti. Ia mai ia o pauza de la atatea aere de diva.

2 Likes

Banuiesc ca o asteapta George R R Martin la cotitura, cand i-o fi lumea mai draga :wink:
Daca nu, ala e!

Si eu cred asta. Stai sa vedem acum cu originea lui Musiu Snow :smiley:

Pai io de când va zic, sa mai vedem cât o mai tine amoru’ când va trebui să-l recunoască de urmaș cu drepturi în fata ei :grin:
Și pe mine m-a impresionat Sansa, frumusețe, atitudine… tot!
ATI văzut o pe dragoneasa ce swag avea in ea pe cal, după ce apar dragonii și ii sperie pe nordici?
P-aci adică.

Iar Bran…

2 Likes

Hahahhahaha, fix asa cu Bran :joy::joy::joy::joy::joy:

Da, chiar m-a iritat mimoza in episodul asta. Ia mai ia-ti viteza cu ifosele tale. Una-doua: “bend the knee”.

1 Like

Ati vazut ultimul episod?

Mi-a placut la nebunie. Am stins toate luminile, am conectat boxa la TV, am facut refill-ul la paharul de vin, am inchis geamurile sa nu ma deranjeze un murmur sau un uguit de porumbel si n-am respirat tot filmul :joy:

1 Like

Chiar acum ma uit iar la faze, episodul l-am văzut de ieri. Hesuseeee!

1 Like

Tre’ sa-l mai vad o data. Cand ma intrebam ce-or mai arata in episoadele urmatoare daca-i halesc pe toti din ep 3, hop, apare buturuga mica care rastoarna carul mare :joy:
M-au lasat masca!
Asta da episod!

1 Like

Bre, si turturele astea doua de-s rude. Sa mor de inima! Ba unul, ba celalat! Deja faceam pariuri, care dispare primul.

1 Like

Hahahaha, daaaa, statea inima in loc la un moment dat :joy: Am luat vreo trei pauze de tigara tot episodul :joy::joy::joy:

1 Like

L-am vazut pe telefon, dar maine seara cand voi aseleniza acasa, bag repetier, sa-i vad en detail in cunostinta de cauza.
Mai ales p-asta mica si sprintena, tre s-o vad cu incetinitorul.

Eu am alta dilema, de azi dim de cand am vazut reactii la episod.

Mai, cand am inceput sa ne luam atat de in serios? Si, cel mai important, cand am inceput sa luam atat de in serios carti/filme fantasy?!

Multi, prea multi, ofticati ca nu a fost strategia de razboi ca la carte. Bai nene, comparam Blietzkiregul cu Got?!?! :joy::joy::joy:

1 Like