Game of Thrones sezonul 8

O intrebare am, daca mortaciunile nu inoata, cine a intrat in apa sa prinda in lanturi dragonul? Si de unde au scos frate lanturile alea uriase, ca nu i-am vazut sa le care dupa ei prin pustietaturi.

2 Likes

Tre sa îmi mărturisesc pacatele. Desi l-am avut de saptamana trecuta, desi era pe hbo go de pe zi, desi l-am prins in seara asta pe tv si de la 8 si de la 9 pe hbo 3, clar l-am vazut din 2 in 2, ca n-am prins faza cu lanturile

:joy:
Aoleu, te-au dovedit baietii! Ai adormit la film?

1 Like

Ma refer la lanturile folosite sa scoata dragonul din apa. Eh, banui ca nu o sa ne lamureasca nimeni de faza asta, nu e foarte importanta. Mai naspa mi se pare ca nu l-au folosit pe Brandon sa supravegheze din vazduh lupta, cu atatea ciori la cherumul lui:))) A trebuit sa alerge bietul bastard Baratheon sa dea vestea infrangerii. Pai ce panarama de organizare e asta? :))
LE: Si l-au trimis si neinarmat. Ok, i-au luat baltagul ala, dar nu puteau sa ii dea la schimb macar un cutit? :))

2 Likes

N-ai frate ce sa vezi cu astia trei pe langa. Iar dupa ce-i culc, nici eu nu mai am stolul acasa sa mai stau cu ochii in filme. Asa ca mai citesc un pic pana trag obloanele. Am avut o saptamana grea iar si n-a intrat deloc filmul. Marti ma redresez, pe onoarea mea!

Eu fix ca și domnul doctor am reacționat la urs pentru ca pana acum nu avusara și Zombie din regnul animal. Era clar ca se lipesc la un dragon. Foarte tare episod, nenorocirea este ca mai este doar unul!!!
Nu știu ce drac ne facem un an :slight_smile: scenarii doar

2 Likes

Misto episodul. Si pana azi am trait cu impresia ca a fost ultimul episod. Deci hai ca ne mai bucuram de inca unul…tot e bine. :smiley:
Desi asa ma enerveaza cu lungitul astaaaa!

79 minute cică e ultimul episod

LE:
Season 8 will be the last series of Game of Thrones. The showrunners have reportedly planned for it to feature just six episodes.

The Season 8 premiere date has not yet been confirmed. Filming is expected to being in autumn, and if it continues for six months, and post-production takes as long as it did for Season 7, the final series may be ready in time for a September 2018 air date.

3 Likes

Iaca asa zisaram good bye la dragonii vii si morti pt un an si ceva.
Consider ca dragonul mort nu ar trebui sa mai poata scoate foc. abureala. Mi s-a parut episodul 6 mult mai palpitant decat finala…
In afara de cateva faze faine restul cam telenovelistic asa, dar tot o sa vreau sa vad si sezonul 8 :slight_smile:

2 Likes

Gata, m-am pregatit temeinic pt ultimul episod ca pt un film :smile:

Inca un minut si incepeeeee!

E luni? OMG OMG :confounded: Am ratat! Si-asa stau pt Simona la noapte, imi bag pe Go mai tarziu, dupa ce adorm piticaniile, ca azi parca’s bagati in priza!

:smile: OK, comentarii amânate pt mâine?
N-am mai mâncat popcorn de secole. Acum mă simt precum un curcan îndopat pt Ziua Recunoștinței.

Mi-a placut finalul. Desi cum zice @Zambareata a fost mai lungit un picut.
Si da, parca si mie mi s-a parut cusut cu ata alba dragonul inaltat la ceruri :smile: Ori e foc, ori e gheata?!

Si eu am pofta de pop-corn…dar din ala bun de la cinema. Am mai luat din cand in cand la punga pentru bagat la microunde. Nu imi place :persevere:

Și mie mi-a plăcut finalul, dar și mai mult tavaleala Jon & dragoneasa :smile:
Sa vedem dacă în seria 8 vom avea un nepoțel, vorba reclamei.
Mi-a plăcut și echipa Girl Power, Arya & Sansa, și faptul ca, în sfârșit, Jaime a lasat-o în plata Domnului pe Cersei.
Scena din final cu dragonul mortaciune nici eu nu o pot înțelege din pdv tehnic. Ori îngheață și e în echipa corectă, ori dezgheață dar nu mai e mortaciune.
Și nici cum au intrat mortaciunile în apa sa recupereze matahala și, basca, au avut “on stock” ditamai lanțurile de tractat dragonu’ din apă. Vorba lui @Sibipa. E cusută rău cu ață albă.
Dar nah, mult a fost, puțin a mai rămas.
Sa le dam o șansă in ultima serie.

1 Like

E cu laser. Asta scuipa.
@ChickyG Sper ca esti multumita, ti s-au indeplinit doua mari dorinte :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ai vrut gatul lui Baelish, gatul i-a fost luat, ai vrut amor salvaje intre dragonei, amor salvaje ai primit. Numa mie nu-mi ies apele :joy:

2 Likes

:joy::joy::joy:
Sa mă apuc sa scriu scenariul pt seria 8?
Eh, dacă se reimbarliga Sansa cu piticania, dar pe bune, în seria 8, sa mă strigați Mama Omida și sa veniți la ghicit în cafea.
Mi-a explicat fiu-meu cum e cu gheața aia vie scuipata de mortaciune, cică e copiată dintr-un joc :smile:

2 Likes

ei hai ca punem neuron de la neuron si scoatem un scenariu pt finala finalelor de ingenunchiem hollywoodu’
tot nu ma convinge mortaciunea producatoare de foc.
:slight_smile:

1 Like

Propuneri:
Piticania cu Arya
Jamie cu Sansa
Cercei cu regele mortaciune
Jon si Dragoneasa… asta este, n-am cum sa ma mai pun contra.

piticania cu Sansa face sens
Aryei trebuie sa ii gasim altul
Cersei va muri in sezonul 8 dar ar trebui sa ne gandim in ce fel si daca apuca sa nasca (poate moare la nastere) ca sa lase loc de viitoare razbunari just in case.

1 Like

Cercei naste o piticanie ca e gena in neam si moare de ciuda :grin:

3 Likes