Filme

Fix asta a spus și fiu-meu, ca filmul anterior a fost mai bun, dar ca i-a plăcut și actualul. Îmi pare rău pentru Anton Yelchin. Ce moarte stupidă :neutral_face:.
As mai vrea sa văd “A Hologram fost the King” și varianta noua a lui “Ben Hur”. Am văzut trailer-ul la cinema, merită o șansă.

Ahh, Ben Hur o sa vreau sa vad si eu. Tare mult mi-a placut cartea.

Edge of Tomorrow cu Tom Cruise…care n-a jucat chiar rau.
Vazut ieri dar nu cu foarte mare atentie, nu e cine stie ce minunatie. Dar merge pentru iubitorii de SF, jocuri pe calc etc

“The result is a film that seeks to accompany rather than imitate, one that tells a modern children’s story around “The Little Prince” but still resonates with its most important themes. P.L. Travers, whose Mary Poppins books often inhabit similarly ominous territory, correctly noted in an early review that “The Little Prince” was likely to “shine upon children with a sidewise gleam” and “strike them in some place that is not the mind and glow there until the time comes for them to comprehend it”. But why wait? This splendid and sensitive adaptation, a lesson in its own particular field, offers the best of both.
“The Little Prince” premieres on Netflix on August 5th”

1 Like

Vazut Money Monster si mi-a placut foarte mult.

1 Like

Ce bine ca ai zis, eu m-am tot tinut sa ma uit ca am auzit din mai multe parti ca e slab…

Eu l-am vazut; l-am pus asa sa vad ce si cum si m-a prins de mi-am dat seama doar la sfarsit ca nu am miscat:)

Este un film mai usurel dar nu mi s-a parut prost. Eu personal am simtit ca am primit fix ce ma asteptam: a avut actiune mai mult decat decenta, umor, dialoguri care te prind, Clooney si Julia Roberts au jucat f misto dupa parerea mea.

Bun, il bagam in programul après les Jeux olympiques :slight_smile:

Eu l-am vazut la cinema si mi s-a parut clar un film de vazut acasa, pe canapea. Nu m-a marcat in vreun fel si am avut asteptari mai mari de la Jodie Foster si Clooney. Julia Roberts a jucat cat se poate de bine.

io o sa vreau sa vad asta:

1 Like

Ahh, pare f simpatic Cafe Society. Sa tin un ochi pe el :wink:

Vazut aseara Now You See Me 2. La fel de usurel si misto ca primul film. Nimic special sau de mare arta dar merge de weekend cand vrea neuronul relaxare.

1 Like

:smile: Noi l-am văzut când a venit primul val de caniculă și nu se mai putea sta în casă. De-o racorire la cinema merse de minune.
În seara asta ne bate gândul sa mergem la Ben Hur. Sper sa fie istoric mai mult decât de acțiune deși am așa un feeling cu 3D-ul lor ca-i realizat sa nu solicite neuronu’ pan’ la incandescenta. Vedem.

Vizionare placuta! Chiar sunt curioasa cum o sa ti se para.
Cartea mi-a placut foarte mult. Ar fi pacat sa il faca prea spre filme cu eroi si actiune.

Now you see me 2,vreau să îl vad, merci Daria.
In seara asta vedem Tarzan. “OMG, the V…”
Ati citit review-ul ala? :laughing:

1 Like

Ce review?

Ăsta:

http://www.emilywrites.co.nz/i-saw-tarzan-and-this-is-my-review-after-some-wines/

Fifty shades of grey :))))))

2 Likes

:joy::joy::joy:
Am ras! Era beata rău, dar simpatică.
Acum vreau și eu sa merg la Tarzan. Fără jumătatea mea. Doar cu fetele. Bănuiesc ca va fi sala plina ochi de gagici înfierbântate mai ceva decât la Cipandeii de 8 Martie.
Am fost la Ben Hur. Nu știu ce sa zic. Nu pot spune ca nu merita văzut, dar nici ca-i o capodoperă. 3D-ul a fost binevenit. Au fost momente în care-mi sarea în ochi asemănarea cu Gladiatorul - filmul ăsta, da!
Sentimentul final: musai sa citesc cartea. :smile:

E ceva in neregula cu mine daca nu m-am extaziat la vederea lui Tarzan in bustul gol? Nu mi-a placut interpretarea lui, a fost asa fada, bland, nope nope, mai expresive au fost gorilele :smile:

Vazut, nu placut!
Slab de tot, desi actori buni. Povestea insailata, precum cu sula (unealta, nu organul, ok!), efecte speciale, multe si degeaba. Nu recomand!