Filme

Voi ati vazut Lemonade? Acu ma uit de 10 minute si deja mor de ris cum explica românca unui american cum e sa te traga curentul :)))

@ChickyG sa stii ca eram nemulțumita de sezonul asta Good fight , urăsc infiltrarile muzicale…ca norocul ca apăru englezu actor… îmi place idila asta :wink:

1 Like

@Zambareata asta https://www.imdb.com/title/tt6506276/ ?

Nu l-am vazut. Ti-a placut?

M-am uitat in schimb la Morometii 2. I s-a potrivit rolul lui Moromete lui Horatiu Malaele.

Deci trebuie neaparat vazuta limonada,

Am vazut saptamana asta Madam Camembert (Captain Marvell) si Avengers Endgame.
Nu stiu prin ce criterii au ales-o pe Brie asta sa joace rolul lu’ Captain Marvell, a avut tot filmul aceeasi mimica :joy: In fine, filmul slabut, dar nu chiar de-am plans dupa timp si bani.
Avengersul mi-a placut, de-abia astept urmatorul film din MCU, in iulie.

Nici mie nu-mi plac cantarile alea, ma enerveaza cumplit.
Da’ tzacanitul ala e distractia seriei :slightly_smiling_face:
Ia sa caut Lemonade.
LE: l-am gasit pe HBO Go :+1:

Vazut pe avion, nu știam de existența lui. Nu este o capodopera…

Am vazut aseara, The Professor. Feel good, pana la un punct, daca esti mai sensibil, plangi cu vorbe!

Johnny Depp at his best

L-am pus pe lista.

Am vazut in ultima vreme
mi-a placut:

Mi-a placut foarte mult:

ok si nu mai mult, probabil si pentru ca nu ma pot identifica cu subiectul in cauza:

Mi-a placut:

Mi-a placut:

M-a cam ametit, film corean de actiune:

Mi-a placut foarte mult:

Mi s-a parut foarte tare:

Azi merg la John Wick 3

2 Likes

Am vazut ieri seara filmul acesta.
Extrem de impresionanta desfasurarea de tehnica militara. Realizez ca, daca incepe un atac armat mondial, ne ia mama dracului pe toti din secunda 2.
Si cu ce naiba se apara RO?!

Exact la asta am vrut si noi sa ne uitam @ChickyG, dar am facut ce-am facut si am ajuns la altele:

Cu zombies speciali, agili si care au si ceva de vampir :laughing:

si asta cu Harry Potter

Si cateva documentare.

Eu mi-am setat mob sa ma atentioneze sambata la orele 2000 sa ma uit pe National Geographic la Stonehenge si, ce sa vezi? N-am NG in grila de programe. :joy::thinking: De cand, oare?

Super misto! Recomand.

Colin??? Colin Farrell? Nu prea ma uit eu la filme dar, când ma uit, trebuie sa fie Colin în el. Adică e gagicul meu. Ma rog, unul dintre ei, dar primul când e vorba de actori.

El e! :wink:

Găsit pe hbo go. Speram pe Netflix ca mere mai bine pe TV, hbo se întrerupe. Ma sacrific și bag pe laptop puțintel mai târziu, ca azi sunt năpădita.

Hai ca am noroc și merge strună aplicația pe TV. Cred ca e updatata, parca arata un pic altfel.

Sincer, sunt dezamagita de filmele de pe Netflix. Doar serialele si documentarele prezinta importanta.
In schimb, pe HBO Go am avut o multime de surprize placute.

Nici eu nu caut filme, de regula. În general, nu doar pe Netflix, și asta de mulți ani. Ultima oara am fost la cinema pe vremea când a apărut primul Piratii din Caraibe, cu toata dragostea pt Johnny Depp, am simțit ca ma sufoc și am ieșit pe la jumate, cu gura plina de cuvinte necuviicioase la adresa prietenilor care mi l-au recomandat călduros. Chiar o sa stau sa ma gândesc serios dacă am mai călcat în sala de cinema de atunci.

Ce-am mai vazut la cinema:

Mi-a placut f mult Spider-Man.ul nou, au reusit sa creeze o balanta extraordinara intre umor, actiune si probleme de teenageri.

Asta e un film nou dintr-o serie cu aceleasi personaje. Actiunea si suspansul nu mi se par deloc importante, e vorba de felul bavarez de-a fi, de personaje, de dialoguri. Foarte tare :grin:

Maine ma duc la

Apropo de cinematografe, mie mi se pare ca unele filme merita vazute pe ecran mare, cu un sistem audio bun, pentru mine e o altfel de experienta decat acasa (am nspe boxe si acasa, fiecare cu treaba ei). Au de cateva luni si un Dolby Cinema in München, dar inca n-am fost, urmeaza.

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw de mult n-am mai vazut un film asa prost. Si n-am avut deloc mari asteptari de la el. A inceput binisor, niste race-uri misto in Londra, se vede misto si ceva din oras, dar dupa aceea e jale, o insulta la adresa oricarei celule gri, pana si la alea responsabile pentru chestii usurele. Mai e si taiat prost, nici vizual nu e cine stie ce. Ce mai, nici macar de vazut la tv nu e!