Destinatii de vacanta 2019

Eu mi-am consumat in cea mai mare parte concediul pe anul asta.
Anul l-am inceput la Salalah.
In martie am fost la Sofia.
Mai - iunie: Indonesia, in cea mai mare parte pe Flores, cel mai mult mi-a placut Kelimutu (muntele) si pentru plaja Maumere, am avut reeful fix in fata “casei”, snorkeling cel putin 3 ore pe zi. Am vizitat si Komodo.
La urma Jakarta. (La Bali, insulele Gili, Borobudur si Prambanan pe Java am fost cand a locuit copilul acolo).
Am avut un weekend la Belgrad si unul la Londra, dar astea au fost legate de delegatii.
In august merg in tara cateva zile, la Iasi. Si merg si la o nunta si ma bucur tare. Va fi de vazut prieteni si petrece timp cu ei.
Am norocul de a locui in apropierea multor locuri la care vine lumea sa-si petreaca concediul, cate o zi din weekend o petrec pe langa munti (mai rar pe munte), o fuga pana la Salzburg, astea nu tin de concediu.
Probabil o sa mergem un weekend in Tirol la inceputul toamnei, inca nu stiu unde.

1 Like

Sfarsitul lui 2018 si prima jumatate din 2019 au fost foarte sarace in plimbari. Nu am avut traditionala vacanta de 3 saptamani de la Craciun-Rev (am fost doar o saptamana in Romania de Craciun si 10 zile in Oman la inceput de decembrie) si apoi nici traditionala vacanta de 3 saptamani din luna mai (am fost doar 10 zile in Islanda in aprilie).

Am investit economiile intr-un apartament in Bruxel (cu intentia de a-l inchiria) si asta ne-a cam lasat fara buget de calatorii. Am primit in schimb multe batai de cap. Daca vreti sa auziti povesti horor cu “constructii noi” va pot spune cat cuprinde. Inca nu s-a terminat nebunia. Mama ei de treaba. As fi mers in 10 vacante in Antractica de banii aia. M-am ales in schimb cu mult par alb :((

Acum planuiesc de zor la Galapagos. Si abia astept. Divingul este rezervat de foarte mult timp. O sa fim pe o barca pentru 8 zile. Mai trebuie sa vad cu impartim o saptamana prin insule.

Ca nu mai vine o data vacanta…