Game of Thrones sezonul 8

Este deja pe HBO GO. Pe cai! Pardon, pe dragoni!

A stat cineva noaptea sa il vada?

Eu mi-as pastra mai multe episoade, mai ales ca nu ma deranjeaza spoilerele. Dar tare mi-e ca cineva mai nerabdator, se va pune contra :smiley: :smiley:

Eu oscilez, aș vrea să-l văd, dar aș vrea și să salvez pentru vreo duminică ploioasă.
Pentru moment, am The Fall. Am și de lucru, aș avea cu ce să umplu timpul :grin:

Ies sa fumez o tigara si imi sar in fata 2 white walkers. Sa imi stea inima si alta nu, cand am vazut aratarile :smile:
Se tot plimba printre oameni, mascatii :smile:

Am fost la cantina si pusesera muzica de la Game of Thrones in difuzoare :joy: E evenimentul anului.
Eu o sa il vad intr-o seara in care va ploua, acum e prea frumos afara si nu imi arde sa stau in casa dupa serviciu.

Ma uitai eu
Un pic lungite anumite parti dupa mine…
Nu va zic alte cele. Arya rocks :wink: si vroiam sa il vad si pe Ed Sheeran care a tinut sa apara in GOT :wink:

gata, bifat! Asa e si impresia mea, cam de introducere primul episod.

M-a anuntat fiu-meu ca l-a descarcat full HD pe stick. De abia astept sa ajung acasa.

Baaaaai, l-am văzut pe Ed Sheeran!:smile:

ti-a si cantat :)))

Pai nu? :smile:
Mai, mai.
Arya e pusă pe treaba din pole position :smile:, bun așa.
Ce-mi place la noua serie: dacă până acum vedeam intr-o serie doar o parte din personajele principale, amu au ținut sa arate ca toți vor pune osu’ la treaba în seria 7. Cu mic, cu mare.
Sunt de acord.
Concluzia mea: e de bineee! Vom avea distracție :wink:

Eu am avut simpatie pt Arya din prima clipa din carte, alta obsesie ce mai am eu de la prima carte, ca intr-un final Brandon o sa mearga din nou :slight_smile:

Hmm, asta cu Brandon, mai greut, dar nu imposibil.
Eu sunt curioasă cine mai moare în seria 7, sau trece de partea morților vii, sa fie mai palpitantă seria 8.

Sper sa nu il omoare pe Petyr Baelish.

Aceleasi obsesii si aici. Asta mica mi-a cucerit inima de la primele randuri!

Mai, mie mi-a placut primul episod. Cel mai mult mi-a placut ca au tot bagat rezumate :smiley: Inclusiv la sfarsit cand razboinica Cersei facea statistica dusmanilor. Mi-am mai reimprospatat memoria :smiley: Uitasem dracu cine cu cine mai avea de impartit ceva.

Sansa Stark vad ca se face tot mai a dracu :smiley: Vorba ei, a avut de invatat de la Cersei.

Ba sa-i ia gatu’ cat mai curand :joy: dar cine?

da’ dă ce? :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ca e machiavelic? pai, daca nu era el, se mai bateau astia ca chiorii? :joy:

Nu e doar machiavelic, e si al naibii de libidinos :smile:

Noi am decis sa pastram 4-5 episoade, pentru zile lenese si mohorate.

mda,libidinos mi se pare si mie :)))
de ce e toata lumea in extaz ca l-au bagat pe nenea cantaretul pe care orium nu-l stiu?
ca nu mi-a facut nici o impresie…buna :)))))

Nici eu nu știu exact cine e băiatul ăla. Nici nu m-am ostenit să caut. Gagicu m-a informat scurt “e cântăreț, dar nu muzică de care asculți tu, n-ai cum să-l știi”.
Bine că ești tu cult, bă!