Filme

Am pus o intr.un ghiveci mai mare ca mi.a fost teama ca nu rezista la iernile de aici.
Sper sa supravietuiasca un casa pana la primavara. Inca e afara la soare

1 Like

Sunt dusa clar. Ma gandesc cum sa ma mut acolo la pensie :))))))))

Sunt f suparata ca haggis pe aici nu exista autentic ca nu stiu din ce motive canadienii nu importa mancare cu plamani in compozitie.
Aveam planificat sa facem o vizita acolo la anul. Dar acum nu stiu ce.o mai fi …

1 Like

Io-l ascult pe baiatul asta, de nizte zile, tocmai am terminat ep 19, despre whisky.
Nu egrozav, nici baiatul, nici podcastul, dar are accent scotian :rofl::rofl:

spotify:show:20MAWRStTp3MIBEQd9nCJp

1 Like

Eu aveam planificat anul asta. Nu s-a putut, amanam pentru la anul. De zburat, o sa incerc sa evit, caut tren si vapor.

Si in obsesia mea, am aflat ca scotienii nu au fost niciodata cuceriti de catre romani si se pare ca populatia picta, din zona a fost initial o populatie venita din Scandinavia.

1 Like

Daca va e dor de un film de cinemateca bun, recomand comedia aceasta. E pe Netflix.

3 Likes

M-am uitat la Rebecca, asta nou. Slăbuț.

Am incercat si eu dar am renuntat dupa vreo 15 min. Deci n-am pierdut nimic :)))

Absolut nimic. Tipa mai era cum mai era, dar el fix carisma unui mop.

Fix asa! Nu se compara cu filmul din 1940 regizat de Hitchcock.

Am vazut zilele trecute o comedie simpatica pe Netflix:

Merita vazut, e distractiv.

1 Like

Apare pe 3 ianuarie.
Cred ca o sa bodogan tot timpul :))))))

Eu ma uit acum la Hook. Doamne, ce trece timpul! E din 1991. 30 de ani!
Superb film, pentru copii mari si mici.
E pe ProTv.

Merita vazut. Scris, produs si regizat de Edward Norton. Chiar am asteptat genericul sa vad cine a scris scenariul. Si face un rol exceptional.

1 Like

Ma gandesc ca l-a vazut mai toata lumea, dar daca cumva inca nu:

Iar asta e cel care mi-a placut cel mai mult in ultimele saptamani, l-am descoperit din greseala (parca pe Amazon) si a fost o mare surpriza placuta

2 Likes

Pe primul l-a vazut colocatarul si a fost f incantat.

Am vazut doua filme frumoase săptămâna asta, ambele franceze.
Imi era dor de cinematografia europeana.

1 Like

Vad ca e un alt film care are legatura cu Manon des Sources:

As vrea sa il vad si pe acesta.

1 Like

Eu am facut o pasiune pt filmele suedeze de pe Netflix săptămâna asta. Ba chiar am deja actori preferati :joy:

1 Like

Continuam aici