Game of Thrones sezonul 8

Ai citit the Witcher?
Ma tot bate la cap copchilul mare sa.l citesc si eu nu.l bag in seama :slight_smile:
LE
De jucat nu mai am timp de mult, prea multe de citit. De aia intreb de carte daca merita :slight_smile:

Pe mine nu ma enerveaza. Il citesc constant pe om desi nu sunt mereu de acord cu el. Asa pe bani marunti daca iei lucrurile…da, nu zic ca nu aveti dreptate.

Personal insa mi se pare ca la cat si-a batut joc omul de scenariu, carti si la cat au lungit-o cu filmul…nu mai am rabdare sa mai analizez la virgula problema.
E fantasy a la Hollywood…de multe ori lipseste logica si eu una, am ales sa ma bucur de bubuituri si efectele speciale. De data asta :smile: pt ca in general chiar nu sunt fan fantasy, Marvel etc.

Cat despre Lotr - mi-au placut si cartile si filmele la nebunie. Dar nu se compara. George RR Martin nici macar n-a avut bunul simt sa termine cartea. Atat de importanta a fost literatura pentru el.
Au dus GoT-ul spre entertainment pur si cam atat. De asta nici nu am asteptari de LOTR si zic ca se ia prea in serios un film comercial.

Eu zic ca asta au fost din prima zi, entertainment! Ca în vorba aia, sânge, spermă și kkt, toate sunt la noi în pat.
Adică nu am avut niciun indiciu in toate cele 7 sezoane de pana acum, ca ar fi un serial plin de profunzime și înțelepciune etc.
Mi-a plăcut tare episodul 3, în sfârșit gata povestea cu NK, mergem mai departe.

Am ascultat mare parte din ea. E o serie. Mie mi-a plăcut foarte mult, dar poate și din cauză că am iubit jocul. Și seamănă mult cu stilul lui Vladimir Colin, are aer balcanic. Dă-i o șansă!

merg pe mana ta :slight_smile:
am pus-o pe lista de la library

Dragoneaso, poți fi mai stupida de atât?!? :rage::rage::rage:

Dar ce a fost intunericul ala in episodul 3? Mi-a fost atat de greu sa inteleg cine se lupta cu cine, cine moare, cine traiaeste tot episodul incat mi-a venit sa o las balta.

:))))) Inca un episod dus pe pustii. Bine ca mai e doar unul

A cam inceput tarasenia sa fie pe repede-nainte bine de tot. Mai avem un episod. Sincer, slava domnului ca se termina.

tocmai am citit ce s-ar putea sa se intample in episodul final si cred ca am sa ma distrez f tare :)))

Eu sunt in urma, tre’ sa recuperez.

Recuperai :joy:
Plusuri: au mai curatat din personajele principale. Amu concentrila pe ce a mai ramas.
Minusuri: parca nu mai exista “vraja”. Tot incerc sa ma gandesc la personajele pe care le interpreteaza actorii, dar vad numai actori. Ceva artificial s-a instalat serios.

am citit de dimineata ca nu stiu cati s-au apucat sa semneze petitie online sa se refaca ultimul sezon :))))))))))))
asta e din ciclul nu ne place istoria daramam statui etc :))))))))))

Mie mi-a placut sfarsitul serialului :slightly_smiling_face:
Cred ca a fost cel mai bine gandit ep din seria 8.

Si mie, am vrut sa scriu de dimineață dar am zis sa nu spoilaresc. Singura parte care mi s-a părut meh e aia cu Bran. Și ma bucur ca personajul meu preferat, aka Drogon, a ieșit onorabil din scena :grin:

Si mie mi.a placut finalul si nu.i inteleg pe cei 1 million si ceva de nemultumiti :slight_smile: D
M.a amuzat mult respingerea democratiei :)))))))

:joy::joy::joy:
Si pe mine.
Spuneau la tv ca producatorii vor sa faca un serial derivat din GoT.

6,028 votes and 115 comments so far on Reddit

Har domnului ca s-a terminat si povestea asta. Usor grabit ultimul sezon dar destul de realist.

Ma intreb in cat timp o sa apara si restul cartuliilor? :smiley:

Daa, cea mai tâmpită replica.

20,156 votes and 384 comments so far on Reddit

Husband and wife take their 2 boys to the Emmys.